מדריך הפן המלא

איך משתמשים בפן בדרך הקלה והיעילה ביותר ואיזה מוצרים ישמרו לך על התוצאה? כל התשובות

shutterstock_1051133585-vladimir-gjorgiev-634

רובנו אוהבות את השיער שלנו חלק אבל לא כולנו נולדנו עם שיער חלק וכדי להשיג את המראה החלק אנחנו צריכות להחליק אותו באופן קבוע על ידי החלקה או לעשות פן. לפניכן העצות הכי טובות שיש באדיבות עומר אסף מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה.

לפני הפן

אם את עושה פן באופן קבוע חשוב מאוד שתחליפי את כל מוצרי טיפוח השיער שלך למוצרים ללא מלחים. החל בשמפו, מרכך ומסכה בזמן החפיפה וכלה במוצרי עיצוב השיער. המלחים מזיקים לשיער משום שהם מפרקים את השכבה החיצונית של השערה. שיער שעובר פעולות בחום גבוה כמו החלקה ופן הוא גם ככה שיער רגיש מאוד ובעל נטייה לשבירה, התפצלות והיחלשות ולכן המלח מזיק לו פי כמה.

בנוסף, עליך להקפיד לבחור במוצרי שיער שמכילים אחוז גבוה של קרטין. הגיל, החפיפות המרובות, צבע וגוונים, וגם פעולות יומיומיות כמו סירוק אגרסיבי או קוקו הדוק גורמים לירידה משמעותית ברמת  הייצור הטבעי של חלבון הקרטין אשר בונה את השערה ומיוצר בגוף באופן טבעי. עם השנים ייצור הקרטין יורד באופן טבעי והפעולות החיצוניות מפחיתות גם את הקרטין שעוד נשאר כך שהשיער נזקק לשיקום מיידי. הקרטין ובמיוחד כשהוא נמצא באחוז גבוה משקם את השיער ומגן עליו מפני נזקים עתידיים.

בזמן הפן

shutterstock_197226602-By MilanMarkovic78
אחרי חפיפה וייבוש נמרח על השיער קרם קרטין שיגן עליו מפני החום הגבוה שמפיץ הפן. קרם הקרטין מגן על השיער כי הוא יוצר מעין שכבת הגנה שיוצרת בידוד בינו לבין החום של הפן וכך שומר עליו מפני שבירה או פיצול.  חשוב, כאמור, לבחור בקרם נטול מלחים ועשיר בקרטין טהור.

משתמשים רק במברשת מקצועית שיש לה ראש תרמו קרמי שאוגר את החום הגבוה של הפן במרכז המברשת. המברשת היא קריטית להשגת תוצאות מעולות והיא גם יכולה לקצר משמעותית את הזמן שייקח לך להגיע לשיער חלק ומושלם. את המברשות המקצועיות של נטורל פורמולה ניתן להשיג בסופר פארם.

כשאת מתחילה לעבוד עם המברשת, שימי לב להרחיק מעט את פיית הפן משורש השיער כי הצמדה יתרה של פיית הפן לשיער ולמברשת עלולות לשרוף את השיער.

אחרי הפן

אחרי הפן – מרחי כמה טיפות קסם: סרום קרטין שיעניק לשיער רכות, ברק ומראה קורן לאורך שעות. הסרום גם 'סוגר' את הקצוות ומשמש שכבת הגנה על השיער. סרום הקרטין לא רק יחליק את השיער אלא גם ישמור עליו ויקנה לו מראה מבריק ובריא לאורך זמן.

צילומים: שאטרסטוק