שלמות זה משעמם

אתמול מותג הג'ינסים האיטלקי דיזל, החליט למחוק את כל התמונות מחשבון האינסטגרם שלו, כדי להתחיל מחדש באופן לא מושלם. הרעיון יפה ואיך הביצוע?

אתמול (שלישי), 1.2 מיליון העוקבים של ענקית האופנה האיטלקית "דיזל", הופתעו לגלות שכל התמונות בחשבון האינסטגרם של המותג נמחקו ללא הודעה מוקדמת.

בפרופיל נכתב – Perfection is boring. On Instagram even more. Here's to an imperfect new beginning. רוצים לומר: אנחנו חושבים שהשלמות היא משעממת ובמיוחד באינסטגרם שם כולם מחפשים תמונה מושלמת של חיים מושלמים. אנחנו פשוט עייפים מזה. אז החלטנו למחוק הכל עבור התחלה חדשה לא מושלמת.

DIESEL GO WITH THE FLAW16917

כצפוי, לא דובר במעשה הירואי, אלא באקט שיווקי מתוכנן היטב שעורר באז ועניין לא קטן. התשובות נתקבלו היום עם השקתו של קמפיין חדש בשם GO WITH THE FLAW שנולד, על פי דיזל, מתוך ההבנה שהאינטרנט דוחף אותנו לעידן ללא פגמים והרצון לייצר אלטרנטיבה שפויה.

DIESEL GO WITH THE FLAW  (8)

"מאז ומתמיד בחרו בדיזל לאתגר את הקונפורמיזם והנורמות הנהוגות בחברה. כיום, המוסכמות באות לידי ביטוי בעיקר בחופשה המושלמת, האוכל המושלם, הזוגיות – ברדיפה אחר המושלם" נכתב בידיעה לעיתונות שהופצה עם עליית הקמפיין "קחו לדוגמא את הרשתות החברתיות, כולם מתאימים את עצמם לסטטוס קוו המצופה מהם. נוהרים אחר העדר, הולכים עם הזרם. הגיע הזמן ללכת בראש מורם עם הפגמים שלנו!"

בקמפיין GO WITH THE FLAW דיזל מציעים לנו להיות יוצאי דופן: "סגננו את החסרונות שלך לכדי משהו נוסף, משהו מיוחד, שכן ההצלחה נמצאת מחוץ לקונפורמיות. השלמות ללא ספק מוערכת יתר על המידה. להיות ללא פגמים, ללא חסרונות וללא חולשות משמע להישכח. תזרמו עם מה שיש ברשותכם, גם אם זה לא הדבר האידיאלי. חבקו את מה שאינו בשליטתכם".

את סרטון הקמפיין, שביים הבמאי הצרפתי פרנסואה רוסלה, מלווה השיר non je ne regrette rien (לא, אני לא מתחרטת על דבר) של אדית פיאף והקאסט המצולם בסרטון מאמץ לחיקו את הפגמים, את הדברים ה"לא נוחים" ו"הלא מושלמים" שאיתם הוא מתמודד ביומיום. מיותר לציין, שלמרות הרעיון היפה, צריך מאוד להתאמץ כדי למצוא את חוסר השלמות של המשתתפים בסרטון ובתמונות הקמפיין, ביניהן גם הדוגמנית הישראלית וולדה קוקס שזו הפעם הראשונה שהיא מדגמנת למותג.

[youtube 2UBq7PaLAZA nolink]

ומהו חוסר השלמות על פי דיזל? אתה תמיד מאחר? סימן שתבצע כניסה מרשימה לאירוע. נוהג לנחור? בן זוגך או בת זוגתך יזכו לשמוע פסקול. רקדן גרוע? תהיה סנסציה ביו-טיוב. עצלן? לא תבזבז אנרגיה.  שנאמר –  חיים של עשירים.

DIESEL GO WITH THE FLAW 4

DIESEL GO WITH THE FLAW (5)DIESEL GO WITH THE FLAW1DIESEL GO WITH THE FLAW (3)DIESEL GO WITH THE FLAW  (2)

DIESEL GO WITH THE FLAW (7)DIESEL GO WITH THE FLAW (9)

 

צילומים: קמילה סימון