חלון ראווה: עפרה שלף

עפרה שלף היא הרבה יותר ממעצבת תכשיטים, היא מדברת בחומר ויוצקת לתוך התוצר שלה תוכן ורוחניות, באופן גלוי או נסתר. קבלו הצצה

מי אני?

עפרה שלף יחצ

עפרה שלף, מעצבת תכשיטים משנת 1997.

רקע

עיצוב ופילוסופיה למדתי בתל אביב, התמחות בצורפות עשיתי ברומא, ואת מותג התכשיטים שלי הקמתי בלונדון. כיום אני גרה ויוצרת בתל אביב, ובין השאר מתרגלת ומדריכת קונדליני יוגה. לשמחתי, כל העולמות מתחברים בקולקציות שאני מעצבת.

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

תמיד נמשכתי לצד הרוחני, הפילוסופי והמיסטי בחיים, הניסיון להבין דברים שמעבר למציאות הנגלית. עם הזמן, ובחיבור ליומיום, הבנתי שיש מקום לאמירה בחומר, שדרך עיצוב אובייקטים אפשר לומר עוד משהו על העולם. לדוגמה, בקולקציה החדשה "פרוטוליין", הכיתובים באכדית משמשים כמעין קמעות מודרניים הנושאים תפילה ותקווה לחיים מאוזנים, להרמוניה, וכדומה, או בקולקציית "הרפתקה", תליון בדמות כוכב הצפון, מחבר אותנו ליציאה למסע, לניווט בחיי הרגש או הרוח.

ofra-8609 (1)

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

להתמודד עם ההפתעות שקורות בתהליך העבודה. ברגע אינטואטיבי ולא מוסבר חציתי טבעת לשניים, וכך נוצרה הטבעת הכי רומנטית שיצרתי. זו טבעת שניתן לשחק איתה במגוון תנוחות, לענוד על שתי אצבעות, ואפילו לחלוק אותה בין אוהבים.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

מינימליסטי עם שימוש ב-ready made. לקחת אובייקט ולהפקיע אותו מהשימוש המקורי שלו, להעניק לו עוד אפשרויות, להרחיב את היצירתיות, לטעון אותו במשמעות נוספת, בהומור, במודעות. העיצוב תמיד צריך לגלם ערך מלבד יופי.

עפרה שלף יחצ

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

אני לא אדם של מפורסמות אבל בהחלט יש הרבה מעצבים שאני מאוד אוהבת את מה שהם עושים, הבולט ביותר זה המותג Maison Margiela.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

בקולקציית התכשיטים החדשה – "Protoline" – חיברתי בין שתי אהבות שלי – פילוסופיה והיסטוריה. השתמשתי בכתב היתדות שבשפה האכדית, כתב שנוצר כאן, במזרח הקדום, ויצקתי עמו מסרים אוניברסליים, חלקם בהשראת הקונדליני יוגה, שקוראים לעונדים אותם להתחבר לאהבה, שלום, קסם, אמת. יש משהו אינטימי ומסתורי, משום שרק העונדים אותם יודעים מה כתוב בהם. וכמובן, אפשר להזמין כל שם וכיתוב שמשמעותי שרוצים.

תכשיטים: עפרה שלף, צילום: דניאל שכטר

טווח מחירים: 250-650 שקל

איפה קונים? באתר www.ofrashelef.com ובחנות ויטרינה במוזיאון תל-אביב.

בסוף השבוע הקרוב תתקיים מכירת ולנטיין Jewellery Salon ובה תושק הקולקצייה החדשה ״פרוטוליין״

יום חמישי 9.2.17 | 16:00-20:00 |

יום שישי 10.2.17 | 10.00-15:00 |

רחוב עלומים 15, סביון | 054-4308277

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק