6 חטאי טיפוח שמוסיפים לך שנים

מהן טעויות הטיפוח הנפוצות ביותר שמוסיפות לנו שנים, ומהם הטיפים של כמה מהנשים היפות בעולם כנגד פגעי הגיל – לגזור ולשמור

גם נשים מטופחות ומודעות המשקיעניות בשגרת טיפוח קבועה, נוטות לעשות טעויות. חלקן נובעות מחוסר ידע וחלקן מנטייה לקצר הליכים. אך את הזדקנות העור, כידוע, לא ניתן לעצור ויש לא מעט גורמים – חיצוניים ופנימיים, שמשפיעים על הזדקנות עור הפנים. החדשות הטובות הן שבהחלט ניתן להאט את קצב הזדקנות העור בעזרת מספר כללים בסיסיים:

(צילום: Gettyimages)

"האישה היפה" ג'וליה רוברטס (49) מייחסת את שימור יופייה הצעיר לרוטינת ניקיון הפנים שלה. לדבריה היא מקפידה על ניקוי ושטיפת פנים בוקר ולילה ומשתדלת לא להשתמש במייק אפ כאשר היא אינה עובדת.

 

1. את לא ישנה מספיק

זוכרת את הימים בהם יצאת לבלות עד מאוחר והתעוררת עם שחר מלאת אנרגיה ונראית נפלא? קרוב לודאי שזה היה כשהיית מאוד צעירה וחפה מאלף מחויבויות. למעשה רוב הסיכויים שהיום, גם כאשר כבר יוצא לך לישון שנת לילה טובה, יהיה מי שימצא לנכון ליידע אותך שאת נראית מעט עייפה… למרות שאת מג'נגלת בין מטלות הבית, הקריירה והילדים ומותרת על שעות שינה, כדאי לך מאוד לשנות את ההרגל הזה. ארבע-חמש שעות שינה משפיעות לרעה ובאופן מיידי על מראה הפנים והעור שלך. במשך הלילה מתקיימים תהליכי ניקוז רעלים, סילוק פסולת מהתאים ותהליכי התחדשות וחיזוק מחסומי ההגנה הטבעיים של העור. בלילה העור חף מגירויים חיצוניים כמו קרינת השמש ופגעי מזג האוויר וזה הזמן לטפל בו בקרם לילה ייעודי, המכיל מרכיבים פעילים שנועדו לשקם את העור מנזקים קיימים ולעודד בניית תאים מחודשת.

(צילום: Gettyimages)

הלן מירן הזוהרת גם בגיל 71, נשבעת שזה הטיפ היחיד שלה בנושא אנטי אייג'ינג: "אני משתדלת לישון הרבה ככל האפשר. זה מאוד חשוב וככל שאת מתבגרת זה נהיה חשוב עוד יותר." ואם מירן העסוקה מוצאת את הזמן, גם את יכולה לנסות להוסיף לעצמך לפחות עוד שעת שינה אחת בלילה.

2. את הולכת לישון עם שאריות איפור על הפנים

ללכת לישון עם האיפור והלכלוך שספג העור במהלך היום וכולל פיח מכוניות, זיהומי אויר וקרינה עודפת זה פשוט אסון לעור הפנים ולא מאפשר לבצע את תהליכי ההתחדשות, השיקום והריפוי שהעור עושה בזמן מנוחת הלילה. הקפידי לנקות את עור הפנים והצוואר מידי לילה בלי הנחות ובלי וויתורים, גם כשאת מאוד עייפה. הסרת האיפור וניקוי יסודי של שומן ותאי עור מתים, מאפשרת לעור לנוח ולחדש מצברים וגם לספוג בצורה אפקטיבית את מוצרי הטיפוח של הלילה.

לדברי דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה הראשית של מותג קליניק בישראל חשוב מאוד לנקות את עור הפנים גם בבוקר לאחר השינה, על מנת לחשוף את התאים החדשים שהתחדשו במהלך הלילה.

 

3. את משתמשת בקרם לחות אך מוותרת על קרם עיניים

העור סביב העיניים דק בכ- 40% ויותר מעור הפנים, מה שהופך אותו לרגיש במיוחד לקמטים, קימטוטים וסימני גיל. בנוסף אנחנו ממצמצים בעיניים לפחות 10,000 פעם ביום ולכן אין זה מפתיע שאזור העיניים הוא הראשון בפנים להזדקן. השקעה בקרם עיניים ייעודי ומתאים לעור העדין לא תמנע קמטים סביב העיניים, אבל בהחלט יכולה להאט את התהליך.

(צילום: Gettyimages)

 דמי מור (54) מאמינה גדולה בדגש על טיפוח עור הפנים. לדבריה כאשר מטפלים בעור והוא נראה טוב, אין צורך להשתמש ביותר מדי מייק אפ. הסוד שלה: כמה שיותר לחות

4. את מקפידה על שימוש בקרם לחות אבל לא משקיעה בסרום

נשים רבות מסתפקות במריחת קרם לחות כחלק משגרת הטיפוח היומית שלהן ולא מבינות את היתרון הענק שבשימוש בסרום. לדברי דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה הראשית של מותג קליניק בישראל ויתור על שימוש מקדים בסרום הוא אחת מטעויות הטיפוח שהכי פוגעות בעור מאחר וסרום הוא מהמוצרים הקוסמטיים המכילים ריכוז גבוה במיוחד של חומרים פעילים. מריחת סרום על בסיס יומי, היא מנה מרוכזת של ויטמינים ומינרלים פעילים אשר חודרים לשכבת העומק של העור, ממריצים ומעוררים אותו לפעולה. השלמת הטיפול בקרם לחות ‘נועלת’ את החומרים הפעילים בעור למשך היום ומעניקה לעור את שכבת הלחות וההגנה שהוא זקוק לה. שגרת טיפוח יומית המשלבת בין סרום לקרם לחות היא אחד מסודות קוסמטיקה הפשוטים שיורידו לך שנים.

(צילום: Gettyimages)

 דוגמנית העבר כריסטי ברינקלי (62) עדיין אישה סופר זוהרת. הטיפ שלה לעור: פילינג על בסיס יום יומי

5. את לא שותה מספיק מים

החשיבות של שתיית מים על עור הפנים היא אדירה. העור הוא האיבר הגדול ביותר ומכיל למעלה מ-20% מכמות המים בגוף, לכן הוא הרגיש ביותר לשינויים בכמות המים. העור משמש כמחסום בין הגוף והסביבה החיצונית וכך מספק לנו הגנה מפני קרינתUV המגיעה מהשמש ומחומרים רעילים הקיימים בסביבה. כל שפשוף או סדק כתוצאה מיובש, פוגמים בשריון המגן של העור ומחלישים אותו. המים הם גם מרכיב חשוב בהליכים הקשורים לייצור הקולגן בגוף – אחד מאבני המפתח לעור גמיש ומלא נפח. כאשר מזדקנים, ייצור הקולגן מתחיל להצטמצם ונוצרים קמטים. אם אינך שותה מספיק, את מזרזת את הזדקנות העור בטרם עת. לעומת זאת, עור רווי מתמלא נפח ומקבל ברק זוהר באופן טבעי.

(צילום: Gettyimages)

סידני קרופורד נשאלה לא מזמן בראיון איך זה שנראה שהיא לא מזדקנת?
תשובתה: "אין כאן שום סוד. כדי להראות טוב צריך לאכול נכון, לישון מספיק ולשתות הרבה מים!"

6. את מעשנת מעט, ומשלה את עצמך שאין בזה נזק

עישון גורם לפגיעה קשה בבריאות, ברור שאת יודעת את זה. אבל עישון הוא גורם מאוד משמעותי גם בהזדקנות מוקדמת של עור הפנים. ככל שמעשנים יותר סיגריות ולמשך תקופה ארוכה יותר, הסיכון לנזקים לעור ולהאצת ההזדקנות עולה, לכן חשוב להפסיק לעשן כבר בגיל צעיר. מעשנים נוטים לפתח קמטים בגיל צעיר והקמטים מהם סובלים מעשנים עמוקים ומשמעותיים יותר במיוחד סביב השפתיים, שם נוצרים קמטים אופייניים ולא חינניים כלל. עישון סיגריות גורם גם ליובש ושינויים בצבע העור עד כדי הצהבתו, במיוחד סביב השפתיים אך גם באזורים פריפריים.

(צילום: Gettyimages)

רובין רייט (50) מודה שהיא מקבלת מעט עזרה לשיפור מצב עור הפנים באמצעות בוטוקס. היא נשבעת שכולן בהוליווד עושות את זה ושמעט בוטוקוס פעמיים בשנה מרכך את סימני הגיל.

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.