מדריך הצלליות לאביב 2017

פלטת צלליות היא המילה האחרונה בעולם האיפור. כל מה שרצית לדעת במדריך שהכנו לך

 

careline-eyeshasow-plate-634

הטרנד החזק ביותר בעולם האיפור העולמי הוא פלטות של צלליות. צלליות המונו (צללית יחידה) – אאוט וכך גם הצלליות שמגיעות בזוגות או ברביעיות ואת מקומן תופסות פלטות של צלליות שמכילות מבחר גוונים.

זיוית יקיר, מנהלת תחום האיפור בקרליין, מגלה ש"מדובר במגמה שהחלה לתפוס תאוצה בשנים האחרונות וכיום כל חברה שמכבדת את עצמה מציעה בעיקר פלטה של צלליות במקום צלליות בודדות".

–          למה עדיפה פלטה על פני צללית בודדת?

זיוית: "לפלטת הצלליות מספר יתרונות כשהראשי בהם הוא העובדה שהן מכילות מגוון של צבעים, אשר מתאימים ומשתלבים זה בזה. השלובים יכולים ליצור לוקים של איפור אחר ושונה בכל פעם, מבלי שצריך לרכוש במיוחד צלליות חדשות".

–          מה הטרנד החזק ביותר בתחום הצלליות השנה?

"צבעים נועזים שמגיעים במרקמי מאט-משי  וקטיפה ומשחקים של מבריק ומאט".

פלטות צלליות של קרליין

–          איך כל אחת יכולה לדעת מהי הפלטה המתאימה לה ביותר?

זיוית: "בהתאם לצבע העיניים ובהתאם לטעמה האישי. זה הזמן גם לנפץ מיתוסים מיושנים – זה נכון שגוונים שמנוגדים לצבע העיניים יחמיאו להן, אבל גם גוונים דומים לצבע העיניים יחמיאו לא פחות. הסוד הוא להקפיד על המינון, על אופן המריחה ועל השילוב בין הגוונים שבוחרים".

אופנתיות בצד נוחות

זיוית אומרת שעולם האיפור צועד עם הזמן, גם במובן האופנתי וגם במובן הפרקטי. "העובדה שכל הצלליות נמצאות במקום אחד – על אותה הפלטה – הופכת אותה לידידותית למשתמשת. זה מאוד נוח שאת לא צריכה להתחיל לחפש איפה הצללית הכחולה ואיפה החומה, כי כולן נמצאות באותו מקום. וכמובן, שאת יכולה לקחת את הסט כולו בנוחות ממקום למקום, פשוט לשים בתיק בקלות".

פלטות צלליות של naked

–          עולם האיפור מציע אינספור סוגים של פלטות. איך נדע מהי הפלטה שכדאי לבחור בה?

"קודם כל, לפי איכות הצלליות. חשוב לבחור בצלליות שמעניקות את המראה המיוחל ושיש להן ריכוז גבוה של פיגמנטים איכותיים, שנעים למרוח אותן, שהן נצמדות היטב לעור העפעף ולא מצטברות בקמטוטי העפעף ויוצרות מראה 'מוכתם' ולא אסתטי.

שנית, על פי הצבעוניות שאת מעדיפה ואוהבת להתאפר בה, כל אחת לפי הקבוצה הצבעונית המחמיאה לה ביותר.

ובנוסף, להקדיש תשומת לב מיוחדת לפרקטיות בהיבט של הנוחות לצד המקצועיות. למשל, חשוב מאוד שתהיה לך מראה בפלטה ולא שתצטרכי לסחוב איתך לכל מקום מראה בנפרד, זה מכביד ומיותר. עוד אלמנט חשוב ביותר הוא שבתוך הפלטה תהיה מברשת ייעודית שמתאימה לצלליות ולא המברשת הקטנטנה שבדרך כלל מצורפת לצללית הבודדת שהיא כלל אינה מספיק לקבלת תוצאה איכותית".

פלטות צלליות של guerlain

צילומים: יחצ, שאטרסטוק