כיצד יראה עולם הטיפוח בעתיד?

עולם הטיפוח עתיד לעבור מהפכה משמעותית בעשור הקרוב. הניצנים של הטיפולים אשר יאפשרו לנו להראות במיטבנו גם בגילאים מבוגרים, יתחילו כבר בשנה שנתיים הקרובות ויאפשרו לנו מה שלא העזנו לחלום עליהם

השנה היא 2035, אני נכנסת לקליניקה של דוקטור הוד, תופסת את המקום הקבוע שלי, ליד האקווריום הענקי אשר בו חיה בשלווה משפחת צבים. אני כבר יודעת שהם בני למעלה מ-170 שנים וזוכרת את הפליאה האדירה כאשר דוקטור הוד לקחה אותי לראות אותם במהלך הפגישה הראשונה שלנו ב-2021, כמתנה שנתתי לעצמי לכבוד יום הולדתי ה-30. ההיכרות עם משפחת הצבים הייתה המחשה מרשימה של השיחה שלנו על מדע הארכת החיים, על המעבר מן המודלים המסורתיים של עצירת ותיקון נזקי הזקנה (anti aging), למודלים של החזרת השעון לאחור, המודלים של deaging וכיצד כל זה פוגש אותנו בעולם הקוסמטיקה.

השיחה הראשונה שלנו, אשר התקיימה ב-2021, הייתה באותה הקליניקה בדיוק, באותה הפינה הצדדית מרחוב גורדון. ההבדל היחיד בין אז לעכשיו הוא בגודש של המטופלות ובמגוון של הטיפולים. אבל האנושיות, מאור הפנים וההבנה האינטימית של חשיבות המראה שלי נשמרו מאז ועד עתה.

כבר אז, כאשר כל מה שאמרה נשמע כמו מדע בדיוני (לפחות) ביטא הבטחה חדשה שנשמעה כמו סיפור פיות אשר מרדימים עמו ילדות קטנות בסגנון של מאז חיו באושר ועושר, אבל הסיפור היה מבוסס על עובדות. להלן התמצית של מה שאמרה לי אז הרופאה, כאשר שתינו היינו צעירות בארבע עשרה שנים.

אני זוכרת בבירור את המילים הראשונות: "המראה הוא חלק מן הטיפול הכולל בגוף, המראה הוא במידה רבה שיקוף של המערכת הפנימית". "לכן", המשיכה דוקטור הוד במאור פנים "אותם המודלים אשר ישמשו אותנו מן העשור הקרוב ואילך בעולם הרפואה, יפגשו אותנו בדיוק באותו האופן בעולם של הקוסמטיקה. כלומר, קוסמטיקה אשר היא, חוזת עתיד פרואקטיבית, מותאמת אישית באופן מלא וכזאת", ציינה לסיום עם חיוך, "שאת רוב התהליכים תבצעי בעצמך בבית ולא כאן בקליניקה. את תהיי "שרת היופי" של עצמך, אני והצוות נהיה רק עזר כנגד".

"כל זה יהיה חשוב ביותר", היא הדגישה "כי התחזיות הן שנשים בגילך תרצנה להמשיך ולעבוד עד גיל 85, לנסוע, לטייל, להכיר אנשים חדשים. אז בואי נדאג שהמראה שלך ישקף את הרצונות שלך".

"המראה הוא חלק מן הטיפול הכולל בגוף, המראה הוא במידה רבה שיקוף של המערכת הפנימית" (צילום: shutterstock_HQuality)

 אז מה, למעשה, הטיפול שאני מקבלת כולל?

שלב ראשון – ריצוף גנטי מלא (כן, כן – של כל 6.4 זוגות האותיות של המערך הגנטי האישי שלי) ופיענוח שלו – מה מפתח ההזדמנויות והסיכונים שלו, היכן ומתי יופיעו הקמטים ,כתמי העור ובעיות נוספות אשר מסורתית צפויות לנו (בדיקת דם פשוטה משמשת כבסיס לאיסוף הקוד הגנטי שלי).

