חלון ראווה: מעוז דהאן

הוא התחיל כמנהל חנות בגדים וכעוזר סטייליסט של ליאת אשורי וגל אפל, ולא הרבה שנים אחרי הוא כנראה המעצב הכי חם בסביבה שמוכר בעיקר בזכות עיצוב המלתחה של סטטיק ובן אל, אבל ממש לא רק. הכירו את מעוז דהאן מהמותג נובוריש דוג

מעוז דהאן צילום איתי תורג'מן

מי אני?

מעוז דהאן, בן 38 נשוי ואב לשניים. המעצב והבעלים של המותג נובוריש דוג משנת 2008.

למה NOUVEAURICHE DOG?

כשהקמנו את המותג, התקשרות געשה ורעשה על תרבות הנובורישים, מכל וכל שמענו על נובורישים חדשים והשימוש בשם נעשה מתוך מקום ציני ומצחיק. תוספת ה"דוג" התבקשה שכן כל נובוריש מגדל כלב עשיר. על ההשראה והלוגו אחראי הכלב הפרטי שלי, כתם. שקיבל מקום של כבוד בלוגו, כדי למנוע העתקות וחיקוים.

רקע

נולדתי וגדלתי עד גיל 15 בטבריה. למדתי בבית הספר כינר ובתקופת התיכון עברתי עם משפחתי לכפר תבור. לאחר השירות הצבאי בגולני, עברתי להתגורר באילת, שם עבדתי כאחראי משמרת ברשת אופנה. למדתי אופנה באסכולה מימד ועבדתי כעוזר סטיילינג של ליאת אשורי וגל אפל, איתם רכשתי ידע שלימים יעזור לי גם בתור מעצב בזכות העבודה עם מגוון רחב של אנשים, בדים, קווים, השראות וטרנדים. עם כל הכלים שרכשתי לאורך השנים הרגשתי מספיק מוכן להקים מותג משלי.

בראשית דרכו המותג פנה בעיקר לגברים ועם השנים לא מעט מפורסמים הפכו ללקוחות קבועים, ביניהם ניתן למצוא את איתי ת'ורג'מן, גלעד כהנא, יהודה לוי, הראל סקעת ועידן רול וכמובן – סטטיק ובן אל תבורי.

MAOZ28817112111

מתי ולמה הבנת שאתה רוצה להיות מעצב?

מילדותי אהבתי לצייר, זו מתנה שקיבלתי מאבא שלי שעוסק בציור אז זה כנראה עבר בגנים, ותמיד הייתה לי משיכה לאופנה ולבגדים. העבודה באילת רק העצימה את המשיכה הזו וחידדה אותה והייתה בעצם הגורם שהביא אותי להבין שזה הייעוד שלי, שזה המקצוע שהכי מתאים לי.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

למיטב זכרוני שבוע האופנה הראשון שבו השתתפתי טמן בתוכו לא מעט אתגרים, אם לא הכי הרבה אתגרים והיווה את החשיפה הרצינית הראשונה של המותג מול התקשורת ומבקרי אופנה למיניהם.

מה גרם לך להתחיל לעצב גם בגדי נשים אחרי שנים של התמקדות במלתחה הגברית?

מאז הקמת המותג נובוריש דוג הוא פנה בעיקר לגברים אך גם להמון נשים, הלבשנו נשים להפקות, לאירועים, וגם ליום יום, הקולקציה הראשונה שהייתה קולקציית נשים מובהקת הגיעה מהצורך ליצור קולקציה פונקציונלית, כזו שעומדת בתפר של בין גברים ונשים, רציתי ליצור מכנסי גברים שבריצ'רץ' הופכים לחצאית, או אוברול שהופך לשמלת מיני.

MAOZ288171

בין הלקוחות המפורסמים שלך בולטים סטטיק ובן אל. איך נוצר הקשר ומאיפה מגיעות ההשראות לעיצוב המלתחה שלהם?

סטטיק הגיע לחנות ורכש כמעט את כל פריטי הפרייבט לייבל שמורכבים בעיקר מהפריטים שהוצגו בשבועות האופנה השונים. כל הפריטים שהוא בחר היו מיוחדים ושונים, עם הזמן בן-אל הצטרף גם הוא ולאחר כמה ביקורים החלטנו יחד שנבנה להם את הלוקים להופעות ונבנה שפה עיצובית ייחודית להם ולפי טעמם. ההשראות ללוקים של הצמד מגיעות מהפופ העולמי. והדגש העיקרי של העיצובים הוא שאין להם גבולות, בערך כמו מה שקורה ברחבי העולם העולם, ואנחנו לגמרי מישירים לשם מבט ומתייחסים לזה ברצינות.

MAOZ28817112

איך אתה מתארת את סגנון העיצוב שלך?

קזואל ערב

לסגנון האופנתי של מי אתה מתחברת?

המעצב האמריקאי ריק אוונס

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

MAOZDAHAN28812

הקולקציה נקראת BLACK RESORT FUNCTIONAL וכשמה כן היא. פונקציונאלית, שחורה, כזו שמשנה את שיטת הצריכה ומקנה אפשרויות רבות בפריט אחד. זוהי קולקציה ראשונה שעוצבה הן לנשים והן לגברים וגם כאן ישנו טוויסט כיוון שהטשטוש המגדרי ניכר לעין בכך שניתן לשנות את הדגמים ע״י פירוקם והרכבתם מחדש באמצעות הרוכסנים.

MAOZDAHAN28814MAOZDAHAN28813MAOZDAHAN2881

טווח מחירים: 189 – 720 שקל לקולקציית הקזואל, 1400 – 5500 שקללקולקציות משבוע האופנה וסאמפלים.

טווח מידות: 36-46

איפה קונים? למותג 2 חנויות דגל- נובוריש דוג דיזנגוף 310 תל אביב ונובוריש דוג TLV FASHION MALL (קניון גינדי) החשמונאים 100 תל אביב

פייסבוקMAOZ NVR

אינסטגרםNOUVEAURICHE DOG

צילומים: רן יחזקאל (צילומי קולקציה), איתי תורג'מן, אינסטגרם