טיפים ישימים לטיפוח שיער בהיר

הנה כמה טיפים אשר יעזרו לכן לשמור על המראה הטוב והבריא ביותר

טיפוח שיער בהיר או שיער בלונדיני דורש תשומת לב מיוחדת ובחלק מהמקרים גם נקיטה בפעולות שונות, בהשוואה לטיפוח שיער בגוונים אחרים. זאת, בכדי לשמור על צבעו, הברק והבריאות הכללית של השיער.
בין אם השיער שלכן בהיר באופן טבעי או שאתן משתמשות באותו צבע לשיער בגוון בהיר, הנה כמה טיפים אשר יעזרו לכן לשמור על המראה הטוב והבריא ביותר:

שימוש במוצרי טיפוח ייעודיים
שוק מוצרי השיער הוא שוק רחב ומגוון אשר מציע מגוון רחב של מוצרים איכותיים, עבור כל סוג שיער, בכל מצב ובכל גוון.
כחלק מכך, אם אתן בעלות צבע שיער בהיר, ההמלצה היא להשתמש בשמפו ובמרכך שנוסחו במיוחד לשיער צבוע – ואם יש מוצרים לשיער צבוע בגוון בהיר, כדאי לבחור באופציה הזו.
מוצרים אלו עדינים יותר לשיער ועוזרים לשמר את הצבע לאורך זמן.
חפש נוסחאות ללא סולפט כדי למנוע פגיעה בנושא הצבע.

הקפדה על הגנה על השיער מפני השמש
חשוב לזכור כי בדיוק כמו העור גם השיער יכול להינזק מחשיפה לקרני UV של השמש, מה שעלול לגרום לשיער בהיר לדהות ולאבד מזוהרו.
יש להקפיד ולהגן על השיער על ידי חבישת כובע בעת שהייה בחוץ לתקופות ממושכות, ו/או להקפיד על שימוש במוצרי שיער עם מסנני UV להגנה נוספת.

הימנעות מחפיפת יתר
חשוב להיות מודעים לעובדה כי חפיפת שיער בתדירות גבוהה מדי עלולה להסיר את השמנים הטבעיים שלו ולגרום לשיער בהיר להתייבש ועמום.
ההמלצה לחפוף את השיער כל 3 ימים או לפי הצורך – בנוסף, כדאי לבדוק  את האפשרות להשתמש בשמפו יבש בין השטיפות לריענון השיער ולצורך ספיגת עודפי שומן מהשיער – מה שיקנה לשיער מראה בריא זוהר ומרשים יותר.

שימוש בשמפו סגול
אם אתן בעלות שיער בלונדיני או בהיר, שימוש בשמפו סגול כחלק משגרת טיפוח השיער שלכן יכול לסייע לנטרל כל הגוונים הצהובים  ולשמור על מראה השיער.
ההמלצה היא להשתמש בשמפו סגול פעם או פעמיים בשבוע – או לפי ההוראות על תווית המוצר – כדאי לקרוא את ההוראות בקפידה וכמובן, גם ליישם אותן בפועל.

לחות והזנה
שיער בהיר נוטה ליובש וחשוף יותר למפגעים ונזקים שונים, לכן חשוב לשלב בשגרת טיפוח השיער שימוש במוצרי לחות והזנה ייעודיים ומותאמים לסוג וגוון השיער.
יש לעשות שימוש במרכך שיער איכותי אחרי כל חפיפה. בנוסף, כדאי לשקול שימוש גם במוצרי טיפוח אחרים אשר בכוחם להעניק לחות לשיער כמו סרומים, מסכות ומוצרי טיפוח אחרים לעיצוב השיער.

צמצום השימוש במעצבי חום
עיצוב חום מוגזם עלול לפגוע בשיער בהיר ולגרום לו להיות שביר ונוטה להישבר.
צמצמו למינימום את השימוש בכלים חמים כמו מגהצים שטוחים ומגהצים מסתלסלים, ועשו שימוש במוצרים מגני חום לפני העיצוב כדי לסייע בהגנה על השיער מפני נזקי חום.

גזירת הקצוות של השיער
יש להקפיד ולגזור את הקצוות של השיער כל 6-8 שבועות – דבר זה יכול לעזור למנוע קצוות מפוצלים ושבירה, ולהשאיר את השיער הבהיר בריא.
גם אם אתן מנסות להצמיח את השיער, גזירת הקצוות של השיער באופן קבוע יכול לעזור לשמור על הבריאות והמראה הכללי של השיער.

לסיכום, בשביל ליהנות משיער בהיר מטופח ומרשים, כל מה שצריך לעשות זה לסגל שגרת טיפוח. להקפיד לעשות שימוש במוצרי טיפוח ייעודיים על בסיס יומיומי – ובמידת הצורך לבדוק כל תקופת זמן קצרה חידושים בעולם טיפוח השיער.
נקיטה בכל הפעולות הנדרשות תאפשר לכן ליהנות ממראה שיער אטרקטיבי לאורך זמן.