חלון ראווה: אחינועם ג'אקוד

אחרי שסיימה לימודי תקשורת חזותית ועבדה בתחום, הבינה אחינועם שמה שהיא רוצה לעשות באמת זה ליצור בעור. היא למדה עיצוב נעליים אבל נמשכה לעולם התיקים ובשנת 2018 הקימה את המותג שלה

מי אני? 

אחינועם ג'אקוד, בת 31, נשואה טרייה לגל. המעצבת והבעלים של מותג התיקים ACHINOAM משנת 2018.

אחינועם ג'קארד יחצ

רקע

נולדתי בעיר לוד לאמא פסיכולוגית ואבא רב. כשהייתי בת 3 עברנו למבשרת ציון בעקבות הצעה שאבא לא יכל לסרב לה, להיות רב קהילה. את התואר הראשון שלי עשיתי בתקשורת חזותית במכללה בירושלים. אחרי תקופה קצרה של עבודה בתחום הבנתי מהר מאד שלשבת כל היום מול מחשב זה לא בשבילי, מצד שני, עוד לא היה לי מושג במה אני רוצה להתעסק וכדי להתפרנס עבדתי בלילות כברמנית ובימים בחנות הנעליים "שופרא". יום אחד, ממש פתאום, עמדתי בחנות וקלטתי כמה אני אוהבת את הריח של העור, את המגע שלו. זה חיבר אותי להיסטוריה המשפחתית שלי עם נעליים, כי אבא של סבא שלי היה סנדלר.

Achinoam Circle bag 631 Ils. Photo PR (1)

הלב שלי התמלא התרגשות והבנתי שזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות: ליצור ולהמשיך את דרכו של סבא. כך התגבשה לה ההחלטה ונרשמתי ללימודי עיצוב נעליים בבית הספר "הגילדה". אחרי הלימודים טסתי לטיול קצר להודו. הודו בשבילי זה מקום למחשבות ועבודה פנימית. בפעם הקודמת שהייתי בהודו עברתי את התהליך המורכב של יציאה מהדת וההתמודדות עם כל המשתמע מזה. יש לי הורים מדהימים שמקבלים ומכילים ובזכותם עברתי את התהליך הזה בצורה הטובה ביותר, הפעם טסתי להודו בשביל לנקות את הראש ולהבין איך אני רואה את העסק שלי ועל הדרך זכיתי ופגשתי את גל שהיום מככב כבעלי.
במשך הטיול מחברת הסקיצות שלי תמיד הייתה צמודה אליי, ופתאום שמתי לב שאני מציירת כל הזמן תיקים ובכלל לא נעליים. התיק הראשון שעיצבתי היה יחד עם בחור הודי בשם ראג'ה. שם נולדה ההחלטה להיות מעצבת תיקים.

Achinoam back pack 671 Ils. Photo PR (1)

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת ולהקים עסק? 

הייתי ילדה סקרנית בטירוף. מגיל קטן תמיד ציירתי ואהבתי להתעסק עם חומר ולהרגיש, אבל ההחלטה לעסק עצמאי משלי, ובפרט עסק של תיקים, הגיעה בטיול ההוא בהודו. הרצון להיות עצמאית תמיד היה קיים, זו כנראה ירושה מאמא.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך? 

החלק הכי מאתגר זו הדרך עצמה. לא פשוט לפתוח עסק בארץ מאפס. את לומדת הכל תוך כדי תנועה, וגם עושה הרבה טעויות בדרך. הקושי הגדול הנוסף הוא ללמד את עצמי מאפס את תחום התיקים והגזרות.

Achinoam clutch 300 Ils. Photo Dor Kedmi (3)

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך? 

סגנון העיצוב שלי הוא נקי ואקלקטי – אני יוצרת גיבוש והפתעה בו זמנית ע"י צבע, מרקם וצורה. כמובן שאין פשרות באיכות החומרים, התפירה ובכלל במוצר. כל אלה מאוד חשובים לי.

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

מפרגנת למישהי משלנו – דפנה לוסטיג, אני מאוד מתחברת ללבוש הקז'ואל שלה ביום יום. תמיד זורם ואף פעם לא מרגיש מתאמץ.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

הסיפור של אליס בארץ הפלאות משך את תשומת ליבי מהילדות וממשיך ללוות אותי אל תוך חיי הבוגרים. בארץ הפלאות אין חוקים, יש חופש ביטוי, פריצת גבולות והתנסויות, אך בין השורות ישנן אזהרות שלפעמים אנחנו בוחרים להתעלם מהם.

Achinoam back pack 600 Ils. Photo  Dor Kedmi (7)

הסיפור כולו מקביל מאד לחיי האישיים. לכל דמות יש חיבור לעולמי הפנימי ולדרכי ההתמודדות בחיי. בקולקציה הנוכחית כל דמות מקבלת פרשנות ובמה משלה דרך המסע שעברנו יחד. מעבר לזה לקחתי הרבה מאוד מבקשות והערות של לקוחות ויישמתי אותן.
אחת הבחירות הכי משמעותיות שעשיתי במותג שלי היתה ההחלטה לשיתוף פעולה ערבי – יהודי עם יצרן תיקים במזרח ירושלים. הצעד הזה בעיני הוא ניסיון לגשר על הפערים דרך אמנות, וזו אחת הבחירות הכי חשובות וטובות שלקחתי עבור העסק ובכלל.

Achinoam back pack 600 Ils. Photo  Dor Kedmi (4)

Achinoam cross body 279 Ils. Photo  Dor Kedmi (2)

Achinoam clutch 300 Ils. Photo  Dor Kedmi (4)

טווח מחירים: 900-300 שקל.
איפה קונים? באתר שלנו, בחנות של "ענת פרידמן" ברחוב בצלאל בירושלים וכמובן בירידים ברחבי הארץ, כאשר את המידע ניתן לקבל דרך עמוד הפייסבוק שלי.
בחודש פברואר אשתתף ביריד דרס קוד סוף עונה שיתקיים בתאריכים 7-8/2 בהיי אנד, התעשיה 9 תל אביב. במסגרת היריד בו ישתתפו כ-35 מעצבים, יינתנו 50-40 אחוזי הנחה על קולקציות החורף.
אינסטרגם: www.instagram.com/ahinoam.design

פייסבוק סלונה אופנה באנר