תחלמי בגדול נסיכה

התצוגה של דיסני אמש בשבוע האופנה, הייתה בסימן נסיכות מהדור החדש – אמיצות ועצמאיות. סלבס מקומיות לבשו אינטרפטציות על שמלות נסיכה מסורתיות, אשר עוצבו במיוחד לתצוגת התרמה למען נשים נפגעות אלימות

ס

אסתי גינזבורג פתחה אמש בשבוע האופנה גינדי – ת"א, את תצוגת האופנה של דיסני למען נשים נפגעות אלימות.

גינצבורג צעדה על המסלול בשמלת סינדרלה של גולברי, שכמו כל השמלות בתצוגה עוצבה בהשראת נסיכות דיסני לדורותיהןתחת הכותרת "תחלמי בגדול, נסיכה".

חברת דיסני חוברת השנה לעמותת "רוח נשית" הפועלת למען נשים נפגעות אלימות, ונתנה חסותה לערב שכולו היה תרומה למען המטרה החשובה הזאת.

35 מעצבים בחרו במוזה מוכרת עבורה עיצבו שמלת נסיכות, בהשראת הנסיכות של סרטי דיסני. לדברי מנכ"ל דיסני ישראל תמי לנצמן: "תפקידנו להעצים ילדות ונשים. באמצעות הסרטים של דיסני, אנחנו אומרים: תחלמי בגדול נסיכה!" ומפיק ויזם שבוע האופנה TLV מוטי רייף, שהוא בעצמו פעיל בולט בעמותת רוח נשית, אמר כי העמותה פועלת למען מתן עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות. לדבריו: "עצמאות כלכלית פירושה חיים נעדרי פחד, המאפשרים היחלצות מתוך מעגל האלימות."

סיון קליין בעיצוב של לי גרבנאו צילום אבי ולדמן (1)

לי גרבנאו עיצבה דגם חלומי בהשראת שלגיה, שמלה העשויה מעבודות יד של תחרה ורקמות פרחים צבעוניים ופרחים עשויים נוצות וחרוזים. לשמלה נוסף הדפס ייחודי בעיצובה של אפרת קסוטו.

מאיה ורטהיימר בדגם של משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (2)

שרון טל עיצבה דגם בהשראת אופייה של הפרזנטורית מאיה ורטהיימר שמתכתב באופן מושלם עם הדמות של אריאל בת הים הקטנה. נשיות קלילה ויחד עם זאת קלאסית ונקייה כמו המים הצלולים של הים. ההדפס בהשראת הים עוצב על ידי תמי בר לב.

אורנה דץ בעיצוב של ליהיא שימריך למותג לומינרי צילום אבי ולדמן (1)

ליהיא שימריך בחרה כהשראה בנסיכה האמיצה מרידה. דגם צבעוני בשני חלקים עם טוויסט המאפיין את אופי הנסיכה, כאשר החלק העליון הוא למעשה שמלה פתוחה מקדימה ועשויה מקטיפה ירוקה ומתחתיה טייץ עשוי תחרה, מעוטר ברקמת פרחים ומשובץ כולו באבנים צבעוניות בעבודת יד.

םננה שרייר בשמלת "שלגיה" של מיזו (צילום: אבי ולדמן)

י

ם9

פ

מיכל הקטנה בעיצוב של דרור קונטנטו צילום אבי ולדמן (1)

דרור קונטנטו בחר כהשראה את הנסיכה בל מ'היפה והחיה' ועיצב עבור מיכל סט 2 חלקים. החלק התחתון עשוי מטול משי עם לורקס מוזהב והחלק העליון עשוי מעבודת יד בשיבוצים של אבני סברובסקי.

ח

ה

חנה מרילוס עיצבה שמלת נשף בהשראת הנסיכה סינדרלה, האהובה עליה ביותר. השמלה מבד משי בצבע כחול קרח, בשילוב אבנים צבעוניות משובצות בכתפיים ובחגורה.

76

ו

השמלה שלבשה נטע אלחמיסטר נתפרה מ-25 מטר בד ושקלה כ 20 ק"ג שהם מעט פחות ממחצית משקלה של נטע.

ט

 גם שרה נתניהו לבשה שמלה בעיצובה של אליאן סטולרו לערב הפתיחה של שבוע האופנה. 

ך

2

ל

צמ

ב (2)

8

ע

אר

קר

09

ןא

ק

עי9

לכל הכתבות של אלישבע כספי

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.