5 טיפים לטיפוח השיער בין העונות

כשהאוויר קר והמזגנים דולקים בעוצמה – השיער מתייבש ומאבד צורה. יש מה לעשות

מזג האוויר החורפי הקר, המזגנים ומפזרי החום שעובדים שעות נוספות וכל שאר תופעות החורף האופייניות, מביאים לכך שהשיער שלנו מתייבש ומאבד את המרקם היפה שלו. אז מה לעשות? עומר אסף, המעצב הראשי של נטורל פורמולה, עם המלצות מעולות:

shutterstock_ popcorner-634-hair

photo by popcorner, shutterstock

1.    תוספת לחות

האוויר הקר ואמצעי החימום מייבשים את עור הגוף ואת השיער. בכדי להחזיר לשיער את הלחות שאובדת לו, חשוב מאוד לעבור להשתמש במוצרים שאינם מכילים מלחים ולעומת זאת מועשרים באחוז גבוה של לחות איכותית שתזין את השיער שצמא להזנה טובה.
 

2.    מניעת חשמל סטטי


חשמל סטטי הוא אחת התופעות האופייניות ביותר לחורף והוא גורם ל'חוטי חשמל' שהמראה שלהם בעיקר פוגם במראה ההרמוני של השיער. מעבר למראה, החשמל הסטטי מעיד על כך שהשיער נשבר ונחלש. בכדי למנוע תופעה זו ולהתמודד איתה בהצלחה חשוב מאוד להוסיף לשגרת הטיפוח מסכת שיער טובה שעשירה במרכיבים שיחזירו לשיער את החוזק שלו וישפרו את המרקם והגמישות שלו.
 

3.    מניעת קשקשים

מזג האוויר היבש והקר מגביר את תופעת הקשקשים ולפיכך כדאי לעבור למוצרים כמו שמפו נגד קשקשים שמגן על הקרקפת מגירויים מיותרים.
 
shutterstock_By PhotoMediaGroup-hair-natural
shutterstock_By PhotoMediaGroup

4.    סיליקון זה המון

כמה טיפות סיליקון על קצוות השיער יעשו עבודה טובה עם תוצאה כפולה: גם מניעת יובש והזנה וגם סיוע בסידור ועיצוב השיער.
 

5.    הגנה על השיער מפני חום

בחורף משתמשים יותר בפן ומחליק שיער, שפועלים בחום בעוצמה גבוהה מאוד אשר מייבשת את השיער ועלולה לשבור אותו ולהזיק לו. בכדי למנוע ולצמצם את הנזק חשוב להגן על השיער באמצעות שימוש בסרום מועשר בקרטין שמשקם, מזין ומחזק את השיער.