שלב שני – המחשה באמצעות משקפי מציאות מורחבת של שתי החלופות:

 הראשונה: איך אראה ככל שהשנים תתקדמנה, ללא טיפול, בגיל 40 ,50 ועד גיל 100 – כאשר המסע בזמן מתקדם מהיר ומציג תמונה ברורה.

 השניה: כיצד אראה במידה ונבנה ונבצע תוכנית פעולה מתאימה לעשורים הקרובים, כאשר הפעם ההתקדמות ממחישה את השיפור האפשרי לעומת ההעדר הטיפול המתאים. כלומר, איך בגיל 40 אראה דומה מאד לגיל 30 וכן הלאה, לאורך כל העשורים הבאים.

שלב שלישי – בניית תוכנית באמצעות טיפול בתאי גזע אשר ילקחו מגופי ובאופן קבוע לאורך השנים יתורגלו מחדש במעבדה לבצע את פעולות התיקון והשיקום שלהם נועדו ויוחזרו, אחת למספר חודשים, בטיפול קל מהיר ולא כואב לעבודת החידוש הקבועה של עור פני. כלומר, המודל הנוכחי מאפשר לגוף לעשות את מה שהוא כבר יודע לעשות ובלי תוספות מלאכותיות.

שלב ראשון - ריצוף גנטי מלא (צילום: shutterstock_Kotin)

שלב רביעי – טיפול בנזקי השמש אשר כבר קיימים:

תחילה, נטפל בהם על ידי מיפוי מדוייק ומעמיק של האזורים שנפגעו, על ידי שימוש באפליקציה מתוחכמת אשר נשענת על ביג דטה ושימוש באלגוריתם מתוחכם. האפליקציה הזאת תמשיך לשמש אותי לאורך כל השנים הבאות, במעקב השבועי העצמאי שלי.

– בשלב השני, על ידי מחט עדינה מופעלת (בתקופה הראשונה על ידי אחות מנוסה ולאחר מכן על ידי רובוט יעודי) נוריד את הכתמים שמפוזרים על פני

– לאורך כל השנה מעתה, אשמור על פני באמצעות השילוב בין מסכת הגנה (שתגיע כתרסיס קליל אשר נספג ללא מגע בעור) ואיתותים מן השעון החכם שלי על יובש של עור הפנים, לצורך הגברת השתיה והוספת עוד שכבת הגנה

– שלב חמישי – בחינת התזונה שלי וההתאמה שלי למפת הסיכונים הגנטית האסטתית שלי, על ידי יועצת תזונה גנטית מתמחה

שלב שישי – שילוב טכנולוגיות עתיקות של מדיטציה ויוגה כחלק קבוע משיגרת היום שלי אשר יש להן השפעה ישירה על המראה והחיות שלי

– שלב שביעי – השקעה של עשר דקות יופי יומיות, כל ערב לפני השינה: מסאג' של העור, ניקוי מעמיק ופעם בשבוע, עשרים דקות נוספות, הזנה של מערך ויטמינים – הכל בסיוע של מיכשור ביתי נוח ולא יקר

– לכל זה מתלווה המעקב הקבוע אשר מתבצע באמצעות המראה החכמה אשר סורקת את פני בסיוע של עשרות סנסורים, בוקר וערב, מעבירה את המידע באמצעות מערכת ה- IOE  (האינטרנט של הדברים), כולל המידע מן השעון החכם שלי (שעם השנים עבר להיות חלק מן המשקפים החכמים שלי). פעם בשבוע מתקבל דוח מעודכן לגבי מצבי, ישירות מן הרופאה בתוספת המלצות לשינויים והתאמות.

המפגש השנתי שלנו בקליניקה הוא השיא של השיגרה היומית הקבועה שלנו. דוקטור הוד הכינה אותי שאהיה המנכ"לית של פעילות הטיפוח שלי אבל היא לא הכינה אותי להפתעה הנעימה ולתרומה הנפלאה שלה כיושבת הראש שמלווה אותי.

** הכותבת, יהלי אדמתי היא מנהלת יחידת החדשנות של מטריקס