שמירה על מוצרי איפור – טיפים ישימים!

להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכן לשמור על מוצרי האיפור אותם אתן מחזיקים ברשותכן:

מסקרה

רוב הנשים משקיעות לא מעט כסף, זמן ומחשבה ברכישת מוצרי האיפור המותאמים. בכדי שהן יוכלו גם ליהנות מההשקעה הזאת לאורך תקופת זמן ארוכה, קיימת חשיבות גבוהה גם להקפיד ולשמור על מוצרי האיפור ולתחזק אותם בצורה נכונה. אז איך עושים את זה? להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכן לשמור על מוצרי האיפור אותם אתן מחזיקים ברשותכן:

להקפיד על ידיים נקיות
יש להקפיד תמיד שהידיים שלך נקיות לפני השימוש במוצרי האיפור, זאת  בכדי למנוע החדרת חיידקים או לכלוך לתוך מוצרי האיפור. כידוע, אבק ולכלוך יהוו כגורמים אשר עלולים לפגוע במוצרי האיפור ולקצר במידה רבה את "אורך החיים" שלהם.

יש לסגור את המכסים בצורה טובה
לאחר כל שימוש במוצרי האיפור, קיימת חשיבות גבוהה לסגור היטב את המכסים והפקקים של מוצרי האיפור השונים. פעולה זו מסייעת במניעת חשיפה של מוצרי האיפור לאוויר ושומרת על התייבשות המוצרים כמו גם מונעת מצב של זיהום.

אחסן מוצרי האיפור במקום קריר ויבש
קיימת חשיבות גבוהה לדאוג לאחסן את כל מוצרי האיפור אותם אתן מחזירים ברשותכן באזור קריר ויבש הרחק מאור שמש ישיר ומקורות חום.
חשיפה לטמפרטורות גבוהות יכולה לפגוע ולשנות את המרקם של מוצרי האיפור אותם אתן מחזיקות ברשותכן, ולגרום להם להתכלות מהר יותר – ולכן, כדאי למצוא מקום אחסון מתאים אשר יכול למנוע את המצבים הללו.

הימנעו מחשיפה ללחות
יש לפעול על מנת להרחיק את מוצרי האיפור שלכן מלחות. מהסיבה הפשוטה שלחות עלולה להוביל לצמיחה של חיידקים ועובש על גבי מוצרי האיפור. בשביל להרחיק את מוצרי האיפור מלחות יש להימנע מאחסנת איפור בחדר האמבטיה – שם כידוע, רמות הלחות בדרך כלל גבוהות יותר.

הקפדה על ניקוי מברשות
יש להקפיד ולנקות באופן קבוע את מברשות האיפור זאת בכדי להסיר הצטברות של אבק, שאיות איפור, לכלוך וחיידקים. בשביל לנקות בצורה נכונה של המבקשות, מומלץ לעשות שימוש בתכשיר ניקוי מברשת עדין או בשמפו עדין – שטפו את המברשות ביסודיות, לאחר השטיפה יש לדאוג לסדר מחדש את הזיפים של המברשות ולהניח להן להתייבש לחלוטין לפני השימוש החוזר.

הקפידו על בדיקת תאריכי תפוגה
שימו לב לתאריכי התפוגה המצוינים על גבי מוצרי האיפור שלכם. שימוש במוצרים שפג תוקפם עלול להוביל לגירוי בעור או לזיהומים. יש להשליך כל מוצר איפור אשר עבר את תאריכי התפוגה שלהם – מכיוון ששימוש במוצר כזה עלול לגרום לפגיעה בבריאות העור.

אל תמהרו לחלוק את מוצרי האיפור שלכן עם אחרות
ההמלצה היא לנסות ולהימנע משיתוף מוצרי האיפור שלך עם אחרות ובעיקר כאשר מדובר במוצרי איפור אשר באים במגע ישיר עם איברי הפנים כמו: מסקרה, שפתונים וכיוצא בזה..  שיתוף של מוצרי האיפור עלול להעביר חיידקים שונים בין אנשים – דבר שכל אחת תרצה להימנע ממנו.

הקפדה על שמית האבקות היבשות
מוצרי איפור אשר מבוססים על אבקות כגון צלליות, סמקים או אבקות פנים, יכולות לפעמים לפתח משטח נוקשה יותר או מזוגג בעקבות מצבים כמו: שמנים טבעיים או לחות.
בשביל לנסות ולהימנע מזה יש לגרד בעדינות את השכבה העליונה בעזרת כלי נקי כדי לשחזר את המרקם ו"על הדרך" גם את האיכות והביצועים של אותו מוצר איפור.

לסיכום, יש לא מעט פעולות אשר בכוחן לשמור בצורה המיטבית על כל מוצרי האיפור שלכן לאורך זמן. כחלק מכך, ההמלצה היא להכיר את כל אותן הפעולות ובשלב הבא גם לדאוג ליישם אותן בפועל.מסקרה