רנואר – בעקבות הזמן האבוד

קולקציית סתיו/חורף 2017/18 של רנואר שהוצגה אתמול, שואבת השראה מתקופה ספציפית בעבר בתקווה לשאוב ממנה נחמה להווה ולעשות אתחול מחדש. לפחות בתחום האופנה

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (710) (Custom) (Custom)רנואר סתיו/חורף 2017/18 – תצוגה (צילום לנס הפקות)

ברנואר בחרו לעשות מסע נוסטלגי בזמן, בעקבות תקופה שבה העתיד היה נראה אופטימי יותר וההווה מלא תקווה. שנות ה- 40 של המאה הקודמת, מיד עם סיום מלחמת העולם השנייה, סימלו פרק חדש ומואר בהיסטוריה המודרנית, אחרי שנות האופל הקשות של המלחמה וגם באופנה נולד אז עידן חדש.

אחרי שנים של סגפנות ואיפוק אופנתי עם דגש על בגדי עבודה פרקטיים, החל עידן זוהר עם ה-New Look הסנסציוני שהציג בית דיור ב-1947 וצללית שעון החול הנשית, ששמה דגש מחודש על זוהר, פלרטטנות ושמחת חיים שאנשים שיוועו להם אחרי המלחמה.

"אנחנו חיים בתקופה לא פשוטה", פתח אמש רון קהאן (רונקו), המנהל הקריאטיבי של של רנואר, את תצוגת קולקציית סתיו/חורף 2017/18 של המותג: "מבזקי חדשות מודיעים על אסונות טבע, אלימות וטרור וחיינו עוברים עלינו בהמתנה שקטה למכה הבאה. השגרה האפורה מקהה את ההבדל בין לחיות לבין פשוט להיות ורגעים קטנים של אושר נדירים יותר ויותר".

"למדנו מהעבר" – סיים באופטימיות את נאום הפתיחה העגום משהו – "כי תמיד אחרי זמנים קשים מגיעים שגשוג ופריחה".

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (653) (Custom)רנואר סתיו/חורף 2017/18 – תצוגה (צילום לנס הפקות)

הבחירה בתקופה משמעותית כל כך מבחינה אופנתית והיסטורית כמקור השראה, היא נפלאה ומרתקת כשלעצמה וגם הרצון ליצוק זוהר אופטימי בהווה המכביד, באמצעות קולקציית ההלבשה, הוא רומנטי ומקסים כשלעצמו. האסקפיזם פשט בשנים האחרונות את הרגל בתעשיית האופנה (ככה זה כשכולם לובשים אתלז'ר) ואם ברנואר בוחרים להחזיר לנו אותו באמצעות מבט אל העבר, מגיע להם ולו רק על זה שאפו ותודה רבה.

התצוגה עצמה (ותודה גם על כך לרנואר, קצת נמאס ממיצגים סטטיים שהפכו לבון טון בעת האחרונה) שילבה בין פריטים מתוך הקו המסחרי של הקולקציה, שיכנסו לחנויות הרשת בהדרגה ובין פריטי תצוגה ייחודיים, להדגשת החזון העיצובי של המותג. בסה"כ היה זה קודם כל מפגן כוח של רשת האופנה ולא רק בגלל תועפות הסלבס שהוזמנו והפרזנטורים – יהודה לוי, ניבר מדר וגפן ברקאי – שפתחו ונעלו את התצוגה בפוזות לצלמים בלבד. 77 לוקים ו -56 דוגמנים ודוגמניות השתתפו בתצוגה הענקית, בסדר גודל שמציגים מותגי העל מידי עונה.

הגודל וההיקף המרשימים, היו מאידך גם נקודת תורפה. לא כל הביצועים למראות שנות ה-40 היו מוצלחים והפרשנות של רנואר, לא תמיד הצליחה לברוא מראות מדויקים על בסיס הניו לוק וסגנון התקופה. קולקציה מצומצמת ומהודקת יותר, הייתה עושה חסד עם פריטים נהדרים שהלכו מעט לאיבוד בין עשרות הדגמים שנצפו על המסלול. גם הסטיילינג שנעשה ברוח התקופה – גרביונים עם פס אחורי שהיו פשוט עקומים (והם אכן פריט מלא סטייל, אך קשה לתפעול) ונעליי מיול (כפכף סגור על סטילטו) שהדוגמניות התקשו ללכת עליהם, היו רחוקים מלהחמיא למראות שעל המסלול.

אבל למרות הפגמים האלה, היו לא מעט פריטים אטרקטיביים בקולקציה: מכנסיי פנסים רחבים עם חולצות מעוטרות בסלסלות ובצווארון קשירה, בסגנון המזוהה עם כוכבות עבר כמו גרטה גרבו וקתרין הפבורן, חליפות מכנסיים עם פסי סיכה, חצאיות עיפרון חובקות גזרה עם סריג גולף צמוד, חצאיות מידי רחבות עם חגורת מותן צמודה בגזרת הניו לוק ובעיקר מגוון השמלות הסופר נשיות, באורכים שונים מתחת לברך, מבדי סאטן וברוקד, שעטפו את הגוף בצורה מחמיאה. הצבעוניות נעה בין גווני ורוד וניוד בהירים, דרך חרדל, ירוק וכחול ירקרק, גווני חום, בורדו וזהב. ברנואר מחזירים העונה את הנשיות לאופנה ומזכירים לנו שאלגנטיות היא לא מילה גסה.

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (20) (Custom)רנואר סתיו/חורף 2017/18 – הפרזנטורים של המותג – יהודה לוי, ניבר מדר וגפן ברקאי – פותחים אמש את התצוגה (צילום לנס הפקות)

טווח מחירים (נשים): 599.90-59.90 שקל
ניתן להשיג בסניפי רשת רנואר ובאתר

תצוגת רנואר סתיו חורף 2018 צילום אלירן אביטל (230) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (218) (Custom)

תצוגת רנואר סתיו חורף 2018 צילום אלירן אביטל (239) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (199) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (618) (Custom) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (300) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (408) (Custom) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (336) (Custom) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (232) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (145) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (427) (Custom)

תצוגת רנואר סתיו חורף 2018 צילום אלירן אביטל (332) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (567) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (589) (Custom) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (411) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (576) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (132) (Custom)

רנואר סתיו-חורף 2017 - תצוגה - צילום לנס הפקות (42) (Custom)רנואר סתיו/חורף 2017/18 – תצוגה (צילום לנס הפקות)

*

לכל הכתבות של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.