חלון ראווה: עופרי לירן

אחרי שנים של עבודה במגוון תפקידים בעולם האופנה, בגיל 38 ועם תאומים קטנים, עופרי החליטה שזה הזמן להקים מותג משלה

מי אני?

עופרי לירן, בת 38, נשואה+תאומים. המעצבת והבעלים של מותג האופנה RELEV'E שהקמתי השנה.
RELEV'E בצרפתית זו התרוממות והסתכלות קדימה, וגם תנועה במחול.

עופרי לירן מעצבת RELEVE צילום: יח"צ

רקע

גדלתי ברעננה. בגיל 28 עברתי לתל אביב לדירת שותפים ולאחר מכן לדירה קטנה עם בן זוגי היום – עידו (ו-2 חתולים). היום אנחנו גרים בהרצליה עם התאומים – דור ונעם בני 2.5, אך מקווה שיום אחד נחזור לתל אביב, עיר שאותה אני מאוד אוהבת וממלאה אותי בכ"כ הרבה אנרגיות, חיות ותשוקה.
למדתי קורס תפירה למתחילים בשנקר, הייתה לי מכונת תפירה ישנה מאוד שבה אמא שלי (ז"ל) תפרה לי תחפושות לפורים בצעירותי. הקורס נתן לי רק "טעימה" קטנה למה שהרבה שנים רציתי לעשות – להיות מעצבת אופנה.
במקביל עבדתי בחנויות מעצבים שונות בתל אביב, אהבתי להלביש נשים, לגעת בבדים, לדמיין סקיצות ולהתאים אותן לבדים, לבחון מה הטרנד הבא.
להסתובב בנחלת בנימין היה בשבילי כמו להיכנס לחנות ממתקים, במילה אחת: התרגשות! מלא חנויות בדים, אביזרים, השראות, צבעוניות, יצירתיות ואנשים. כן, אנשים. התרגשתי, ממש עם פרפרים בבטן רק על המחשבה שאני נוסעת לשם, עוד בערב קודם הנסיעה.
במקביל עבדתי עם סטייליסטית מוכרת שאיתה הפקנו ימי צילום, תצוגות אופנה, הפקות אופנה לעיתונות, איסופים מחנויות אופנה ולייפסטייל – משרה שקירבה אותי עוד קצת לתחום האופנה בארץ, למעצבים ישראלים, ותיקים וחדשים, וליצירתיות.
אחרי חופשת הלידה, עבדתי כמנהלת סטודיו אצל מעצבת ישראלית שם הייתי אחראית על קשר עם ספקים, תפעול הייצור, הכרה של פיתוח הבגד משלב הרעיון, בניית תזרים והשתתפות בימי צילום. במשרה זו הבנתי שהגיע הזמן לפתוח עסק עצמאי עם עיצובים שלי.
היום אני סטודנטית לעיצוב אופנה במכללת "קונספט" בתל אביב, ובקרוב מסיימת את הלימודים ואחזיק בתעודה של "מעצבת אופנה". למרות הלימודים, אין כמו עבודת שטח, ואין כמו לעשות את הדבר האמיתי. משם מגיעה הלמידה האמיתית, לטוב ולרע לחיוב ולשלילה.

תמונות קטלוג - RELEVE צילום: רן בירן

מתי ולמה הבנת שאת  רוצה להיות מעצבת?

עולם האסתטיקה והלייפסטייל תמיד "דיבר" אליי, אני זו שתמיד חברות ובנות משפחה פנו אליה במציאת ביגוד לחתונה, אירוע חשוב או דייט. זה היה הכיף והסיפוק שלי לדעת שהן סומכות על דעתי בנושא, היינו הולכות ימים ושעות בקניונים וברחובות תל אביב למצוא אחר האאוטפיט המושלם. אני פשוט אוהבת להלביש אנשים. ועכשיו במיוחד כשהעיצובים הם שלי.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

גם הידיעה שתחום האופנה בארץ קטן ותחרותי, יש לא מעט בוגרים מוכשרים מבתי ספר לאופנה ומעט מאוד משרות בשוק, וגם השאלה איך לשלב פתיחת מותג ותחילתה של קריירה בגיל 38 עם תאומים קטנים בבית? ולמרות 2 הנ"ל, החלטתי להגשים חלום ילדות ולראות לאן זה יוביל.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

קז'ואל יומיומי שניתן ללכת עמו לעבודה, אך גם לצאת בערב עם חברים לדרינק או לחגוג במסעדה עם המשפחה. פריטים שיישארו בארון – timeless.
הגזרות הינן רחבות, נוחות אך יחד עם זאת עדינות, נשיות ומחמיאות עם נגיעות וגימורים. הבדים נעימים בסקאלת צבעים של כחול, זית, לבן ושחור והכל בייצור כחול לבן.

תמונות קטלוג - RELEVE צילום: רן בירן

כמה שורות על הקולקציה האחרונה

נושא הקולקציה מתייחס למורכבות היומיומית שלי כאשה החיה בשילוב ובהשלמה בין החופש למחויבות, בין השחרור לחוסר הספונטניות, בין החיות לחוסר השינה, בין הזמינות להקרבה, בין אמהות לרווקות, בין תל אביב להרצליה.
אלמנט התיפורים חוזר על עצמו בכל הדגמים כפרט שמשרה תחושת פנאי, של מלאכת יד נינוחה. בשבילי התיפורים מסמלים את המקום הנינוח והשקט שאני שואפת לשלב בחיי.
הקולקציה מורכבת ממספר מצומצם של דגמים שעוצבו בקפידה, בדייקנות ובמחשבה עמוקה על המלתחה הפרקטית של האשה.

תמונות קטלוג - RELEVE צילום: רן בירן

תמונות קטלוג - RELEVE צילום: רן בירן

תמונות קטלוג - RELEVE צילום: רן בירן

תמונות קטלוג - RELEVE צילום: רן בירן

טווח מחירים: 290 – 620 שקל.
טווח מידות: 3-1 (42-38).
איפה קונים? קניה ישירה דרכי בטלפון 054-2023773. ניתן גם ליצור קשר דרך האינסטגרם והפייסבוק. בהמשך יהיה אתר לקנייה on line.

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק