5 דברים שהפריזאיות לא יוותרו עליהם באביב הזה

אביב הגיע וזה בדיוק הזמן לאמץ שיק צרפתי עם 5 טיפים מנצחים שיעזרו לך להיראות כמו פריזאית אמיתית. הרי, מי מבינות יותר בסטייל מהן?

פריז קפואה ולפרקים אף מושלגת, אבל הפריזאיות יודעות שהשמש האביבית תפציע עוד מעט. כמו בכל שנה, הן מכינות את עצמן לאביב, מתעדכנות בטרנדים של השנה, ומתבססות על אופנות היסטוריות ועתיקות שלא יוצאות מהאופנה. פריז יפה באביב, בעיקר בזכות הנשים של העיר, שמקשטות אותה באופנתיוּת צבעונית מעודנת. המדרכות מתמלאות בפריזאיות לבושות חצאיות ושמלות פרחוניות בצבעים עדינים או עזים, במכנסי הקאפרי האלמותיות ובבדי משי נעימים.

אם אתן נוסעות באביב לפריז ורוצות להרגיש כמו המקומיות, או סתם אם מתחשק לכן להרגיש כמו פריזאיות בארץ, הנה 5 הדברים שהנשים השיקיות בעולם לא יוותרו עליהם באביב הזה:

1. הפוני חוזר

לואיז פוליין אינסטגרם

 קצר, ארוך, עבה, מדורג, וילונות או גזור ישר כמו סרגל. לקראת האביב הפריזאיות מתהדרות בפוני, שמשדרג כל תספורת והופך אותה למעניינת יותר. הפוני, מבחינת הפריזאיות נותן מסגרת לפנים ומסתיר את מה שהגיל עושה בטבעיות ולעתים כדאי להסתיר.

2. מכנסי קאפרי ונעלי בלרינה

נעלי בלרינה אינסטגרם

הצוואר והקרסוליים נחשבים בספרות ובהיסטוריה הצרפתית כאיברים אירוטיים שאין לחשוף. אלא שבשנת 2018 כבר כל הפריזאיות מכירות את מכנסי הקאפרי, או מכנסי 3/4 שחושפים את הקרסוליים. המכנסיים נקראים כך מאחר שנצפו לראשונה באי קאפרי בשנת 1948. מי שנהגה ללבוש אותם היתה הנסיכה גרייס קלי, אבל גם בריז'יט בארדו, קתרין דנב, ג'ין סיברג ועוד רבות אחרות. השנה מכנסי הקאפרי מתרחבות ונראות נוחות יותר ופחות צמודות. בכל מיקרה, הפריזאיות מצוותות להן באופן תדיר העלי בלרינה עדינות בצבע שחור או בצבעי אביב אחרים, ומטופפות להן ברחובות העיר.

3. שמלות או חצאיות פרחוניות בצבעים עזים

 ג'ין דאמאס אינסטגרם

את החורף מאפיינים צבעים מונוכרומטיים ודרמטיים לדוגמת שחור, אפור, חום וקרמל. ברגע בו מציצה השמש, הפריזאיות מרעננות את ארון האביב ומוציאות את הבגדים הפרחוניים. פריז נשטפת באור ושמלות וחצאיות פרחוניות בצבעים עזים.

4. שפתון בצבע אביבי

ג'ין דאמאס בג'ינס אינסטגרם

 צבעי שפתוני החורף הם דרמטיים ונעים בין סגול כהה לבורדו. צבעי השפתון האביבי הם אפרסקיים וורדרדים. הפריזאיות נוטות לבחור באלמנט צבעוני אחד מינורי שנמצא בבגדים שלהן, ולהתאים את גוון השפתון אליו.

5. חולצות משי בגווני פסטל

ג'ין דאמאס חולצה גברית אינסטגרם

 באביב הפריזאיות מאפסנות את הקשמיר, הצמר, הפרווה והנוצות ומוציאות בדים קלילים ונושמים. חולצות המשי בגווני פסטל ונוד, או בצבעים נועזים, ממלאות את העיר. אל החולצות האלה, לרוב, מצוותות הפריזאיות צעיף משי צבעוני בסגנון "הרמס", גם כאקססורי אופנתי, וגם משום שהאביב בפריז נוטה להיות שקרן, ואף אחת מהן לא רוצה להיות חולה.

** הכותבת היא ד"ר מאיה גז, מומחית לצרפת ולתרבות צרפת. להרצאותיה על צרפת ניתן לכתוב לה ל- mayaguez.co.il . סדרת ההרצאות החדשה שלה "פרנקופיליההסודות הצרפתיים" תתקיים במכון אבשלום החל מ-7.3 בשעות 19:30-18:00.

מאיה גז
ד"ר מאיה גז מנחה את סדרת ההרצאות "הסודות הצרפתיים" על סגנון החיים והתרבות הצרפתית