אתר הראל מתלבשת להצלחה

לאחר 15 ראיונות עבודה לא מוצלחים, אתר הראל מבאר שבע מספרת איך פרויקט "מתלבשות להצלחה" עזר לה לשדרג את קורות החיים והסטיילינג שעזרו לה למצוא עבודה חדשה

מיזם "מתלבשות להצלחה" הוא פרי שיתוף פעולה של ויצו ו-H&M, שמטרתו לסייע לנשים שנמצאות מחוץ למעגל העבודה למעלה מחצי שנה, לחזור ולהשתלב במעגל התעסוקה, בתפקיד ההולם את כישוריהן.

במסגרת שיתוף הפעולה במיזם הארצי, נולדו ימי העצמה לנשים, במסגרתם קיבלו הנשים ייעוץ בנושא קריירה ומיתוג אישי וכן ייעוץ סטיילינג המותאם לראיונות עבודה.

בחלק הראשון של היום פוגשות הנשים שנבחרו לפרויקט יועצות קריירה ומנהלות משאבי אנוש בכירות שנרתמו למיזם בהתנדבות, ומקבלות ייעוץ אישי של הכנה לראיונות עבודה, בדיקת קורות חיים, ומיקוד תעסוקתי.

פרויקט מתלבשות להצלחה (צילום: יפית שאקלו)

בחלק השני של היום מתארחות הנשים בחנות של H&M, שם הן עוברות הדרכת סטיילינג ע"י הסטייליסטית שיר מיכאלי וסטייליסטים נוספים, שתורמים גם הם את שירותם למיזם בהתנדבות,. הנשים מקבלות טיפים כיצד להתלבש נכון לראיונות עבודה, בהתאם לנתוניהן האישיים ומקבלות מחברת H&M במתנה בגדים שהותאמו להן אישית בחנות.

אחרי שני אירועים מוצלחים שנערכו בתל אביב ובבאר שבע, החליטו ויצו ו-H&M לקיים אירוע שלישי בחיפה, לטובת תושבות הצפון. אתר הראל מבאר שבע, בת 31 נשואה ואם לילד בן שנה וחצי, השתתפה במפגש "מתלבשות להצלחה" שהתקיים בבאר שבע ומספרת על הקשיים במציאת עבודה ועל השינוי שעשה הפרויקט בחייה:

במרבית שנותיי, בעשור האחרון עבדתי עם בני נוער, התחנכתי וגדלתי בתנועת הצופים ותמיד היתה לי משיכה ועניין בעבודה עם בני נוער, בעיקר עבדתי במסגרות בלתי פורמאליות כמו למשל בפנימייה פוסט אשפוזית בשם "ביתנו", עבדתי במרכז חברתי בקיבוץ שובל, שם הדרכתי נערים ונערות במסגרת קיבוצית. יש לי תואר ראשון בחינוך פורמלי ובלתי פורמלי ותעודת הוראה בגיאוגרפיה.

במשרה האחרונה עבדתי בפרויקט "פותחים עתיד", חברת בת של הסוכנות היהודית, שם הדרכתי קבוצה של 16 ילדים בני 10 (בתוך מסגרת בית ספרית) מרקע סוציו אקונומי נמוך. את הילדים בפרויקט מלווים הן פרטנית והן קבוצתית ב- 4 מעגלים – 1. אישי 2. חברתי. 3. לימודי. 4 משפחתי, כאשר גם ההורים מקבלים ליווי. את העבודה הזאת, שהיתה משרה זמנית, עזבתי לחופשת לידה ולא חזרתי.

אתר הראל (אלבום פרטי)

מאז, התראיינתי ביותר מ-15 מקומות עבודה ומרכזי הערכה על פני שנה וחודשיים, והיו לי מספר קשיים, במקומות רבים שאלו על הסטטוס שלי וכשהבינו שיש לי ילד קטן, שאלו אם יש לי רשת ביטחון שתסייע לי כשהילד יהיה חולה. קורות החיים שלי לא היו מנוסחים בצורה מספיק ברורה, מרשימה ומדויקת, אחרי מספר ראיונות הייתי ממש בסטרס כי לא הצלחתי לעבור ראיונות בהצלחה, הייתי בלחץ לצאת לעבוד, היה לי קשה גם כלכלית וגם התקשיתי להיות כל היום בבית. הלחץ הקרין החוצה בראיונות, הגעתי לסיטואציה שאני כבר לא מכירה ביכולות של עצמי, הביטחון העצמי שלי קרס, הרגשתי שאני לא מספיק טובה והאשמתי את עצמי, גם שמנתי לאחר הלידה, כך שהבגדים שהי לי פחות התאימו לי וסגנון הלבוש שלי השתנה כך שהיה פחות מזמין ומרשים.

 על פרויקט "מתלבשות להצלחה" שמעתי במקרה, דרך אימא שלי שהעבירה לי מייל עם כל הפרטים ושכנעה אותי ללכת. נרשמתי כדי לקבל עוד כלים והגעתי, למען האמת, עם אפס ציפיות.

פרויקט מתלבשות להצלחה (צילום: יפית שאקלו)

בפועל, הפרויקט היה חוויה מדהימה. בהרצאות קיבלתי הרבה מאוד כלים על איך להתראיין, מה לעשות ומה לא לעשות, יועצת הקריירה המדהימה, פסיכולוגית בהכשרתה, עברה על קורות החיים שלי עוד לפני המפגש והנחתה אותי איך לתקן אותם, ממש נתנה לי שיעורי בית לפני הפגישה האישית איתה ביום המפגש. הסטיילינג היה ממש כיפי ומפנק והסטייליסטית פתחה אותי לכיוונים חדשים.

לאחר מכן, הגעתי לראיון עבודה עם הבגדים שהתאימה לי הסטייליסטית. התקבלתי לתפקיד, אך הוא פחות התאים לי. בראיון העבודה השני הגעתי גם עם אותם בגדים והיום אני עובדת כמזכירה של שתי תכניות לימוד, אחת מהן היא תכנית שאני למדתי בה, תכנית שבילים במכללת קיי, מכללה לחינוך.