חלון ראווה: עדי בנג'ו

עדי בנג'ו הספיקה בגילה הצעיר לעצב בגדים לבוטיק בניו-יורק, להתמחות בבית אופנה בוינה ולהציג בשבוע האופנה בתל אביב. הכל התחיל כשקיבלה מסבא שלה מכונת תפירה במתנה ליום הולדתה ה-16

מי אני?

עדי בנג׳ו, בת 28, המעצבת והבעלים של המותג  BENJO ADI משנת 2016.

עדי בנג'ו. צילום - גבי בהריליה

רקע

נולדתי וגדלתי בנס ציונה ובוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. הקמתי את המותג בשנת 2016 לאחר שעיצבתי קולקציות עונתיות במהלך הלימודים לבוטיק Rosebud at Koos הנמצא בשדרת מדיסון בניו יורק ומאגד בגדי מעצבים ישראלים, ותיקים וצעירים.

בשנה השלישית ללימודים נסעתי להתמחות ב- Liska, בית אופנה עילית בוינה, אוסטריה. עיצבתי להם מספר דגמים אשר נמכרו בחנויות הדגל של בית האופנה. בארץ עבדתי עם מיטב המעצבים המקומיים כמו אלמביקה וששון קדם, עד להקמת המותג.

בשנה האחרונה זכיתי במלגת מפעל הפיס לתמיכה במעצבים צעירים וזכיתי להציג בשבוע האופנה האחרון שהתקיים בתל אביב את הקולקציה החדשה.

| עדי בנג'ו | חן סיון | אופנאית |

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

הבנתי שאני רוצה לעצב אופנה כשהייתי בת 16, כאשר סבא שלי ז״ל הביא לי את מכונת התפירה הראשונה שלי ולימד אותי לתפור.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

הלימודים בשנקר.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

המותג פונה לנשים ושואב השראה ממינימליזם עכשווי בדגש על פונקציונאליות, חומרים, גזרות וצבע, במטרה ליצור מלתחה בעלת פריטים חיוניים בניהם פריטי בייסיק נקיים וספורטיביים ופריטי קוטורהמשלבים הדפסות הנעשות בעבודת יד, אלו יוצרים תחושת נוחות ואלגנטיות על זמנית.

עדי בנג'ו צילום - גיא נחום לוי

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

הקולקציה נעשתה בהשראת סגנונות אריזה, מחברי האריזה, ודרך ייצורם. הפרויקט בוחן את הדרך שבה אנו ״אורזים״ את עצמנו כאשר אנו מתלבשים.

בקולקציה ישנה פרשנות לאלמנטים הלקוחים מאריזות וקופסאות לדיטיילים ופתרונות תפירה מקוריים המופיעים בדגמים. לאחר בדיקה של ייצור האריזות, נעשתה בחירה קפדנית של חומרים המתאימים בתכונותיהם ליצירת ה״מחברים״ אשר משמשים כאלמנט עיצובי מנחה בקולקציה. למשל חיבור עם לשונית ליצירת שליץ במכנסיים או ליצירת סגירה חדשה לג׳קט.

עדי בנג'ו. צילום - גיא נחום לוי

פלטת הצבעים בקולקציה משלבת בין טונים מונוכרומטיים לבין צבעים חזקים המופיעים בפריטי מפתח. החומרים והטקסטורות בקולקציה נבחרו בקפידה על מנת לשרת את קונספט האריזה, חומרים כמו ניאופרין דק ואיכותי, קרפ ג׳ורג׳ט, ניילון וסריגי דריי פיט דקים.

בנוסף, בדגמים ישנה טכניקת הדפסה הנעשית במכבש של חומר הנקרא ״פלקס״, חומר הלקוח מעולם הספורט, בשילוב עבודת יד לחיתוך חד של הבד היוצר דיטיילים ודפוסים גרפיים.

עדי בנג'ו. צילום - גיא נחום לוי

עדי בנג'ו. צילום - גיא נחום לוי

עדי בנג'ו. צילום - גיא נחום לוי

עדי בנג'ו. צילום - גיא נחום לוי

טווח מחירים: 450 – 1,700 שקל. ישנם גם פריטים הנעשים בהזמנה אישית עם טווח מחיר משתנה, פריטים מחויטים יותר ופריטים עם עבודות יד.

טווח מידות: 36 עד 44. ישנם פריטי אובר סייז שמתאימים גם למידות גדולות יותר.

איפה קונים? את הקולקציה ניתן לקנות בסטודיו שלנו הנמצא במתחם נוגה, ברחוב רוחמה 8, יפו ובחנות האונליין.

עמוד הפייסבוק: BENJO ADI

אינסטגרם: adibenjo@

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק