קייט מוס – אהבה בת 25

תמונות נדירות של קייט מוס מלפני 25 שנה, נחשפות בקמפיין לבושם חדש. אבל הסיפור שעומד מאחוריהן שנוי במחלוקת. למי אתן בוחרות להאמין?

בחורה עם מחשב נייד

WhatsApp Image 2017-06-23 at 10.48.10

בית האופנה Calvin Klein ערך בסוף השבוע אירוע מפואר באחוזת Spencer House בלונדון לרגל חשיפת הקמפיין לבושם החדש OBSESSED.

ייחודו של הקמפיין, שעורר גלים מיד עם עלייתו לאויר, טמון בכך שהוא מבוסס על אוסף צילומים נדירים של קייט מוס שצילם הצלם המוערך מריו סורנטי בשנת 1993 כחלק מצילומי הקמפיין לבושם האייקוני Obsession.

obsmb_2017_model_ad_prim_85x11_rhp

בתקופה בה צולם הקמפיין המקורי, מריו סורנטי היה בן זוגה של קייט מוס. התמונות האינטימיות, ובינהן תמונות עירום שלא צונזרו במודעות, נחשבו לפורצות דרך והשפיעו ברבות השנים על תחום צילומי האופנה והביוטי.

1993-esq-calvin-klein-campaigns-kate-moss-01-1993_1

25 שנים חלפו מאז, בושם חדש בשם Obsessed (גרסה מודרנית עדכנית ל-Obsession) הושק וראף סימונס נכנס לתפקיד המנהל האמנותי של קלווין קליין, השילוב של שלוש הנסיבות האלו הוביל להשקת הקמפיין המדובר שעושה שימוש בתמונות ארכיון שמעולם לא ראו אור.

סימונס סיפר שאחד הדברים הראשונים שעשה כשהגיע לבית קלווין קליין היה לצלול לארכיון של Obsession . שם הוא מצא תמונות שלא נכנסו לקמפיין המקורי וביטאו בצורה יוצאת דופן את סיפור האהבה בין מוס וסורנטי. "זה סיפור של רגע אייקוני ומלא השראה בצילום אופנה בדיוק כמו שזה סיפור אהבה אנושי ואישי" הסביר את התלהבותו מהממצאים.

Kate Moss & Mario Sorrenti Launch The OBSESSED Calvin Klein Fragrance

בסרטון שמלווה את הקמפיין החדש מוצגות תמונות של מוס מ-1993 שצולמו באיי הבתולה על ידי סורנטי לבדו, ללא צוות צילום, איפור או שיער.  ברקע מריו סורנטי מספר בגעגוע "היא מופלאה (megical במקור), היא בהחלט אדם מופלא, ובאותה התקופה היא אפילו לא ידעה את זה. ואני אמרתי לה, יש לך נוכחות יוצאת דופן, כוח ויופי. אני חושב שהיא לא היתה מודעת לזה עד זמן רב מאוחר יותר".

[youtube JQ4moS-_dSU nolink]

בסרטון נוסך מספר סורנטי "אני הייתי בן 20, היא היתה בת 18, לא היו לנו דואגות, לא היה לנו מה להפסיד. אתם מבינים למה אני מתכוון? אלו היו זמנים טובים"

[youtube ctn3cgsx4mA nolink]

סורנטי ממשיך להתפייט על קייט מוס, 25 שנה אחרי, ונשמע כשבור לב שעדיין לא התאושש "הייתה לי תשוקה גדולה לצילום וקייט ואני היינו מאוהבים. אהבתי לצלם אותה. היא היתה האדם הקרוב ביותר אלי וצילמתי אותה כל הזמן. לפעמים זה שיגע אותה לפעמים היא אהבה להיות חלק מזה. היו לנו זמנים טובים. היינו צעירים. מעולם לא הייתי שוב כה אובססיבי או כה מאוהב בצילום של אדם אחד"

[youtube YnbmoW-LlUA nolink]

התיאור של סורנטי נשמע נפלא, אבל כתבה באתר fashionista.com מצננת את האוירה הרומנטית עם תזכורת לדברים שקייט אמרה בשנת 2015 על הקמפיין שהפך אותה למפורסמת: "הייתי מתעוררת בבוקר והוא כבר צילם אותי. במשך 10 ימים שכבתי באותה תנוחה והוא לא הפסיק לצלם"  עוד הוסיפה קייט שהיא הרגישה שסורנטי ניצל את מערכת היחסים ביניהם כדי להגיד לה מה לעשות בצילומים, כולל דברים שלא הרגישה נוח איתם.

WhatsApp Image 2017-06-23 at 10.48.08

למרות הדברים שחשפה קייט, ראף סימונס החליט להתמקד בפן הרומנטי של הסיפור ולתת רק לסורנטי לדבר, עם זאת, לאור העובדה שמוס התייצבה לאירוע ההשקה ואף הצטלמה עם סורנטי, כנראה שהיא השאירה את העבר מאחוריה ומן הסתם גם קיבלה סכום נאה למדי עבור השתתפותה.

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק