קורס מזורז לטיפוח השיער

בתקופת הקורונה למדנו בלית ברירה ש"אם אין אני לי – מי לי". נשים רבות עברו לטפח את שיערן בבית. רבות מהון אף גילו למרבה ההפתעה שה"סידור" הזה עשוי להיות נוח, יעיל ומשתלם. בכתבה זו ריכזנו עבורכן טיפים חשובים לטיפוח השיער, החל מהתאמת שמפו, מרכך ומסכה לשיער ועד לנטילת תוספים לטיפול בנשירת השיער. לקרוא ולטפח.

טיפוח שיער דורש השקעה

אין זה משנה מהו סוג השיער שלכן, לכל אחת מאיתנו חשוב ששיערה יהיה מסודר ומטופח על בסיס יום יומי. כל אחת מאיתנו גם יודעת שחפיפה היא חלק בלתי נפרד מטיפוח השיער, אך מה שקובע הוא גם במה חופפים. לפיכך, ראשית התאימו לשערכן את סוג השמפו והמרכך המתאימים לכן. החפיפה היעילה ביותר בשמפו היא במיוחד באזור הקרקפת ואילו המרכך יעיל יותר בקצוות.

מבחינת תדירות החפיפה, בעלות שיער שומני צריכות להקפיד על חפיפה תכופה יותר, בעוד  בעלות שיער יבש יכולות להסתפק בחפיפה פעם אחת בשבוע.

יש לכן קשקשים? סימן שהקרקפת שומנית, ועליכן להשתמש בתכשירים הנכונים שימנעו זאת. אגב, ככל שיעברו השנים השיער השומני יהפוך ליבש מכיוון שהקרקפת תפריש פחות שומן.

חשוב להשתמש במוצרים שיעניקו מעט שומן וברק לשיער כמו מסכה לשיער. חשוב מאוד לבחור מסכה שמתאימה לסוג השיער, אחרת שכרכן יצא בהפסדכן. מסכה לשיער עבה לבטח לא תסייע לבעלות שיער עבה ולהיפך.

 

הקשר בין תזונה לשיער

את הקשקשים בשיער ניתן למנוע באמצעות שינוי תזונתי, שאף יכול לסייע על הדרך לבריאות הגוף. המעיטו במאכלים מטוגנים, מוצרי חלב, סוכרים ושומנים, והתוצאות לא יאחרו להגיע.

רוצות שהשיער שלכן יבריק ויהיה נקי מקשקשים? הקפידו על צריכת מוצרים כמו דגים וזרעי פשתן. גם תוסף מזון אומגה 3 יכול לסייע לכן. במקרים בהם השיער שלכן דליל ויבש ייתכן ובלוטת התריס או תפקודי הכבד לקויים, ולכן חשוב לבצע בדיקות דם.

בדומה לכך, גם לנשירת השיער יש קשר לתזונה. אנשים שחסר להם ברזל ו-B12 או לחץ דם נמוך עלולים לסבול מנשירה. את האבץ ניתן למצוא במוצרים כמו: קטניות, דגנים, אגוזים וגרעיני דלעת. את הברזל תוכלו לקבל מכבד, ביצים, עלים ירוקים וטחינה. מומלץ לנסות תוספים תזונתיים כמו אבץ, ברזל ו-B12.

 

חשוב שתהיו רגועות – זה משפיע על השיער

הידלדלות בשיער עלולה להיווצר כתוצאה מנטילת תרופות אנטי דיכאוניות המחלישות את המערכת החיסונית. בדומה לכך, גם מצבי סטרס ומשברים שונים בחיים גורמים לנשירת השיער. לפיכך, רצוי להביא את עצמכן לפני הכל למצב של רגיעה.

על מנת להישאר רגועות נסו מדיטציות ופעילות גופנית לפריקת המתחים. בהקשר זה, לכל השחייניות שביניכן כדאי לדעת שחפיפת השיער לפני השחייה (כן כן, לפני) ושימוש במעט מרכך יעשירו את הלחות בשערכם וימנעו מהכלור להזיק לו.

במקום להוסיף עוד לחץ על הקיים, זכרו כי מצבי סטרס הם משברים חולפים בלבד. כשהם ייעלמו, כך גם הנשירה תפחת, והשערות יצמחו חזרה כחצי שנה לאחר היציאה ממצב הלחץ. רק במקרים נדירים וקיצוניים הנשירה לא תיפסק.

 

כל מדינה והטכניקה שלה

למי שמעוניינת לאמץ מנהגים שאחיותינו בחו"ל פועלות לפיהם להעשרת הברק ושיפור מראה השיער – שימו לב! באיטליה משתמשים בשמן זית לא רק לפיצה אלא גם לשיער מטופח. בקולומביה מכינים תערובת מביצים ואבוקדו ובקנדה מקפידים על שטיפת השיער במים קרים במיוחד. ואצלנו? הסבתות ממליצות על תערובת של לימון, חלמון ביצה ושמן זית המעניקים הגנה לשיער. מה הכי פשוט? לרכוש את המסכה הנכונה וליהנות משיער בריא ויפה.