חלון ראווה: הגר קדם

הגר קדם החליטה בצעד חריג למעצבת צעירה בישראל, לעצב פריטים שמגיעים עד מידה 48

מי אני? 

בת 34, רווקה. המעצבת והבעלים של המותג DUETIC משנת 2018.

הגר קדם למותג DUETIC צילום  יחצ

מה מקור השם? 

שם המותג הוא שילוב של שני מושגים: duet ו- etic. המושג הראשון מדבר על דואט בין בד לצבע וגם מתייחס לדואט שאני רוקדת עם הלקוחה מתוך רצון להבין לאור המפגשים שלי איתה, מה חשוב לה, מעניין אותה ומה הצרכים שלה ובכך לחדד את המותג לכזה שמשרת אותה. המושג etic מגיע מעולם הסוציולוגיה ועוסק ביחסי חוקר ומושא המחקר, גם פה יש איזכור לרצון שלי ללמוד על האישה של המותג, לצד רצון ליצור אתיקה עיצובית שבאה לידי ביטוי גם בייצור (מקומי ולא מנצל).

רקע

גדלתי בזיכרון יעקב וכל חיי עסקתי במלאכות יד ואמנות. התחלתי את הדרך בשנקר במחלקה לעיצוב אופנה ומשם המשכתי ללימודי מדעי הרוח ואמנות באוניברסיטת תל אביב. השתלמתי בתחום עיצוב טקסטיל ולאורך השנים עיצבתי לארוני הפרטי ולמשפחה, עד שהתדמיתנית שלי הרימה את הכפפה ודחפה אותי להקמת מותג משלי. כאשר עשיתי זאת והתחלתי לעצב, פתאום הבנתי שהלימודים באוניברסיטה הפרו את דימיוני והפכו להשראה תמידית בעיצוב כל קולקציה, למרות שהם מעולם שונה מאוד מתחום העיצוב. במהלך השנים עסקתי גם באמנות פלסטית והשתתפתי בתערוכות שונות.

חולצת לונה( 320 - ביריד 120 ש_ח) צילום נועה סלטי

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

מגיל ממש צעיר, תמיד אהבתי בגדים ולהתחפש. אמא שלי תמיד אומרת שאני מזכירה את סבתא חווה שהייתה פאשניסטה וינאית עד שהפכה לחלוצה ועלתה להפריח את השממה (ועדיין הקפידה לשמור על ההופעה האלגנטית והאירופאית שלה).

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

להתמודד עם הייצור המקומי ובעצם לעצב בתוך ריק של תעשייה שאינה תומכת. בגדול ובפשטות, אין מספיק מבחר של בדים, מתפרות ונותני שירותים.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

elegantly simple

דואטיק. צילום נועה סלטי

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת? 

יש הרבה מאוד. אני אוהבת את הקלאסיות של אניה בוקשטיין, את האלגנטיות הסולידית של רונית יודקביץ ואת הסטייל החתרני של גוון סטפאני.

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

בקולקציה האחרונה התמקדתי בניסיון להרחיב את טווח המידות שלי ולעצב גזרות משוחררות אך מחמיאות. למעשה ישנם דגמים בקולקציה שמגיעים עד מידה 50.

דואטיק. צילום נועה סלטי

דואטיק. צילום נועה סלטי

טווח מחירים: 540-280 שקל
טווח מידות: 48-34
איפה קונים? באתר ובירידים שונים.
פייסבוק 
בקרוב אשתתף בשני ירידי אופנה ישראלים. Dress code last piece, יתקיים ב-8-7 בפברואר ברחוב התעשייה 9 – תל אביב ושם יוצעו 40%-50% הנחה על פריטי סוף עונה ויריד ה-Supermarket מבית שופוני, יתקיים ב-22-20 בפברואר בביתן 13 בגני התערוכה, שם יוצעו פריטים מהעונה הנוכחית ומעונות קודמות ב-50% עד 80% הנחה.

פייסבוק סלונה אופנה באנר