מה בקולקציה? דורין פרנקפורט ולילך אלגרבלי

קולקציית הסתיו החדשה של דורין פרנקפורט עוצבה בהשראת העורב השחור. לילך אלגרבלי בחרה בלוכד החלומות שהשפיע על הצבעוניות והגזרות

מי? 

מותג האופנה של המעצבת דורין פרנקפורט.

דורין פרנקפורט סתיו חורף 17-18 צילום מיקי קרצמן   (6)

מה? 

קולקציית סתיו חורף 2017/18.

השראה 

אצל דורין פרנקפורט תמיד ניתן למצוא קשר ישיר בין מקורות ההשראה לבין הבגדים שהיא יוצרת. בימים בהן המילה "השראה" הפכה לכל-כך נזילה ולעתים ריקה מתוכן, זה מצליח לרגש אותנו בכל עונה מחדש. הפעם עוד יותר מתמיד, בזכות הסיפור האישי שהוביל ליצירת קולקציית "קריאת העורב".

דורין פרנקפורט סתיו חורף 17-18 צילום מיקי קרצמן   (37)

"מעטות הפעמים בהן הרגשתי כה חשופה וקשורה לקולקציה. תמיד חשבתי שיש בי מן העורב. כשפנו אליי בהתרסה, ״את נראית כמו עורב!״ – לקחתי את האמירה השלילית לכאורה, כמחמאה גדולה"  מסבירה דורין "העורב מסמל בעיניי קסם ועצמה: הוא נאמן, מוקיר תודה, שומר על ביתו ומשפחתו, מתאים את עצמו לסביבה ומשתמש בתבונה בכלים שהוא מוצא בטבע. זוג עורבים משתתף בשוויון בבניית הקן, בדגירה על הביצים ובטיפול בגוזלים עד לבגרותם"

"בעבודה על קולקציית החורף החדשה, דימויים של הציפור השנויה במחלוקת הקיפו אותי מכל עבר. זוהי ציפור המזוהה יותר מכל עם הצבע השחור, והעיסוק בכל גווניו של צבע זה שזור בחיי כמעצבת. מקור יופיו של הצבע היא הדרך בה הוא מופיע מתוך ההסתר, האתגר וההתמודדות – דווקא כאשר אין אור".

דורין פרנקפורט סתיו חורף 17-18 צילום מיקי קרצמן   (50)

מה בקולקציה? 

השפעת העורב ניכרת כמעט בכל פריטי הקולקציה, בין אם בצבע השחור הדומיננטי שמוצע בטקסטורות מגוונות, בין אם בגזרות המחוייטות בהשראת צלליות ציפוריות, עם שימת דגש מיוחדת על השרוולים שיאפשרו חופש ותנועה משל היו כנפיים, בין אם בצווארונים מדגישי צוואר וקישוטי נוצות ובין אם בהדפס העורב בטי-שירט ארוכת שרוולים מכותנה רכה.

מצטיינות במיוחד שמלות החולצה הארוכות, חלקן מדגישות מותניים וחלקן משוחררות, חצאית ה"בלון" התפוחה מבד טאפט יציב ומבריק (ורסיה דומה קיבל גם ג'קט) וחולצות הסריג מכותנה רכה, הן בזכות הגזרות והמפתחים הנאים והן בזכות המגע.

Camera Roll1DORIN189

Camera RollDORIN18917

Camera Roll2DORIN1891

לצד אוסף הבגדים דורין מציעה קולקציית נעליים תואמת עם עקבים מבריקים וטקסטורות של ז'מש ועור חלק, תיקים בקווים מעוגלים בצורת קן ציפורים ותכשיטים פראיים מנצנצים באבנים טובות, פנינים וקריסטל סברובסקי שחור.

את הקולקציה מלווה סרטון וידאו יפהפה שביים אסף עיני. הניסיון הראשון ליצור סרטון קולקציה נעשה על ידי דורין ושותפתה מרגיט כבר לפני 30 שנה יחד עם הצלם בן לם. בזמנו נחל הסרטון כשלון גמור. היום כבר מדובר במדיה כמעט הכרחית ודרך נפלאה להיכנס לאוירה.

[youtube E4lj0wGQcJM nolink]

אחת העורבות המצולמות בסרטון היא בתה של דורין – קמיע. תאומתה קיאן, בוגרת שנקר שעובדת עם דורין כבר מספר שנים, אחראית על ההפקה, הליהוק והסטיילינג. בן זוגה של דורין – הצלם מיקי קרצמן, צילם תוך כדי את תמונות האוירה ואת התכשיטים עיצבה אחותה – אנה פרנקפורט.

טווח מחירים: ג'קטים- 690 – 980 שקל, מכנסיים- 435 – 590 שקל, חולצות- 450 – 790 שקל, שמלות- 690 – 1,750 שקל.

להשיג בחנויות המעצבת ובאתר האינטרנט www.dorinfrankfurt.com

***

מי? 

המעצבת לילך אלגרבלי.

PicturesLILACH18917

מה? 

קולקציית סתיו חורף 2017/18

השראה 

"לאינדיאנים יש אגדה עתיקה על מקורו של לוכד החלומות" מסבירה לילך "לפי האגדה, אשת עכביש בשם אסיביקאשי טיפלה בילדים ובאנשים על האדמה, אבל האינדיאנים נפוצו לכל קצוות אמריקה ולאסיביקאשי נהיה קשה להגיע לילדים, לכן האימהות והסבתות טוו קורי עכביש קסומים לילדים מחישוקי עץ ערבה וגידים או חוטים עשויים מצמחים. לוכדי החלומות סיננו את החלומות הרעים ונתנו רק למחשבות טובות להיכנס לשכל. כשהשמש הייתה עולה, החלומות הרעים היו פשוט נעלמים"

מרכז ההשראה, שבא לידי בוטוי גם בצילומי הקולקציה, הוא לוכד החלומות ובעקבותיו סגנון הלבוש הבוקרי והאינדיאני ואלמנטים מעולם הטבע והמדבר.

PicturesLILACH189175

מה בקולקציה? 

הקולקציה מבוססת בעיקרה על מגוון רחב של שמלות ומשלימות אותה חצאיות מקסי, חולצות עם אפליקציות אתניות, וחליפות מודפסות. הצבעוניות נעה בין לבן וגוונים בהירים דרך צבעי אדמה שונים: חרדל, צהוב, חמרה ועד לירוק זית.

PicturesLILACH189173

PicturesLILACH189174

PicturesLILACH189172

לילך אלגרבלי

טווחי מחירים : 250 – 699 שקל.

ניתן להשיג באתר http://www.lilachelgrably.com/ (משלוח עד בית הלקוחה), בחנות בדיזינגוף 94, ת"א ובחנויות ובוטיקים ברחבי הארץ .

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק