טיפים לבחירת מוצרי איפור

לא מעט נשים מוצאות את עצמן מתקשות לבחור מוצרי איפור שונים כנסי כדי לעשות סדר בבלגן

לא מעט נשים מוצאות את עצמן מתקשות לבחור מוצרי איפור שונים – כאשר, כל חנות פרפומריה מציעה היצע עצום של אפשרויות, גוונים, מרקמים וסוגים וקשה מאוד לא "לאבד את הידיים והרגליים" בין כל אותו ההיצע.
אז בכדי להקל עליכן ולו במקצת את הבחירה במוצרי המתאימים, קיבצנו מספר טיפים שימושיים לבחירת מוצרי האיפור המרכזיים:

איך לבחור אודם?
כאשר אתן בוחרות באודם יש 2 פרמטרים מרכזיים עליהם חשוב שתשימו דגש: הראשון נוגע לגוון האודם והשני למרקם (כמובן, שלצד פרמטרים אלה יש גם את נושאים כמו מותג אשר עומד מאחורי האודם, מחיר האודם (כאשר, טווח המחירים במקרה הזה יכול להיות רחב) ושיקולים פרטניים נוספים).
מבחינת גוון האודם ההמלצה היא להתאים את הגוון לצבע השיער ולגוון העור – כך שלדוגמא, מי שבלונדינית ובהירה, ההמלצה תהיה בעבורה לבחור בגוונים בהירים יותר וכיוצא בזה..
מבחינת המרקם, יש לקחת בחשבון כי מרקם מט מקנה מראה טבעי יותר, מרקם מבריק מוסיף זוהר מסוים ויכול להוות כפתרון המושלם לשפתיים יבשות. ואלו מרקם גלוס, הוא המקרם העדין ביותר ולכן, יכול להתאים למי שמעדיפה את האיפור העדין.

איך לבחור מייק אפ?
בחירת מייק אפ מתבססת לא מעט על העדפות אישיות.
כאשר, חשוב להיות ערות לעבודה שישנם סוגים שונים של מוצרי מייק אפ הנבדלים אלו מאלו בפרמטרים הבאים: הגוון, המרקם (נוזל, מוצק או קרם) וכמובן, המותג אשר עומד מאחוריו.
מבחינת המרקם, יש לקחת בחשבון כי המייק אפ המוצק או יותר "כבד" אך יחד עם זאת ניתן גם להשיג באמצעותו כיסוי טוב – ולכן, הוא יכול להוות כבחירה טובה לאיפור ערב. שני הסוגים האחרים יכולים להתאים יותר לשימוש יומיומי וכאן זאת כבר שאלה של העדפה.
לגבי הגוון, יש להתאים את הגוון לגוון העור – ולקחת בחשבון שבקיץ אנחנו לרוב שזופות יותר ולכן, גם גוון המייקאפ אמור להיות מעט יותר כהה.
מבחינת מותג, אז כמובן שחשוב לוודא שמדובר במותג בעל שם ומוניטין ובמידת הצורך לחפש אחר חוות דעת לגביו.

איך לבחור צללית?
ישנם 2 פרמטרים מרכזיים אשר דגש עליהם יתווה את הדרך לעבר בחירת הצלליות האופטימאליות – הפרמטר הראשון הוא גוון העור והפרמטר השני הוא צבע העיניים.
ישנם גוונים אשר נחשבים כמתאימים במיוחד לעיניים בצבעים ספציפיים – לדוגמא, צלליות בגוונים כתומים, חומים או ברונזה יכולות להתאים בצורה המושלמת לעיניים כחולות.
כמובן, שאין באמת כללים וכל אחת יכולה לבחור גוון לפי ההעדפה שלה – כאשר, קיימת גם אפשרות לשחק בין מספר גוונים שונים על מנת לייצר את המראה המושלם.
פרמטר נוסף עליו כדאי לשים דגש בהליך בחירת הצללית הוא סוג הצללית: צללית קרם, צללית סטיק או עפרון, צללית אבקה מבריקה וצללית אבן – לכן אחת מהן יש את המרקם שלה ואת המראה אשר מאפיין אותה ולכן, כדאי להכיר תחילה את כל האפשרויות, על מנת לבחור את הצללית המושלמת.

כאמור, בהליך בחירת מוצרי איפור מכל הסוגים, חשוב מאוד להגדיר בשלב הראשון את מלוא הדרישות וצרכים. קחי בחשבון שאת יכולה לגלות כי גוון מסוים של שפתון ישתלב מושלם עם העור והשיער שלך, אבל לא בטוח שמדובר בגוון שאת אוהבת או רוצה  – והכי חשוב שבסופו של דבר את זו שתהיי מרוצה מהבחירה.
בהליך בחירת מוצרי איפור יש לשים דגש כמובן גם על האיכות – בכל זאת, מדובר במוצר שאת מורחת על עור הפנים וכדאי מאוד שתוודאי תחילה שאכן מדובר במוצר איכותי ומתאים.