10 טיפים בדרך למראה שיער מחמיא

לשיער שלנו תפקיד חשוב במראה הכללי ובמה שאנחנו משדרות. באמצעות טיפים פשוטים תוכלי לוודא שהשיער שלך מחמיא לך ונראה במיטבו

צילום: שאטרסטוק

השיער שלנו הוא אחד הדברים הכי בולטים בהופעה ויש לו השפעה גדולה על המראה הכללי ועל מה שאנחנו משדרות.

על מנת שהשיער יחמיא לנו, מוטב שנבחר את האורך, הצבע והתספורת הנכונות עבורנו ונקפיד לתחזק אותם. טעויות בסיסיות בעיצוב השיער יכולות לגרום לנו להיראות מבוגרות יותר מגילנו, עייפות ודהויות בעוד טיפים קטנים וטיפול נכון יוסיפו לנו זוהר וחיות בקלות.

10 טיפים למראה שיער מחמיא:

1. הקפידי על גזירת קצוות – נשים רבות לא מקפידות להסתפר בתדירות גבוהה מספיק. לא מדובר בהכרח בתספורת רצינית, גם גזירת מ"מ ספורים מהקצוות תעשה שינוי משמעותי במראה השיער כולו, תקנה לו מראה רענן ותקל על העיצוב. קצוות מפוצלים עולים במעלה השערה, פוגעים במבנה שלה וגורמים לשיער להיראות שבור, יבש וחסר חיים. לכן, גם לבעלות שיער ארוך שאינן בעלות תספורת שדורשת תחזוקה, מומלץ לגזור קצוות כל 6-7 שבועות.

2. אל תצבעי את השיער בצבע שגורם לך "להיעלם" בתוכו – לצבע השיער שלך השפעה משמעותית על המראה הכללי. לנשים רבות יש נטיה לבחור בצבעים בהירים מדי, לרוב בלונד בהיר שבפועל מחמיא רק למעטות. הבלונד הבהיר גורם לעור להיראות חיוור וחסר חיים. במקום לפצות על זה באיפור, מומלץ לבחור בגוון טבעי, קרוב לגוון המקור שלך וכדי להוסיף אור, אפשר להוסיף גוונים בהירים חמים, "הייליטס" שייראו כמו מגע שמש עדין. מאידך, מומלץ להימנע מצבעים כהים וקרים שיוצרים מראה דרמטי ונוקשה ומדגישים כתמים וקמטוטים שקיימים על הפנים.

3. הקפידי לצבוע את השיער בתדירות קבועה – אם את צובעת שיער לבן או צובעת את שיערך בצבע שונה מאוד מהגוון הטבעי שלו, עלייך להקפיד על צביעת השורשים בזמנים קבועים. שיער שאינו נצבע בזמן מוביל למראה מוזנח ולא מחמיא. קצב צמיחת השיער שונה מאישה לאישה, אבל רובנו נזדקק לצביעת שורשים לפחות אחת לחודש.

shutterstock_297729794

4. אל תתפשרי על תספורת מיושנת – גם בשיער, כמו בכל תחומי האופנה והטיפוח, יש טרנדים ומומלץ לעקוב אחריהם. הבחירה הראשונה שלך צריכה להיות בתספורת מחמיאה, אבל, בתוך כך כדאי שתהיה גם עדכנית ורלוונטית לתקופה. ספר טוב יידע לתרגם כל טרנד לתספורת שתותאם לך אישית.

5. התאימי את התספורת לשינויים שחלים בפנייך – ישנן נשים ששומרות שנים ארוכות על אותה התספורת, מבלי להתחשב בשינויים שחלים בפנים. התספורת שהחמיאה לך בגיל 30 לא בהכרח תהיה הטובה ביותר עבורך בגיל 50. כך גם צבע השיער. חשוב לרענן את מראה השיער בהתאם למראה שלנו ולעדכן מדי תקופה את התספורת והגוון.

6. אל תתעקשי על שיער ארוך – ככל שחולפות השנים, השיער של רובנו הופך להיות דליל יותר וחלקים בקרקפת נחשפים. על מנת ליצור לשיער מראה מלא ובריא יותר, מומלץ לעבור לתספורת קצרה. במידה ואת מעדיפה לשמור על שיער ארוך, שני מדי פעם את כיוון השביל על מנת לרענן את תנוחת השיער ולמנוע את העמקת השביל. באופן כללי, העדיפי תספורות מדורגות שיוצרות תנועה ומעדנות את תווי הפנים, על פני תספורת בקווים ישרים שיוצרות מראה נוקשה.

shutterstock_320856056

7. בחרי בתספורת קלה לתפעול – אם את לא מבקרת במספרה מדי שבוע, מוטב שתבחרי בתספורת פשוטה שתוכלי לסדר בבית בקלות מדי בוקר. לעתים נשים יוצאות מהמספרה בתספורת מושלמת, אבל לא יודעות איך להתמודד איתה אחרי החפיפה הראשונה. טעות. התספורת שלך צריכה להיות כזו שבכל מקום בו תהיי תוכלי לסדר אותה בדקות ספורות.

8. יבשי את השיער כהלכה – בגלל המהירות, יש לנו נטיה לייבש את השיער בטמפרטורה גבוהה מדי. התוצאה המיידית היא שיער נפוח ופריזי ומעבר לזה, החום הגבוה פוגע בשיער וגורם לפיצול בקצוות ולמראה לא בריא. את תהליך הייבוש יש להתחיל לאחר שספגנו מהשיער את שאריות המים באמצעות מגבת ותוך שימוש בחום בינוני. אם החום שפולט מייבש השיער גורם לך לתחושת צריבה בקרקפת, הוא ללא ספק גבוה מדי.

9. הוסיפי ברק לשיער – אם השיער שלך נראה יבש ושבור, הצטיידי בספריי ברק (גלוס) או סרום או שמן שיער. ריסוס קטן בבוקר והשיער יראה הרבה יותר חי ובריא. לדוגמא: ספריי SHINING להענקת ברק וזוהר מבית נטורל פורמולה (מחיר 39.90 שקל) ו- TONI&GUY CLASSIC, סרום להברקת השיער (מחיר:99.90).

Pictures21217

10. אל תתאמצי יותר מדי – עדיף להימנע מתסרוקות עשויות מדי, כאלו שהשיער לא זז בהן ומרגיש נוקשה והן בעלות נפח מוגזם או מוצמדות לראש בחוזקה. שמרי על תספורות ותסרוקות שמאפשרות לשיער לזוז ולהיראות מלא חיים.

 ***