חלון ראווה: נעמה בצלאל

בשוק לא פשוט, המעצבת נעמה בצלאל מצליחה לשמור על הסגנון הייחודי שלה כבר קרוב ל-30 שנה. העונה היא מחדשת עם קולקציית נעליים שכוללת 6 דגמים ברוח המותג

מי אני? 

נעמה בצלאל, בת 53, נשואה. המעצבת והבעלים של המותג הנושא את שמי משנת 1993.

נעמה בצלאל צילום איתן טל

רקע 

במקור אני מירושלים, בגיל 12 עברנו להרצליה והיום אני מתגוררת ברמת אפעל. סיימתי לימודי עיצוב אופנה בשנקר בשנת 1991, בשנים בהם הייתה פריחה של מעצבים צעירים כמו רונן חן וירון מינקובסקי. הכל היה אז הרבה יותר פשוט מהיום.
כבר בפרויקט הגמר שלי עיצבתי בסגנון שכל כך מזוהה איתי. ההשראה שלי והאהבה שלי לעשורים של שנות החמישים והשישים הגיעה מתוך היכרותי עם שוק הפשפשים שהפך להיות המקום האהוב עלי ושם ביליתי את רוב זמני.
נעמה בצלאל, סתיו חורף 2020 צילום ליז כדר
לאחר שהייתי שכירה בתחום כשנה וחצי, הבנתי שאני צריכה לעצב מה שאני אוהבת ולא לנסות לרצות בעיצוב שלי אחרים כי בזה אני פחות טובה. התחלתי לעבוד מהבית בשנת 1993 בקטן ולאט לאט המותג גדל. במשך שמונה שנים מכרתי את הבגדים שלי בסיטונאות לבוטיקים של מעצבים כגון כתומנטה, גמלא ועוד (בתחילת הדרך הייתי נוסעת לבד עם הטנדר שלי בין החנויות ומוכרת את הסחורה). אחרי שנתיים של עבודה מהבית, כשהתחלתי להתבסס בשוק האופנה, עברתי לסטודיו באזור נחלת בנימין ובהמשך לסטודיו גדול יותר.
בשנת 2000 פתחתי את החנות הראשונה בדיזינגוף ואחריה נפתחו עוד שתי חנויות בתל אביב. לאחר שהיו לי שלוש חנויות בתל אביב, פתחתי חנויות גם מחוץ לתל אביב והיום יש לי 6 סניפים ברחבי הארץ (תל אביב, גבעתיים, ירושלים, הוד השרון, רחובות וחיפה) ואתר מכירתי.  החנויות מעוצבות בשפת המותג ומשקפות את התפיסה העיצובית שלי – קווים נקיים עם טוויסט נוסטלגי והשראות משנות ה-50, ה-60 וה-70 הבאות לידי ביטוי בטפטים, מנורות, טקסטורות, ריהוט משוק הפשפשים, פריטי אספנות הפזורים בחנויות ועוד.

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

עם סיום התיכון הבנתי שאני רוצה להיות מעצבת אופנה.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

קשה לומר כי היו ועדיין יש הרבה מאוד אתגרים, אבל אולי, לשרוד בשוק שנהיה קשה ומטורף משנה לשנה, תוך שמירה על שפה וכתב יד ייחודיים ולמצוא את הבאלנס בין הדרישות השונות של הלקוחות ושל השוק בכלל.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

קז'ואל מתוחכם, נשי ומחמיא, סגנון על-זמני עכשווי עם ניחוח נוסטלגי, הכולל הרבה צבע וקריצה הומוריסטית. הבגדים שלי מתאימים לנשים שרוצות להראות שיקיות, ייחודיות ומסוגננות.

נעמה בצלאל, סתיו חורף 2020 צילום ליז כדר

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

קייט בלאנשט, דיאן קיטון, אמה סטון.

כמה שורות על הקולקציה האחרונה

קולקציה מאוד צבעונית ושמחה עם הרבה דפוסים וטקסטורות והחידוש הכי גדול הוא קולקציית הנעליים החדשה שכוללת 6 דגמים ברוח המותג – נעליים נוחות, איכותיות, עם עקבים לא גבוהים מידי, שמתאימות לכל העונות.

נעמה בצלאל, סתיו חורף 2020 צילום ליז כדר

נעמה בצלאל, סתיו חורף 2020 צילום ליז כדר

נעמה בצלאל, סתיו חורף 2020 צילום ליז כדר

נעמה בצלאל, סתיו חורף 2020 צילום ליז כדר

טווח מחירים: 720-399 שקל (לפני הנחות)
טווח מידות: 44-36
איפה קונים? בחנויות נעמה בצלאל (תל אביב, גבעתיים, הוד השרון (קניון שרונים), רחובות, ירושלים וחיפה) ובאתר www.naamabezalel.co.il
פייסבוק: www.facebook.com/BezalelNaama

פייסבוק סלונה אופנה באנר