איך פריזאיות מתאפרות?

הן תמיד נראות גלאמיות אך נטולות מאמץ. אלינור ברש, מאפרת חברת הקוסמטיקה, הטיפוח והאיפור הצרפתית Lancôme חשפה את השיטות הסודיות שלה וגם אתן יכולות ליישם!

הצרפתיות, ובעיקר הפריזאיות יודעות להתאפר מבלי שיראו שהן מאופרות. וכאן, חברותי, מדובר באמנות שאינה נופלת מזו של הציירים הגדולים. תחשבו על זה: בכל בוקר אתן מתעוררות ומציירות לעצמכן פנים חדשות. הפנים הללו יסייעו לכן ליצור רושם ראשוני בפני כל אדם חדש שתפגשו. ורושם ראשוני נוצר בשניות בודדות. אלינור ברש, מאפרת חברת הקוסמטיקה, הטיפוח והאיפור הצרפתית Lancôme, לימדה אותי את השיטות הסודיות של הצרפתיות. ככה זה עובד:

1. לנטרל פגמים– אנחנו נשים אמתיות שהולכות ברחוב, ולא נשים מפולטרות בפוטושופ. לכן, אם נשים כיסוי בהיר על עור כהה או מוכתם- הצבע הכחול או החום יהפוך לאפור. אם יש כהות קשה, אפשר לנטרל אותה בעזרת גוון כתום (אפילו של שפתון). כל מה שקשור לצבע העור, קל לנטרל- מה שקשור למרקם העור, קשה לנטרל. שמרו על העור שלכן, טפחו אותו ותאהבו אותו.

2. הפנים הם קנוואס– צייר מצייר לרוב על קנוואס חלק בעל מראה אחיד. השלב הראשון הוא כיסוי פגמים בעזרת מייקאפ שמתאים לגוון ולתת-הגוון של העור שלכן. איך בוחרים מייקאפ? מורחים מעט ממנו על הצוואר, ממתינים כמה דקות ורואים אם הצבע משתלב יפה עם העור. אם כמעט לא רואים את המייקאפ-מצאתן את הצבע הנכון! עכשיו הניחו אותו בטפיחות של מכחול האיפור ולא במשיחה או מריחה.

אלינור ברש מאפרת את מאיה גז_575 צילום נטע לי כץ

3. עצמות לחיים גבוהות– התברכתן בהן? אשריכן. אם לא, תזדקקו להצללה (ברונזר). משחו קו אלכסוני של אבקה חומה מתחת לעצם הלחי בין הענבל הקטן של האוזן עד הנקודה החיצונית של קו הגבה וטשטשו אותו. זה ירים את עצמות הלחיים שלכן.

4. הסמקה טבעית– אנחנו מסמיקות תמיד בגוונים ורודים (ולא חומים). חייכו, צבעו את התפוח בסומק וטשטשו אותו על עצם הלחי לכיוון ההצללה.

5. איפור יום ואיפור ערב- לאיפור יום נכנסת כל משפחת החומים של הטבע. לא משנה כמה מודגשים או מעושנים הם, זה עדיין יראה טבעי ומעודן. צבעי פסטל רגועים אפרסקיים ואיפור שקוף על בסיס צבעי ניוד, שכמעט לא רואים אותו, שייך למחלקה של היום. ירדה השמש וזרח הירח? פשוט תגבירו. כל מה שתוסיפו יחשב שדרוג ותוכלו לעצור מתי שמתחיל להיות לכן מוגזם. (אם מרגיש לכן מוגזם, תעשו משהו במשך עשר דקות ורק אז תחזרו למראה. ברוב המקרים תתרגלו למראה החדש).

מוצרי לנקום צילום מאיה גז

6. איפור עיניים- בשלב הראשון נניח על העפעפיים מקו הריסים עד קו הגבה חומר קרמי (קונסילר או מייקאפ) כדי לאחד את הגוון וליצור משטח עליו ידבקו הצלליות. בשלב השני נניח נקודות אור, כלומר צללית בהירה או מבריקה על חיבור העין עם האף ועל החלק התחתון של הגבה. בשלב השלישי נבחר צבע שמתחשק לנו ללבוש היום, לפי מצב הרוח המתאים או הבגד אותו אנחנו בוחרות ונניח אותו עם מברשת קטנה וצפופה בטפיחות על כל גלגל העין. הרעיון הוא שהצבע יראה על העפעף שלנו כמו על פלטת האיפור. בשלב האחרון נבחר צבע כהה יותר מהראשון ונניח אותו מהריסים עד השקע של גלגל העין, שוב, בטפיחות. אין צורך למרוח אייליינר.

7. ריסים ומסקרה- המאפרת של לנקום, אלינור ברש מאמינה שעד שאין מניפת ריסים מורמת ומפוארת, אי אפשר לומר שאתן מאופרות. אז עשו לה טובה, מרחו פריימר שמפריד את הריסים ומכין אותם למריחת המסקרה. "כל שלוש דקות נולדת מסקרה חדשה", אומרת אלינור ברש. "ההבדלים הם החומר: מסקרה עדינה ודלילה צובעת ומאריכה מעט את הריסים ונועדה לבנות שמפחדות ממסקרה. מסקרה סמיכה מאריכה ומעבה את הריסים כי אין כזה דבר יותר מדי ריסים. ההבדל השני הוא המברשת. כדאי לנסות מברשות לפני שרוכשים מסקרה. מה שנוח הוא מה שמתאים לעין. מישהי עם עיניים שקועות וקטנות לא תוכל להשתמש בנוחות במברשת גדולה". מה שחשוב בעיני ברש היא הטכניקה. את המסקרה מורחים משורש הריס על כל קבוצת ריסים עם המברשת ועם השפיץ. אם אין זמן או סבלנות-אל תתחילו למרוח מסקרה. מסקרה מורחים בסבלנות, או שלא מורחים בכלל. את הריסים הפנימיים מורחים עם השפיץ. המריחה תתבצע פעמיים עד שלוש או עד שמיצית את כל פוטנציאל הריסים.

לנקום איפור צילום יחצ

8. שפתון- אם העיניים מודגשות כדאי לאפר את השפתיים בעדינות. אם השפתיים מאופרות בגוון אדום או סגול בולט ונוכח, העיניים יאופרו בעדינות. אי אפשר גם וגם. ראשית מניחים מייק אפ על כל שטח השפתיים (קנוואס כבר אמרנו). מיד יופיעו קווי המתאר החיצוניים של השפתיים, אותן נוכל להרחיב על הקו הזה. נמסגר את השפתיים בעיפרון בצבע השפתון. זה יסייע לנו ליצור מסגרת שבתוכה נצבע את השפתיים. נצבע גם את השפתיים בעיפרון, כדי להאריך את משך הזמן בו הצבע יישאר על השפתיים. נניח את השפתון עם מברשת. בהצלחה! ושילחו תמונות שלכן מאופרות.

** הכותבת, ד"ר מאיה גז, התגוררה בפריז במשך עשור, שם היתה כתבת לייפסטייל. מאיה היא מומחית לתרבות צרפת ומרצה על אורח החיים הצרפתי. היא תקיים הופעת "הומאז' לשאנסון הצרפתי "עם זמרת האופרה אירית שטרק והנגן אורי שרלין, ב- 12.9.2019 בשעה 19:30  בבית השחמט בתל-אביב.