חלון ראווה: גלית פרידמן נוי

אחרי קריירה של 20 שנה כעורכת דין, גלית נוי עזבה את התחום והחלה לעצב נעליים. למותג החדש שלה קראה על שם בנותיה

מי אני?

גלית נוי - אמריה צילום: יח"צ

גלית פרידמן נוי, בת 46 נשואה ואמא לשלוש בנות. המעצבת והבעלים של מותג הנעלים Amria משנת 2017. השם מורכב משמות בנותיי – עמית אריאל ואביה.

רקע

אני מתגוררת בחופית. עשיתי תואר ראשון ושני בשפטים עם התמחות בזכויות ילדים ובמהלך 20 שנים עבדתי כעורכת דין. תחילה בתחום המעמד האישי ולאחר מכן בתחום הפלילי, במשרד עם בן זוגי דורון נוי.

אהבה ענקית לאופנה בכלל ולנעליים בפרט ורצון לעבוד בעבודה שכרוכה ביצירה, אומנות ובעיקר אנרגיות חיוביות, הובילו לשינוי. בד בבד לעבודתי כעורכת דין התחלתי לעבוד כקניינית ברשת אופנה. במהלך עבודה זו התוודעתי אל עולם ייצור ועיצוב הנעליים.

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

במהלך עבודתי כקניינית, כאמור לעיל, מלבד עבודת הקניינות צורפתי לפגישות עיצוב נעליים. אהבתי את תהליך היצירה והייצור, ולאחר תקופה החלטתי לייצר קולקציה ראשונה לבד.

גלית נוי - אמריה צילום: יח"צ

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

הכל מאתגר! אחרי 20 שנים בהם הכלי העיקרי שלי היה הכתיבה והליטיגציה אני לומדת שפה חדשה לגמרי. עולם חדש של אומנות ויצירה ובו מונחים, חומרים ותהליכי עבודה, נפתח בפני.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

נקי, ומנימליסטי.

גלית נוי - אמריה צילום: יח"צ

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

מאוד אוהבת את ג'ין בירקין הן בצעירותה והן כיום, מעריכה את ההשלמה שלה עם ההתבגרות והעדר המלחמה בגיל ב"זקנה" ובסממנים שאלו מביאים.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

הקולקציה מתאפיינת בגזרות בחיתוכים גיאומטריים בהשראת הצייר פול קליי. מוטיב חוזר בעבודותיו של פול קליי ביצירתו הוא השימוש בצורות גיאומטריות המשתלבות בצורה הרמונית, בעת שלימד בבאוהאוס שבגרמניה הראה לתלמידיו איך רישומי קווים וצורות גיאומטריות יכולים ליצור קומפוזיציות.

הצבעוניות שבקולקציה מושפעת מצבעי שמורת הטבע הנמצאת ליד ביתי והסטודיו בחופית, בה אני מבלה כמעט מידי יום בריצת הבוקר.

גלית נוי - אמריה צילום: יח"צ

גלית נוי - אמריה צילום: יח"צ

טווח מחירים: 890 – 1,290 שקל

איפה קונים? באתר online, בוטיק סופיה ירושלים וגרטרוד. ובתאריכים 20-18 באוקטובר ביריד שופוני שם תינתן 20% הנחה על כל הקולקציה החדשה.

פייסבוק AMRIA

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק