3 דברים שנשים פריזאיות לא עושות

רבות דובר בשיק הפריזאי שנשים רבות היו שמחות לאמץ. במה הוא שונה מזה האמריקאי? בעיקר ב-3 דברים, לכאורה שוליים, שעושים הבדל גדול

a

הנשים הצרפתיות, ובעיקר הפריזאיות, מספקות הרבה השראה למדורי האופנה ולפאשניסטות מסביב לעולם. מהדרך שבה הן מתלבשות ועד איך שהן נושאות את עצמן ואת הבגדים, מסדרות את השיער ומאפרות את הפנים – הכל נראה אגבי וחסר מאמץ ועם זאת מדוייק ומלא סטייל.

Prada Resort 2018 Womenswear Show - Front Row

רבי מכר נכתבו וכתבות רבות הוקדשו לסטייל הפריזאי תוך ניסיון לתת מענה לשאלה – איך לעשות את זה נכון? אבל לפעמים הדרך הטובה ביותר ללמוד היא דווקא על דרך השלילה ולכן יש לשאול – מה הנשים הפריזאיות לא עושות?

Chanel  : Front Row - Paris Fashion Week - Haute Couture Spring  Summer 2017

באתר http://www.whowhatwear.com, נדרשו לסוגיה ופנו אל מלאני ויאלו, המנהלת הקריאטיבית של מותג אופנת הבייסיק הצרפתי Les Lunes.

למותג המצליח יש משרדים גם בפריז וגם בסן פרנסיסקו. מלאני עובדת בשני המקומות, כך שהיא רואה באופן קבוע גם נשים פריזאיות וגם אמריקאיות. מההתבוננות היומיומית עליהן היא למדה את ההבדלים והבינה איך נשים אמריקאיות מתלבשות ובמה שונות הבחירות האופנתיות שלהן מאלו של הצרפתיות.

"Therese Desqueyroux" Photocall - 65th  Annual Cannes Film Festival

3 דברים שנשים אמריקאיות עושות וצרפתיות מקפידות שלא

יש לזכור שמדובר כמובן בהכללות, לא כל האמריקאיות נראות אותו דבר ולא כל הצרפתיות שיקיות באותה המידה. עם זאת, ניתן למצוא נקודות השקה בין הסטייל האמריקאי לזה הישראלי וללמוד ממה שמלאני אומרת. הסתכלו סביבכן ותראו שיש בזה מן האמת.

Chanel  : Front Row - Paris Fashion Week - Haute Couture Spring  Summer 2017

מעמיסות אביזרים

נשים אמריקאיות מאוד אוהבות תכשיטים ואביזרים בולטים, גדולים ומיוחדים ולא מהססות מלשלב בהופעה יותר מפריט דומיננטי אחד. הצרפתיות לעומתן מתרכזות באביזרים עדינים ומתוחכמים ומשלבות אותם רק בנגיעה כדי שיעוררו סקרנות אבל לא ישתלטו על ההופעה.

Burberry Autumn Winter 2012 Womenswear - Arrivals

מתלבשות אותו דבר

האמריקאיות, כך טוענת מלאני, מנהלות בדיוק אותו אורח חיים ומאמצות את אותה התלבושת שהפכה להיות ה"מדים" שלהן, הן אוהבות טרנדים ומקפידות להיות תמיד מעודכנות. הצרפתיות מעדיפות אופנה על זמנית עם נגיעה אישית ומשלבות טרנדים רק במרומז.

"כל יום אני רואה נשים נועלות את אותם הסניקרס, טייץ וחולצות קרופ ויש להן גם את אותה התספורת. כשקבוצת אנשים מתחילה להיראות בדיוק אותו דבר, אנחנו מפסיקים לראות את האינדיבידואל ורואים רק את ההמון"

GettyImagesCaroline de Maigret1

לובשות פריטים מוגזמים

האמריקאיות אוהבות פריטים נוצצים, גדולים ובולטים. זה יכול להיות יפה, אבל זה מסית את תשומת הלב לבגד במקום לאישה. הצרפתיות אוהבות לשחק עם שכבות ואוהבות במיוחד צעיפים. צעיף הוא האקססורי הטוב ביותר של האישה הצרפתיה והוא משולם בשביל ליצור את תחושת המסתורין שהיא אוהבת.

Maison Jules - Presentation - Mercedes-Benz Fashion Week Fall 2014

ניתן לסכם ולומר שהקסם של הסטייל הפרזיאי טמון בשמירה על מידה מסויימת של מיסתוריות. הצרפתיות לעולם לא יחשפו יותר מדי ולא ילבשו פריטים פרובוקטביים או צעקניים. הן מתלבשות בשביל עצמן ולא בשביל תשומת הלב ותמיד יקפידו על אמירה אישית שתבדל אותן מהאישה שלידן. והכי חשוב – האופנה משרתת אותן ולא הן אותה.

"Ismael's Ghosts (Les Fantomes d'Ismael)" Photocall - The 70th Annual Cannes Film Festival

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק