חלון ראווה: ג׳ין לי

ג'ין לי הגיעה ארצה בעקבות האהבה, אבל למרות שעבדה בבתי אופנה גדולים במגוון תפקידים לא הצליחה למצוא כאן משרה ראויה, עד שהחליטה להקים מותג משלה

מי אני?

ג׳ין לי, בת 39, נשואה+1. מעצבת אופנה ובעלת המותג GINLEE משנת 2011.

ג'ין לי למותג ginlee צילום: יח"צ

רקע

נולדתי וגדלתי בסינגפור. למדתי עיצוב אופנה בסנטרל סיינט מרטינז בלונדון. עבדתי כמעט בכל תחום בתעשיית האופנה בלונדון, סינגפור ושנגחאי – תדמיתנות, קניינות, מנהלת עיצוב ופיתוח עבור מותגים בינלאומיים גדולים, וגם לימדתי אופנה.

כשהגעתי לארץ עם בן זוגי, חיפשתי עבודה כמה חודשים כמעצבת בחברות מקומיות אבל זה לא כל כך הצליח משום שלא היה לי שום נסיון והיכרות עם השוק הישראלי. לאחר מספר ראיונות עבודה הבנתי שזו הזדמנות מצוינת להעסיק את עצמי ולהקים מותג עצמאי. עם השנים בן הזוג שלי הצטרף אליי, והיום אנחנו צוות של 6 אנשים שעובדים בשני סטודיואים בתל אביב ובסינגפור.

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

סינגפור בשנות התשעים היתה מקום די הישגי, חומרני ומרובע. אמנות ועיצוב נחשבו לעיסוק של ״לוזרים״. בגיל 16 לאחר מרד נעורים מר, גיליתי את האופנה כאמצעי לביטוי זהות, אינדבידואליות ויצירתיות. אחרי שכמה שמלות של אמא שלי עברו דקונסטרוקציה ההורים הרשו לי להתחיל ללמוד אופנה במגמה מקצועית בתיכון.

ginlee צילום יחצ

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

החלק המאתגר בדרך הייתה הלמידה וההבנה שקולקציה יפה לא מספיקה בשביל לשרוד. מעצב בעל מותג עצמאי חייב להבין ולמצוא את המינון הנכון בין הצד היצרתי למסחרי.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

הסגנון שלי הוא נקי בעל מבניות עדינה. אני מתמקדת בטקסטורות, בקוים ובפרופרציות הבגד. אני עוסקת בפיתוח הטקסטיל ושילוב טכניקות שונות. ההשראות לקולקציות באות בעיקר מתחומי עיצוב אחרים, צילום וטבע. עם השנים אני פחות מסתכלת על הטרנדים ובונה שפת עיצוב עצמאית ובטוחה יותר.

ginlee צילום יחצ

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

אני לא ממש מתחברת לתרבות הסלב ולא עוקבת אחריהם. באופן אישי אני מעדיפה להתפעל מגיבורות היומיום.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

את קולקצית הקיץ שלנו הצגנו בשבוע האופנה בסינגפור ועל כן בחרתי דווקא השראה שקשורה בחיים שלי כאן בארץ. למעשה לקחתי יום בחיים, מהקימה בבוקר, הדרך לעבודה ועד שעות הערב בסטודיו בדרום תל אביב. סביב אותו ״סיפור״ בניתי קולקציה אשר כל דגם ופרטיו נוצר בהתאם לסיטואציה וחוויה שגרתיות קטנה במהלך אותו היום. הסדינים המקומטים בבוקר, הקפלים שרצועת התיק מותירה על גבי הבגד בדרך לעבודה הונצחו כפרטים עיצוביים בדגמים השונים.

ginlee צילום יחצ

ginlee צילום יחצ

ginlee צילום יחצ

ginlee צילום יחצ

טווח מחירים – שמלות: 688 – 928 שקל, חולצות: 488 – 628 שקל,  מכנסיים וחצאיות: 548 – 648 שקל

טווח מידות  34-42

איפה קונים? בסוף החודש (24 – 26 במאי) נשתתף ביריד הדרס קוד  שייערך בתל אביב בתאריכים 24-26.5

ג'ינלי בפייסבוק 

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק