שזופה בלי שמש ובלי נזק

מוצרים לשיזוף עצמי בבית הם פתרון גאוני עבור כל מי שמודעת לסכנות שבחשיפה לשמש אבל מעוניינת במראה שזוף ובריא. איך תשתמשי בהם נכון ואילו סוגים מחכים לך על המדפים? עשינו סדר

shutterstock_472624255

אחרי שכולנו הבנו מהן הסכנות הטמונות בחשיפה לשמש ואנחנו מקפידות לא לצאת מהבית בלי מקדם הגנה, נשארנו עם השאלה – איך אפשר להגיע למראה שזוף, בריא, קיצי ורענן מבלי להזיק לעור ולבריאות?

טובי המומחים של מותגי הטיפח נדרשו לשאלה וסיפקו תשובות בדמות תכשירים לשיזוף עצמי שמשתמשים בהם בקלות בבית.

תכשירים לשיזוף עצמי מהווים תחליף בריא יותר לא רק לשיזוף בשמש, אלא גם לשיזוף מלאכותי במכוני שיזוף. חשוב לזכור ששיזוף על ידי מנורה שמקרינה קרני UVA ו UVB שווה לסיכון לחשיפה לשמש ולכן לא מהווה תחליף ראוי.

שזופה בלי שמש ובלי נזק

"בשנה האחרונה אנו עדים לעלייה ניכרת ברכישה של מוצרי שיזוף עצמי (ללא שמש), התופסים כ- 40% מסך המכירות של קטגוריית מוצרי השיזוף וההגנה מהשמש" מספרת אורלי עוז שמואל, המדריכה הראשית של קלרינס "הרצון של נשים (וגם גברים) להיראות שזופים במקביל למודעות לסכנות, יצרו קטגוריה חדשה של מוצרים לשיזוף עצמי המספקים גוון עור הדומה לזה שיתקבל משיזוף בשמש ללא הסכנות".

כשמדובר בפנים בלבד ניתן להסתפק בברונזר (סומק משזף) שמשווה לעור גוון שזוף ובריא, אבל רבות מאתנו ישמחו לשזף גם את שאר חלקי הגוף מבלי להתעסק בזה ברמה יומיומית. את המענה לצורך הזה ניתן למצוא במספר סוגי משזפים המגיעים בעיקר במרקמים של ג'ל, קרם או ספריי וכולם עובדים על עיקרון דומה.

התכשירים המשזפים מכילים חומר בשם DHA שהוא מולקולת סוכר נטולת צבע שבמגע עם חלבונים הנמצאים בעור, מספקת גוון חום שזוף למשך מספר ימים. השיזוף לא נעשה על ידי הגברת ייצור המלנין (כמו בשיזוף טבעי), אלא על ידי צביעה של השכבה העליונה של העור (האפידרמיס החיצוני). ככל שמינון ה-DHA יהיה גבוהה יותר, התוצאה תהיה כהה יותר.

shutterstock_392355580

לפני שניגשים למלאכת השיזוף העצמי, אורלי עוז שמואל מבקשת לתת מספר דגשים שיעזרו לך לעשות את זה נכון.

– כדי להבטיח תוצאות מקסימאליות ולהגיע לתוצאה אחידה, מומלץ לעשות פילינג לגוף על-מנת להסיר את התאים המתים, כ-24 שעות לפני השימוש בתכשיר ולאחריו למרוח קרם לחות בכל האזורים שנרצה לשזף.

– גם הסרת שיער מומלץ לעשות כ-24 שעות לפני השימוש בחומר המשזף.

– יש להימנע ממריחה על השיער והגבות.

– יש להקפיד על מריחה אחידה בכל חלקי הגוף, ולא לשכוח את הצד האחורי.

– באזורי הברכיים והמרפקים יש להסתפק במריחה קלה, כיוון שיש נטייה להצטברות חומר באזורים אלה.

– מומלץ להשתמש בכפפות לטקס על-מנת למנוע צביעה של כפות הידיים, ובכל מקרה כדאי לרחוץ את הידיים היטב בגמר השיזוף.

– ברוב המקרים המראה השזוף והטבעי יתקבל בתוך שעות ספורות.

– במרבית התכשירים מומלץ להשתמש מדי יום עד לקבלת הגוון הרצוי ולאחר מכן 2-3 פעמים בשבוע לשמירה על הגוון.

– חשוב לזכור – תכשירים לשיזוף עצמי אינן מחליפים קרם הגנה מהשמש. גם אם העור נראה שזוף חובה להמשיך ולהקפיד על מריחת מקדם הגנה בכל יציאה מהבית.

– יש להקפיד לקרוא היטב את הוראות השימוש על כל אחד מהתכשירים.

כמה זה עולה?

ספריי

ספריי לשיזוף עצמי של לייף מבית סופר-פארם, מחיר: 149.90 שקל |  ספריי Airbrush Legs של סאלי הנסן (מגיע ב-4 גוונים שונים), מחיר: 129.90 שקל.

SELFTANSPRAY

ג'ל

Self Tanning Instant Gel, ג'ל משזף לפנים ולגוף של קלרינס, מחיר: 148 שקל | טרקוטה, ג'ל לשיזוף עצמי של גרלן, מחיר: 236 שקל | Brillant Bronze Quick Self-Tanning Gel, ג'ל לשיזוף עצמי של שיסיידו, מחיר: 99 שקל.

SELFTANGEL

 

תחליב

Amber solaire, תחליב משזף של גרנייה, מחיר: 40 שקל | sublime bronze, תחליב משזף של לוריאל פריז, מחיר: 58 שקל.

SELFTANCREAM

אחרים

מגבונים לשיזוף עצמי של לייף מבית סופר-פארם, מחיר: 16.90 שקל | self tan beauty IN SHOWER TANNING LOTION, תחליב לשיזוף במקלחת של לנקסטר, מחיר: 105 שקל.

SELFTANOTHER

 

***