אונס הקשישה- נרטיב שגוי

האם צריך לזעזע ולהוסיך ניצולת שואה במקרה של אונס? ואיך אפשר לא להתייחס לשיחות בעלות האופי המיני הרי הן כל כך חשובות כדי לקדם את הנרטיב שגם לאישה מותר להיות חרמנית ולרצות מין בלי שיאנסו אותה.

אונס, אלימות, מיניות
עאדל הייב -היא לא אמרה לא. סימני אלימות זה כנראה לא מספיק.

כל כך הרבה בעיות יש בסיקור הסיפור על אונס הקשישה.

ניצולת שואה מה זה משנה?: כותרות מפוצצות אונס קשישה בת 82 ניצולת שואה. השופט קולה טען שהיא ילידת מצריים ואינה ניצולת שואה, כל שאר העיתונים מדווחים שהיא ניצולת שואה יכול להיות דבר כזה?. הרי היא או ניצולת שואה או לא אז מה היא?. ולמה בכלל עולה עניין השואה?  האם התקשורת משתמשת בנושא שהיא ניצולת שואה כדי להפוך את הפשע לאכזרי יותר?. אם כן זה נורא ובעיני אנחנו הנשים חייבות להסיר את הנתון הזה כי הוא לא רלוונטי בכלל (בוודאי ובוודאי אם איננו נכון). המעשה לא חמור יותר אם היא ניצולת שואה.

אני אתחיל מהבית כי אני חושבת שאנחנו צריכות להסתכל קודם כל על עצמנו.לא שאני מתיימרת לחשוב שאנחנו חזית נשית אחידה. אבל יש לנו אחריות על הנרטיב ועל האופן שבו שאנחנו מגיבות לאירועים. 

שיחות בעלות אופן מיני: אי אפשר לכתוב כותרות מפוצצות ולא להתייחס לכך שיש ראיות בהן נשמעות שיחות בעלות אופי מיני בין השניים. לא שמעתי את השיחות אינני יודעת מה היה שם. ויותר מכל גם אם היו שיחות וגם אם אותה קשישה בת 82 רצתה לקיים יחסי מין, והזמינה את אותו צעיר בסיפור כיסוי, על מנת לקיים איתו יחסי מין זה לא משנה את עניין האונס. עדיין יכול להיות שהיה שם אונס. בטח אם יש ראיות שהקשישה הגיעה לבית החולים עם חבלות שבוודאי יכולות להעיד על אלימות. ואז, מה זה משנה בכלל ,מילה שלה מול מילה שלו. יש עדויות,היא נאלצה לעבור ניתוח חירום? האם זה נכון או לא? כי אם כן מה השאלה בכלל?. יכול להיות שהשופטים התייחסו לשיחות בעלות אופי מיני והתעלמו לחלוטין מאלימות פיזית?. אם הייתה אלימות פיזית על גוף האישה כל השאר לא רלוונטי בכלל!!!

הנושא הזה של השיחות בעלות האופן המיני הוא הנקודה החשובה ביותר שאנחנו הנשים צריכות לשים בראש הכותרת. לתת לגיטימציה גם לאישה בת 82 לא להתבייש בכך שרצתה ביחסי מין (בין אם הדבר נכון או לא). זאת הנקודה בנרטיב הציבורי שאנחנו צריכות להדגיש: מותר לנו לרצות מין בכל גיל בכל מצב. גם אם אני מעוניינת להזמין גבר אליי הביתה לקיים יחסי מין, בזמן, שבעלי הסיעודי, בחדר השני ויתכן וכל אמות המוסר זועקות לשמיים, גם אז אסור לאנוס!!! ואם בעקבות אקט מיני האישה מגיעה לבית חולים אז כל ראייה אחרת לא חשובה בכלל.

 

עדי פלג
חיה את חיי עם איש ו 3 ילדים. עזבתי את כרכור לטובת שיקגו וחזרתישואלת שאלות לא מוצאת תשובות החלטית ומתפשרתהדבר הכי קבוע אצלי זה שאני תמיד חייבת לשנות