שבוע האופנה 2017: אוברזון ומשכית

היום השני של שבוע האופנה גינדי ת”א, נסגר עם שתי תצוגות נחשבות של מותגי על במונחים ישראליים – משכית האייקוני ובית האופנה של האוברזונים

 

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (371)

אוברזון/Ko אביב/ קיץ 2017

אחח… איזו תצוגה מהוקצעת לאוברזונים. זוהר אלגנטי של אתרי ריזורט יוקרתיים, זה מה שמשדרת התצוגה המלוטשת של גדעון וקארן אוברזון. קיץ נצחי – הידוע כעונה האהובה על משפחת אוברזון – שמש חמימה מלטפת והשפעות סיקסטיז נוסטלגיות, עלו מהתצוגה שכללה מגוון פריטים מקו ה- KO -ready to wear ומקולקציית Oberson ערב.

בגדי היום כללו שמלות כפתורים סקסיות מעל מכנסיים קצרים תואמים, אוברולים וחליפות מתוחכמות בשני חלקים, עם מכנסיים באורך הברך וטופים תואמים בצבעוניות קיץ של צהוב אפרוח וכחול נייבי, משולבים עם פריטים בפסים כצו העונה וחגורות עור חומות ודקיקות, שחזרו על עצמם כאלמנט קישוטי בחלק מהדגמים. עוד היה שם פרינט משעשע של ג'ירפות (בכל קולקציית KO יהיה תמיד הדפס אחד ייחודי ומתוק). בהמשך היו פריטים קלאסיים בשחור ולבן (ומשולבים ביניהם) במכנסיים מתרחבים עם ז'קט תואם ובשמלות קוקטייל שחלקן היו מעוטרות ברקמת אבני סברובסקי נוצצות.

בקולקציית הערב היו שמלות שיפון יפיפיות בצבעים עזים של ורוד פוקסיה וירוק, שבקלות ניתן היה לדמיין אותן מתנפנפות בחושניות ברוח. בקבוצה נוספת של שמלות ערב שחורות וסקסיות, שולבו פיסות הבד באמצעות מסגרות מתכת בזהב, דרכן הציץ העור חשוף.

מה יש לומר?! האוברזונים כמו תמיד יודעים היטב את המלאכה ובעיקר את מה שמתאים ללקוחות האקסקלוסיביים שלהם. אני דמיינתי את עצמי רוב הזמן על היאכטה.. לבושה באחת משמלות השיפון הצבעוניות ומחזיקה כוסית מרטיני ביד. טוב נו.. בחורה יכולה לחלום.

כל הדוגמניות בתצוגה נעלו נעליים של מותג הנעליים הבריטי Clarks במסגרת שת"פ עם המותג וכן משקפיים של המותג המשקפיים האיטלקי Quattrocento.

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (273)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (115)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (307)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (688)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (294)תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (257)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (176)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (43)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (92)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (197)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (394)

תצוגת קארן וגדעון אוברזון שבוע האופנה גינדי צילום אבי ולדמן (94)

*

משכית –RESORT 2017

תחת ידה וסגנונה האישי של המעצבת שרון טל, ממשיכים במשכית לנסות לגשר בין המסורת המפוארת של המותג בעבר, לבין חתימת יד עכשווית ועדכנית יותר. כולל גם הפעם חידושים לדגמים אייקונים של משכית, כאלה שעוצבו לפני 60 שנה כמו שמלת "הפסנתר" ומעיל המדבר. התוצאה עם זאת לא תמיד קוהרנטית ואחידה ברמתה. לצד שמלות ערב מרשימות עם רקמות בעבודת יד ובסגנון אוריינטלי שהיו החלק המוצלח בקולקציה ונתנו בהחלט תחושה של חיבור אותנטי לזמן ולמקום, הרי שהדגמים בעלי האופי העכשווי יותר, היו נעדרי ייחוד – למעט שמלת העור המעולה בצבע מוקה, שלבשה הדוגמנית נעם פרוסט – אף שניכר גם בהם חותם האיכות והגימור הקפדני, שהם חלק ממסורת הבית.

במקביל לקולקציית הריזורט, הוצגה קולקציית שמלות הכלה החדשה של בית האופנה, כולל הפינאלה עם מאיה ורטהיימר פרזנטורית המותג, שבעצמה עתידה ללבוש שמלת כלה בקרוב מאוד. הדוגמניות הלכו יחפות על המסלול, לבד מצמידי קרסול מעור שחור ואף שהסטיילינג הזה בהחלט התאים לאווירת חולות המדבר שהיו בסיס ההשראה של הקולקציה, הרי שבחלק מהפריטים נוצר דיסוננס תמוה בין הלוק היחף, המסמל פשטות לכאורה ובין בדי המשי והעור של הפריטים בעלי האופי הקלאסי יותר.

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (1)

MASKIT

שביט ויזל אחת משתי הפרזנטוריות של משכית פתחה את התצוגה בשמלת סריג, שהיא חידוש לשמלת הפסנתר המוכרת של המותג ולקח כמעט חמישה חודשים לשחזר בסריגה ידנית.

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (17)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (19)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (20)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (15)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (18)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (29)

חידוש גם למעיל המדבר האייקוני שמוצג בקולקציה זו בוורסיה חדשה הכוללת סילואט מחמיא וצעיף בצווארון.

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (26)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (25)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (3)

מתוך קו שמלות הכלה של המותג

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (39)

משכית בעיצוב שרון טל צילום אבי ולדמן (37)

מאיה ורטהיימר – הפרזנטורית השנייה של המותג בפינאלה של התצוגה בשמלה מתוך קו שמלות הכלה

*

לכל הכתבות של אלישבע כספי

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.