חלון ראווה: נופר מחלוף ועינב זיני

כשנופר היתה בת 16 אחותה הגדולה עינב קנתה לה את מכונת התפירה הראשונה שלה. בהמשך הן הקימו ביחד מותג אופנה שהפך לאחד המוכרים והמוערכים בישראל. השנה הן חוגגות עשור לקיומו

מי אנחנו?

נופר מחלוף (37) ועינב זיני (42). אחיות, מעצבות והבעלים של המותג Sample, משנת 2008.

מעצבות סמפל - נופר מחלוף ועינב זיני יחצ

רקע

גדלנו בחדרה בבית של חמש בנות – עינב הבכורה, נופר האמצעית. מאז ומתמיד אמא היתה יוצרת, פעם בגדים, פעם בובות, מפות קרושה, תמונות ועוד.

אחרי הצבא נופר עשתה תואר באופנה בביה"ס לעיצוב-שנקר ומיד לאחר מכן פתחנו יחד את העסק שהתחיל במרתף מתחת לביתה של עינב. הפצנו את הקולקציה לחנויות נבחרות בקונסיגנציה (שיטה שבה בעל חנות מקבל את הסחורה מהיצרן מבלי לשלם עליה מראש ומשלם ליצרן רק עבור מוצרים שנמכרו ללקוחות). אחרי שנה החלטנו שאנחנו לא רוצות לעבוד בשיטה הזו ונשארנו עם חנות אחת בלבד שהסכימה לקנות את הקולקציה.

3 שנים אחרי הקמת המותג התחלנו לעבוד עם רשת עמנואל בתפוצה ארצית ולאחר שתי עונות מוצלחות נפרדנו לדרכינו ולפני כשבע שנים פתחנו את חנות הדגל שלנו במרכז שוסטר בתל אביב ובה אנחנו מוכרות בבלעדיות עד היום.

Sample צילום: רייצ'ל רביבו

מתי ולמה הבנתן שאתן רוצות להיות מעצבות?

נופר – מאז שאני זוכרת את עצמי חלמתי להיות מעצבת אופנה. מגיל מאוד צעיר הכרתי את שמו של כל מעצב והייתי תופרת לברביות בגדים משאריות בדים ובגדים ישנים וסמרטוטים. בנוסף, הייתי מקבלת בגדים מאחיותיי הבוגרות ובגלל שהייתי רזה מאד, נאלצתי להצר כל דבר למידותיי ובאותה עת שידרגתי את הבגד.

עינב -מאז ומתמיד היה ברור לכולנו שזה המסלול שבו נופר צריכה ללכת. כשהיתה בת 16 קניתי לה מכונת תפירה והיא היתה מכינה לי תחפושות לילדים ובגדים לאירועים. עודדנו אותה ללכת ללמוד בשנקר ומיד בסיום הלימודים חברנו יחד והקמנו את העסק.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

להתמיד

Sample צילום: רייצ'ל רביבו

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת אתן מתחברות?

קשה להצביע על סגנון של אדם ספציפי, היום כל כוכבת משנה סגנון בקצב מסחרר וזה מה שכיף באופנה בימינו. הכל רלוונטי, הכל עובד והכל משתנה מדקה לדקה. היום לבלוגרים ולרחוב היום יש השפעה לא פחות גדולה מלכוכבות הגדולות.

איך עובד השילוב בינכן כאחיות ושותפות?

החיבור שלנו היה טבעי. התחלנו מחלוקת תפקידים ברורה שבה נופר מעצבת ואני אחראית לצד האדמניסטרטיבי והיום החלוקה הטשטשה ושתינו לוקחות חלק פעיל בכל אחד מתחומי העסק. היתרון בזה הוא שאנחנו מגבות אחת את השנייה,זה נותן לנו את האפשרות לטפח גם משפחה וזוגיות לצד הלחץ שבתחום.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

הקולקציה החדשה נקראת SHAPES & SILHOUETTES. אחרי קולקציית קיץ מאד צבעונית עם הדפסים עזים החלטנו לצלם את קמפיין החורף בשחור לבן.

Sample צילום: רייצ'ל רביבו

במהלך העבודה על הקולקצייה נתנו דגש למשחקי טקסטורות ומשחקי אור וצל שמשרטטים תוך כדי הבלטה את צללית הגוף הנשי – מותניים מודגשים, מחשופים וכתפיים מודגשות.

הבדים הייחודיים הם אהבה גדולה שלנו והם תמיד משלימים את הגזרות. בקולקציה הזו השתמשנו בבדים מטאליים, חלקם בעלי הדפסים מיוחדים שעיצבנו ויוצרו עבורנו, בדי לורקס בוהקים, עור וויסקוזה שיוצרים את משחקי הברק וגם שילבנו דנים וטקסטורות דמויות פרווה שמעצימות את הדרמה.

Sample צילום: רייצ'ל רביבו

בימים אלו אנחנו אנחנו מציינות עשור של עשייה, של עיצוב עשרות קולקציות ובניית קהל לקוחות נאמן שהלך והתרחב. הקהל שלנו היום הוא של נשים בוגרות וחזקות יותר ומהמקום הזה של בטחון ובגרות רצינו והיינו מסוגלות לראשונה לצלם קמפיין שונה, נשי, סקסי ומעט חצוף.

Sample צילום: רייצ'ל רביבו Sample צילום: רייצ'ל רביבו Sample צילום: רייצ'ל רביבו Sample צילום: רייצ'ל רביבו

בנוסף בחרנו לציין את העשור הראשון למותג בהפקת ספר שמספר את הסיפור של סמפל באמצעות תמונות מקפיינים שעשינו לאורך השנים ומעביר את התהליך שעברנו אנו כמו גם האופנה הישראלית. העבודה על הספר ובחירת התמונות הייתה הנאה מהולה בהתרגשות גדולה שהזכירה לנו חוויות עבר ואין ספק שספר כזה הוא מזכרת נפלאה.

Sample צילום: רייצ'ל רביבו

טווח מחירים: חולצות : 450 – 1,100 שקל, מכנסיים: 850 – 1,400 שקל, ז'קטים: 1,500 – 2,200 שקל, פריטי עור: 2,200 – 5,500 שקל, שמלות: 700  – 2,600 שקל.

טווח מידות: בחנות ניתן למצוא מידות XS-XL, אבל ניתן להזמין גם מידות מיוחדות בהזמנה אישית.

איפה קונים? רחוב אבא אחימאיר 17, מרכז שוסטר רמת אביב.

www.sample-il.com

צילומים: רייצ'ל רביבו

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק