עושות עיניים – הטרנד החם בעולם האיפור

אחרי שנים בהן הוביל את תחום האיפור מראה טבעי, אנחנו עדים לחזרתו של האיפור הדומיננטי ובפרט באיזור העיניים. איך זה נראה על המסלול ואיך כדאי לעשות את זה בבית?

איפור מאק בתצוגת שנקר צילום נוי ערקובי לIDOVCM (23)

מותג האיפור הבינלאומי MAC, העניק זו השנה השמינית את חסות האיפור לתצוגת הגמר של בוגרי המחלקה לעיצוב האופנה של בית הספר הגבוה לעיצוב "שנקר".

נטע סקלי, גלובל סניור ארטיסט MAC, יצרה את מראה האיפור לתצוגה בהשראת המגמות המובילות בתחום ובראשן – העיניים כמוקד עיקרי בפנים.

"לאחר שנים של דבקות במראה הטבעי, העונה היינו עדים לחזרתו של האיפור בצורה מובהקת ובפרט איפור העיניים" מספרת נטע "איפורי העיניים על המסלול היו מגוונים ויצרו צורות גדולות סביב העיניים, כאלו המגדילות אותן ביחס לפנים"

הטרנד העכשווי באיפור עיניים מתייחס גם לגודל וגם לכל סוגי הצבע. טכניקות האיפור נעות בין יצירת צורות חדות או מטושטשות ובין איפור היכול להיחשב קלאסי ועד יצירות אוונגרדיות.

MACFASHIONWEEK107

MACRUNWAY107

על המסלולים ראינו את כל סוגי הצבע – מחי, קורן וזוהר, עד גוונים מושחרים ומטושטשים, וכן שימוש באיליינר, צלליות ועפרונות, בעצם כל דבר הגורם לעיניים להיראות מאורכות וגדולות.

איך יצרו את המראה של הדוגמניות על המסלול?

MAC1072

בתצוגה של שנקר העיניים הוגדרו בצורה גראפית עם שוליים מטושטשים בגוון חאקי-ברונזה בגימור מטאלי ונוצץ.

MAC10724MAC10723

לשם השגת הצבע והצורה המאוד ספציפיים, נעשה שימוש במגוון מוצרי איפור לעיניים: שני עפרונות עיניים, uniform ו- teddy, שלוש צלליות: tempting, legendary lure ו- silver dawn ומיקס נצנצים מ"מאק פרו" אשר עורבב במיוחד לתצוגה. לסיום המראה קו הריסים הודגש בעזרת אייליינר ג׳ל Fluidline שחור ומסקרה Haute & Naughty.

MAC10725

על מנת להדגיש את ההתמקדות בעיניים, שאר האיפור נשאר טבעי ומתון עם שימוש במייקאפ Face and Body ופודרה להשגת גימור טבעי – מאט. בנוסף יצרו המאפרים מעט הצללה בגוון טבעי בעזרת סומק הרמוני והשפתיים נמשחו בשני גווני ליפסטיק לחותי "פטנטפוליש" בגווני clever ו- French kiss.

MAC10728MAC10729MAC10726MAC10727

איך תצרי את המראה בבית בכמה צעדים פשוטים?

השתמשי בעיפרון עיניים חום ברונזה כבסיס למראה והניחי קו אחיד בעוביו (ובעל נוכחות- לא דק מדי) לאורך קו הריסים העליון. לאחר מכן, טשטשי אותו באמצעות מברשת עיניים שטוחה ומעל, באותה מברשת, הניחי בטפיחות צללית מטאלית בגוון חאקי-ברונזה או חום מוזהב. את מראה העיניים סיימי עם מעגל ריסים ומסקרה שחורה שאותה תניחי בנדיבות על הריסים.

שמרי על מראה טבעי ונקי בשאר הפנים על מנת להעצים את מראה העיניים. מייק אפ קליל יעשה את העבודה ואפשר אפילו גם רק קונסילר להסתרת פגמים ועל השאר מייקאפ פודרה קליל.

אם רוצים נוכחות של ליפסטיק על השפתיים אפשר להדגיש אותן בניוד ורוד טבעי שלא יגנוב את הפוקוס מהעיניים.

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק