כך תשיגי לעצמך מראה של שאנל

איך להתלבש כאילו קוקו שאנל הלבישה אותך בעצמה מבלי לרוקן את הארנק?

קצות שפתיה של קוקו שאנל וודאי היו מתרוממות לחיוך אירוני. אם האישה שהגדירה את השיק, את היופי הנקי שבפשטות, את השילוב בין גברי לנשי, היתה יודעת שנפתח ביוטי-בוטיק שאנל ראשון בישראל, קרוב לוודאי שלא היתה מחמיצה את ההזדמנות, ונוסעת מיד לביקור בארץ.

Photo-by-Apic-Getty-Images fashion designer Coco Chanel

גבריאל קוקו שאנל, האסופית שלמדה לתפור תפירה פשוטה אצל הנזירות שאצלן גדלה, לקחה את הצבעים הנזיריים שחור ולבן והקימה את אחת מאימפריות האופנה היוקרתיות בעולם. שאנל הכניסה לאופנה את הפרדוקס שנע בין פשטות לעושר ועל כך מבוסס המותג שלה.

 Photo by George Rinhart Corbis via Getty Images

לקראת השקת הבוטיק הראשון בארץ הגיע הרווה ברתלמי, אחד ממומחי הבישום של שאנל, כדי להסביר על שלושת הניחוחות החדשים של המותג שעיצב "האף" של שאנל, אוליבייה פולז', לפי הקוד של המעצבת.

ברתלמי שנוסע בעולם ומתאים את בשמי שאנל לנשות הארצות השונות, מסביר שבמסגרת עבודתו, כמו כל בעל מקצוע אחר, צריך לאהוב בשמים, לדעת לעבור מסלול הכשרה בו הוא מבין מה הוא אוהב ומה פחות, לא להכנע לטרנדים, ולהתענג על גילוי ניחוחות חדשים.

"ההיסטוריה של שאנל מסייעת לתפקיד" הוא אומר. "לכל דבר יש משמעות. לשמות הבשמים יש משמעות היסטורית בסיפור של שאנל. הכישרון של 'האף הראשי' שלנו, אוליבייה פולז', הוא לתת את הפרשנות שלו לסיפור ההיסטורי של שאנל".

שלושת הבשמים החדשים שמככבים כרגע בביוטי-בוטיק בקניון רמת אביב בתל-אביב הם: פאריז-ביאריץ הלימוני בשילוב פרחים. זהו בושם מתוחכם שמזכיר את העושר של ביאריץ, עיר שהיתה אהובה על קוקו שאנל; פריז-דוביל על בסיס לימון-מאסק לבן, שמזכיר את החופשות שהעבירה קוקו שאנל בין פריז לדוביל; פריז-וינה האוריינטלי על בסיס נרולי-תפוז-פצ'ולי, שמעלה ניחוחות של ההרפתקאות של קוקו שאנל.

בוטיק שאנל צילום מיה גז

חובבות האופנה, השיק (בעיקר זה הצרפתי), ובעיקר חובבות שאנל חייבות להגיע ליוטי בוטיק שאנל, שהוא למעשה עולם בפני עצמו שעוצר לרגע את המולת הארץ. אני חייבת לציין באופן אישי, בתור מי שהעמיקה בהיסטוריה של חיי שאנל והיסטוריית המותג שלה, ולא החמיצה הזדמנות להכנס לחנות שאנל הראשונה ברחוב קמבון בפריז, שחשתי תחושת דז'ה-וו כשביקרתי בבוטיק שאנל החדש בקניון רמת אביב.

 שאנל צילום מאיה גז

אם מתחשק לך להגיע לבוטיק שאנל כאילו קוקו שאנל עצמה הרגע הלבישה אותך, בלי לרוקן את ארנקך, כך תעשי:

Photo by Christian Vierig/GettyImages אופנת רחוב שאנל

פשטות ושיק- הפשטות של השמלה השחורה הקטנה בשילוב תכשיטי בארוק או חולצת הפסים של הדייגים בדוביל, שם בילתה שאנל עם מאהבה, מול הכובעים היוקרתיים שעיצבה לנשים שביקרו בעיירת החוף. שלבי בין זארה לשאנל.

יוניסקס- קוקו שאנל שיחקה משחק חדשני על כל מה שנע על הקו בין נשי לגברי. חליפה ועניבה עם חולצת מלמלה ותסרוקת רכה, שמלה שחורה קטנה ונעלי עבודה גסות עם שרוכים פרומים.

חומר ראשוני- שאנל ראתה את האצילות שקיימת בדברים הפשוטים וחזרה תמיד אל הראשוניות תוך שהיא מוסיפה לה שיק. לפעמים ג'ינס, חולצת כותנה לבנה ומכופתרת, נעליים בלרינה שטוחות והתכשיטים הקטנים והאיכותיים, עושים את העבודה שעושות השמלות הגדולות.

 (Coco Chanel GettyImages (Photo by   Hulton-Deutsch Collection CORBIS Corbis via Getty Images

ד"ר מאיה גז היא מומחית לאופנה ולתרבות צרפת.

 

מאיה גז
ד"ר מאיה גז מנחה את סדרת ההרצאות "הסודות הצרפתיים" על סגנון החיים והתרבות הצרפתית