ללבוש את החיוך שלך

שני זהר היא לא סטייליסטית שגרתית. סיפור החיים הפרטי שלה הוביל אותה להקים קבוצת פייסבוק שנותנת לנשים מקום ללמוד, לקבל ולתת השראה, להתנסות, להעז ובעיקר לאהוב את עצמן

קבוצות נשים הפכו לדבר נפוץ מאוד בפייסבוק בשנים האחרונות. מקבוצות שמאפשרות לשתף בהגיגים ודילמות פמיניסטיות, דרך אמהות מרובות ילדים, אמהות מבשלות, נשים שמחפשות עבודה או עובדות מהבית, סופרגירלס ותגובות הנגד בקבוצת הנשים שלא מרגישות סופריות בכלל ועוד ועוד. הצלחתן של קבוצות הנשים נובעת מהצורך שלנו בקבוצת תמיכה, קהילה של הדומות לנו שתכיל, תפרגן, תעודד ותספק תשובות בעידן של חיים עמוסים שכמעט ואינם מאפשרים לרובנו למצוא את הזמן לנהל חיי חברה תוססים.

בין עשרות הקבוצות שנותנות מענה לנושאים שונים ומגוונים, בולטות קבוצות הסטיילינג בהן נשים מתייעצות לגבי הלבוש שלהן ומקבלות הכוונה ועזרה מחברות הקבוצה שלרוב תעמוד בראשה סטייליסטית מנוסה.

שני זוהר

אחת מקבוצות הסטיילינג הבולטות ברשת נקראת ללבוש את החיוך שלך בהנהלתה של שני זוהר, סטייליסטית לא שגרתית שסיפור החיים האישי שלה הוביל אותה להיות קשובה במיוחד לצרכים של נשים במידות וגילאים שונים.

זוהר, בת 35, נשואה לליאור אותו פגשה באוניברסיטה כבר בגיל 22 ומתגוררת במבשרת. "ילדה טובה ירושלים", כפי שהיא מעידה על עצמה, שהתעסקה במשקל מאז שהיא זוכרת את עצמה: "תמיד הרגשתי שונה מכל החברות הדקיקות שלי, ובגלל השוני הזה הרגשתי שיש דברים שמותר לי לעשות, אבל יש הרבה יותר דברים שאסור לי לעשות, ותחושת החסך הזו לוותה אותי כל הזמן"

האהבה שלה לאופנה ולסטייל התחילה כבר בגיל הנעורים והיא הפכה להיות הפרטנרית המועדפת על חברותיה לשופינג: "הייתי  זו שתמיד מלבישה את החברות שלה, זו שתמיד יכולה לקנות רק נעליים ותיקים כשהחברות שלה מצליחות לקנות בגדים בחנויות. אני לא הרשיתי לעצמי כלום עד שאני לא יורדת במשקל! כל תחושת הערך העצמי שלי היתה תלויה במשקל. גדלתי בתחושה שאני ברווזון מכוער".

בצבא שירתה כמאבחנת פסיכוטכנית וכשהשתחררה המשיכה ישר לאוניברסיטה וסיימה תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ותואר שני בלימודי דיפלומטיה. בתום הלימודים, כשהגיע הזמן למצוא את הנתיב המתאים לקריירה שלה נתקעה: "נפגשתי עם מאמנת אישית ובמפגשים איתה התחום הראשון שעלה היה סטיילינג, אבל מהר מאד הורדתי את זה מהפרק כי לא חשבתי שאוכל להתפרנס מזה, וגם כי המחשבה העיקרית שהרתיעה אותי הייתה – "מי שמע על סטייליסטית שמנה?!"

SHANIZOHAR267171

החלום נשאר בצד ושני החלה לעבוד בחברה לארגון כנסים בחו"ל: "זו היתה עבודה מאד מאתגרת אבל גם שוחקת. באחד הימים תפסה לי את העין מודעה בפייסבוק על קורס ללימודי סטיילינג אישי ואני כאחת שגם אוהבת ללמוד וגם אוהבת את התחום החלטתי ללכת על זה כקורס העשרה, לא כקורס מקצועי שיוביל להסבה מקצועית. עדיין לא האמנתי שאוכל להצליח כסטייליסטית שמנה".

במהלך הקורס, כשנחשפה לעקרונות הסטיילינג ולעולם אופנת הפלאס סייז, גילתה כמה נקודת המבט שלה היתה שגויה: "הבנתי שסטייל ואופנה לא נעצרים במידה 38, הבנתי שלמשקל ולמידת הבגדים אין שום משמעות, פתאום נפתחה בפני דלת ענקית והרגשתי כמה חופש יש לי! הבנתי שמותר לי להתלבש נשי וטרנדי, מותר לי להתלבש צבעוני ולא רק בשחור, גיליתי שיש עוד מקומות בהם אוכל לקנות בגדים שיחמיאו לי, והתחלתי להעז יותר בבחירות האופנה שלי".

מתאוריה לפרקטיקה

במהלך הקורס התגלגלה לידי שני הזדמנות להעביר סדנת סטיילינג במתחם בילוי חדש שנפתח בירושלים ובלי לחשוב פעמיים היא לקחה את ההזדמנות בשתי ידיים: "אפילו שהיה לי פחד קהל, אפילו שנמנעתי מתשומת לב והייתי ביישנית ושקטה, הרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות ולא ויתרתי לעצמי".

בהמשך העבירה שני הרצאות לקהל הרחב וכתבה מדריכי סטיילינג קצרים עם טיפים לנשים במבני גוף שונים. כשהחלה לעבוד בתחום בתשלום התפטרה מעבודתה הקבועה, הקימה אתר, פתחה בלוג בסלונה ודף פייסבוק והרכיבה רשימת תפוצה רחבה "בכל הפלטפורמות האלו שיתפתי בטיפים, הדרכות, המלצות, ולאט לאט הקהילה התרחבה. כיום קהילת העוקבות שלי מונה מעל ל- 10,000 נשים"

SHANIZOHAEALTMAN

היום שני היא סטייליסטית עסוקה שמתפרנסת, בין היתר, מליווי אישי של לקוחות אונליין ואוף ליין: "הלקוחות שלי לומדות איך לעשות בחירות נכונות של גזרות, בדים, צבעים ואקססוריז בהתאם לצרכים האישיים שלהן, הן לומדות לקנות נכון ובצורה יעילה, בלי לבזבז כסף על בגדים שהן לא לובשות ובלי לשבור את הראש כל בוקר מחדש, הן מגלות את עצמן מחדש. ממקום של להתלבש כ-כורח, לליהנות מלהתלבש". בנוסף היא מעבירה סדנאות והרצאות-לחברות וארגונים גדולים וגם לקבוצות נשים קטנות במפגשים פרטיים: "שתי ההרצאות שלי "INSIDE &OUT- סטייל מזווית אחרת" ו-"משקופה לשלמה" עוסקות בסטיילינג, דימוי עצמי, העצמה אישית- והכל בגובה העיניים"

לצד סדר היום העמוס הכולל גם מפגשים להכשרת סטייליסטיות, שני מתחזקת את הבלוג בסלונה ומנהלת את קבוצת הפייסבוק "ללבוש את החיוך שלך – סטייל עם שני זהר".

עינת מלמדעינת מלמד, חברה בקבוצת הסטיילינג "ללבוש את החיוך שלך": "הקבוצה היא מקום של העצמה נשית, מקום מכיל מכבד ומעודד, הכל כל כך חיובי ונעים וגם בגובה העיניים. האהבה והאחווה מורגשות בכל התגובות, אני אוהבת לראות פוסטים של חברות הקבוצה ושל שני, כולן נותנות לי השראה ללוקים, ואני מרגישה שהקבוצההיא מקום בייתי וחם שגם הביישניות ביותר פורצות ונהנות להראות את הסטייל שלהן".

"עבורי סטיילינג זה הרבה מעבר ללהתאים את החולצה למכנסיים או את השרשרת לנעליים, אני לא מחלקת דרקונים או נותנת ציונים של שיק ושוק, אני לא שופטת או מבקרת אף אחת!" מסבירה שני "בקבוצה ובבלוג חשוב לי לשתף בחוויה האישית שלי, בדרך שעברתי ואיך הפסקתי לראות במשקל שלי כמכשול, איך הפסקתי לשים את החיים שלי על HOLD עד שארד במשקל ואיך התחלתי לחיות את החיים שאני רוצה, כבר עכשיו".

איך זה בא לידי ביטוי בפועל? 

אני פשוט מלמדת נשים לראות את עצמן בזוית אחרת, לקבל את עצמן, לאהוב את מה שהן רואות במראה, להתלבש כדי להדגיש ולא כדי להסתיר.

במה שינה אותך העיסוק בסטיילינג? 

לסטיילינג יש כוח מרפא. אני רואה את זה על עצמי. הייתי שקופה, הסתתרתי מאחורי הבגדים, לא רציתי למשוך פוקוס, הרגשתי תמיד לא ראויה, לא מספיק טובה או יפה או רזה. ורק כשלמדתי להלביש את הגוף שלי כמו שצריך, משהו בי השתחרר ונפתח, הביטחון העצמי שלי התחזק ותחושת הערך העצמי התחזקה וכבר לא תלויה במשקל.

מה הוביל אותך לפתוח את הקבוצה כשאת כבר עמוסה בעבודה? 

בניגוד למה שהרבה חושבות, הסטיילינג האישי הוא שירות מאד נגיש! לא נחלתן של ה"מעושרות" בלבד, ולי אישית מאד חשוב להגיע לכולן ולתת מהידע שלי לכל מי שצריכה. חשוב לי שנשים יאהבו את עצמן ולא יבקרו כל פסיק בגופן וזו הסיבה שפתחתי את קבוצת האופנה שלי "ללבוש את החיוך שלך | סטייל עם שני זהר"- זו קבוצה שנועדה לתת לנשים מקום ללמוד, לקבל ולתת השראה, להתנסות, להעז- כשאני יחד עם עוד נשים נפלאות שם, מחזקות, מפרגנות, מדייקות, ומאפשרות לכל אחת להתלבש בחיוך. יש קבוצות אופנה רבות בפייסבוק, נפלאות! אחת מהן היא מתלבשות אותה ניהלתי יחד עם לילי קורל בשנתיים האחרונות.

עמית מימוןעמית מימון, חברה בקבוצת הסטיילינג "ללבוש את החיוך שלך": "לקבוצה יש כח אדיר! היא נותנת במה ומקום לנשים להעצים את עצמן, לקבל ביטחון תוך כדי שהן מעלות תמונות שלהן (דבר שהוא קשה להרבה נשים) ללא ביקורת רעה, אלא עם המון פירגון ותמיכה".

מה הקבוצה נותנת לנשים שחברות בה? 

הקבוצות נותנות לנשים כוח, הן מגלות כמה האתגרים שמלווים אותן משותפים לכולן. הן לומדות אחת מהשנייה,מתייעצות זו עם זו, מפרגנות זו לזו, מחזקות זו את זו, נוצרות חברויות חזקות מחוץ לתחומי הפייסבוק, ולי כמנהלת קבוצה חשוב לשמור על אווירה חיובית ומחזקת. חשוב לי שתיווצר תחושת קהילה חזקה ותומכת, גם כשהקבוצה מונה מספר רב של נשים.

הערך המרכזי שעומד בבסיס הקבוצה הוא לא רק האופנה והסטייל- אלא גם הדימוי העצמי שלנו, הביטחון העצמי והנראות שלנו בעיני עצמנו.

מדי פעם אני פותחת באתגרים בקבוצה שנועדו להגביר את מינון היצירתיות שלנו כשאנחנו מתלבשות, לעודד אותנו להוציא את המקסימום מהמלתחה ולא רק לקנות בגדים חדשים כשאנחנו בתחושת חוסר בארון, ולגרום לנשים להעז וללבוש את מה שהיו רוצות- אבל לא תמיד יש להן אומץ. הן לומדות להשתיק "רעשי רקע" נוסח מה יגידו, ולשים את עצמן במרכז!

חשוב לי לשמור על הקשר האישי עם הנשים בקבוצה ולכן אחת לשבועיים אני עורכת לייב שאלות ותשובות בו הן יכולות לשאול על כל נושא- איך להתאים, איפה למצוא, מה לבחור וכל מה שעולה על דעתן, ואני עונה להן בשידור החי.

מעבר לכך, אני מצלמת סרטוני הדרכה בנושאים שונים אותם אני משתפת בקבוצה- כל פעם בתחום אחר, החל מאיך להתגבר על מחסומים בסטיילינג אישי, דרך נוסחאות קלילות לשילובי צבעים ועד איך לשדרג שמלת בית.

שגית קנטקרשגית קנטקר, חברה בקבוצת הסטיילינג "ללבוש את החיוך שלך": "התחלתי בעקבות הקבוצה הנהדרת הזאת לשים יותר לב איך אני יוצאת מהבית. אני מקושטת לעצמי. במשרד אני לבד, זה לא שיש מישהו שרואה אותי היום. אז החבר כבר לא מבין מה קורה ושואל בשביל מי את מתקשטת ככה ואני עונה בנונשלנטיות, בשביל עצמי"

מה המוטיבציה שלך? 

אני רוצה להעביר את האני מאמין שלי הלאה, לכמה שיותר נשים- לאפשר לכל אחת ללמוד להסתכל על עצמה בעיניים אוהבות, לראות את מה שטוב ולהדגיש אותו, לחזק את תחושת הערך העצמי, להסתכל במראה ולדעת שהיא נפלאה, בדיוק כפי שהיא.

לכן חשוב לי להגדיל את הקבוצה ולפנות לקהל גדול, להרצות בפני קבוצות נשים שונות ברחבי הארץ, להכשיר סטייליסטיות לפי השיטה שפיתחתי ולאפשר גם להן להגיע לאותו קהל נשים שמבקש לעשות שינוי.

המוטו שלי, תלוי בגדול על לוח ההשראה שלי- "הכל את יכולה". וזה נכון. הכל בראש, הכל אפשרי, הכל פתיר, הכל ישים, הכל הפיך. הכל אנחנו יכולות!

שני מזמינה אותך לקבל את מדריך הסטיילינג שלה במתנה! למימוש ההטבה לחצי כאן 

***