חלון ראווה: טל ארבל

אחרי לימודים בירושלים ובאיטליה והתמחות במפעל לנעלי יוקרה בבולוניה, טל חזרה לארץ והקימה מותג נעליים עצמאי שמציע נעלי נשים קלאסיות עם טוויסט

מי אני?

טל ארבל, בת 37, רווקה. מעצבת נעליים והבעלים של המותג NORMAN & BELLA משנת 2013.
כאשר הקמתי את העסק, היה לי חזון לייצר נעלי גברים בעבודת יד. השם נורמן (הכינוי של אבא שלי) היה נשמע כמו רעיון לא רע בכלל. באיטליה קראו לי תקופה ארוכה סניורה ארבלה ועם הזמן זה התקצר לבלה (יפה באיטלקית) כשהבנתי שאין סיכוי לייצר רק נעלי גברים, נוסף ה- בלה לשם המותג.

Norman and Bella studio in Yafo_ Photo by Yaniv Sisso

רקע

גדלתי בכפר סבא, יש לי זוג הורים מדליקים, אחות תאומה ואח קטן. לאחר לימודים בבצלאל (בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה) נסעתי לאיטליה והתחלתי בלימודי ב- CERCAL, בית ספר ששייך להתאגדות של יצרני נעלי היוקרה באמיליה רומאנה. בסיום הלימודים התמחיתי אצל המאסטרו אנזו בונפה, במפעל שלו לייצור נעלי יוקרה לגברים בבולוניה. מאיטליה נסעתי לסין ועבדתי בחברה גדולה. שם נפלה ההחלטה למעשה להקים מותג משלי ולייצר דווקא בסדרות קטנות ומוקפדות.

.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

מאז ומתמיד הייתה לי משיכה לעולם האומנות והעיצוב, אבל בלימודי באיטליה דווקא התמקדתי במידול (תהליך הכנת הגזרות) וזנחתי את העיצוב. לאט לאט הבנתי שבמודלים שאני עושה עבור מעצבים אחרים אני מכניסה שינויים משלי, שהם לא טכניים, ואז זה כבר בער בי.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

להקים עסק ללא רקע בעולם העסקים גרר עמו הרבה בעיות קטנות ומעצבנות אבל התגלגלתי לתוך זה ואני שמחה וגאה על כך (קרן שמש, יעוץ עסקי – אבא).
אני חושבת שמה שמקשה עלי בתור מעצבת בארץ, זה להיות במירוץ מתמיד והצורך למצוא פתרונות יצירתיים כל הזמן. ברמת עיצוב, מכירות, לקוחות, מפעל. זה איזשהו קושי שקיים פה בתעשיית האופנה. אין מספיק ידע מקצועי והכשרה של עובדים לעבודה במפעל, אין את המכונות הנכונות ויש מעט מאוד יבואנים של חומרים ייעודיים לתעשיית ההנעלה וזה מאתגר מאוד לעבוד על קולקציות.

.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

קלאסי עם טוויסט. אני שומרת על מינימליזם עיצובי עם הקפדה על דיטיילים ושמירה על מראה נקי ועכשווי.

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

אני מאד אוהבת את שרלוט רמפלינג, היא אייקון אופנה עבורי.

כמה שורות על הקולקציה האחרונה

.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

את הקולקציה האחרונה ייצרתי באיטליה. במשך שנה חיזרתי אחרי יצרנית מסוימת באיטליה שאהבתי את העבודה שלה. היא הכניסה אותי למפעל שלה וישר נהיה בינינו קליק. זה מפעל משפחתי קטן שמייצר עבור כמה מותגים איטלקיים ואני ה"זרה" הראשונה שהם עובדים עבורה. בקולקציה, NOTE TO SELF החלטתי לזנוח את הקונספט של חורף – קיץ וליצור קולקציה רב עונתית, נשית יותר הממשיכה את הקו העיצובי שלי.
.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

.Norman&Bella, Photo by Dor Sharon,

Norman Bella Photo by Dor Sharon

טווח מחירים: 390 – 1,290 שקל
טווח מידות:  36 – 43
איפה קונים? בחנות החדשה, בית אשל 22, יפו א-ה: 9:30-18:30, שישי: 9:30-16:00
אתר: http://normanandbella.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/NormanandBella
אינסטגרם: https://www.instagram.com/normanandbella/

saloona fashion banner page