חלון ראווה: מאור צבר

היום הוא מוכר בעיקר בזכות תלבושת האירוויזיון של נטע ברזילי, אבל למעצב האופנה מאור צבר יש רזומה מרשים ולא מעט פרסים בהם זכה במהלך קריירה בת 15 שנה. איך התחיל החיבור עם נטע ולאן הוא ממשיך מכאן?

נטע ברזילי (Pedro Gomes/Getty Images)

מי אני?

מאור צבר צילום ג'וד מוסקוביץ

מאור צבר, בן 39. בזוגיות עם סורין דולינגר, בן זוגי מזה 18 שנים. מעצב אופנה, כובעים ותלבושות.

רקע:

נולדתי בחיפה וגדלתי בקריות. למדתי אמנות בתיכון אמנויות ויצו חיפה ועיצוב אופנה ותלבושות במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר.

התחלתי ‏לעבוד כמעצב תלבושות עם סיום לימודיי בשנקר בשנת 2003 ומאז יצא לי לעצב תלבושות להצגות רבות בתאטרון הישראלי, למופעי מחול ולאופרה. בשנים האחרונות אני אחראי על עיצוב התלבושות לקמפיינים של סופרפארם בטלוויזיה.

במהלך שנות עבודתי בתחום הייתי מועמד לארבעה פרסי תאטרון וזכיתי בשלושה מהם: על עיצוב התלבושות להצגות "רומיאו ויוליה" בתיאטרון באר שבע, "הר לא זז" בבית לסין ו"הקומדיה של קלאנדרו" בתיאטרון החאן הירושלמי.

לפני כחמש שנים הקמתי מותג כובעים. אני מייצר בו קולקציות קוטור של כובעים אמנותיים ומוכר אותם ברחבי העולם. נחשפתי בעיתונות ובבלוגים ברחבי העולם ואף הצגתי בתערוכות שונות. אני נוסע ברחבי העולם ומעביר סדנאות בהן אני מלמד את הטכניקות השונות שפיתחתי לייצור כובעים, ובאוקטובר 2017 הצגתי תערוכת יחיד בפורטוגל של 74 כובעים שלי.

השנה החלטתי לרתום את כל היכולות שלי גם בכיוון המסחרי והקמתי ביחד עם שותפה את בית האופנה שלי "מאור צבר", לשמלות כלה וערב. אני מציע בו איזון בין עיצובים לבישים ומחמיאים מאד לבין פריטים מלאי דרמה ואוונגרד. יש בי מזה וגם מזה.

Maor Zabar 2018 photo Hila Shayer (18)

מתי ולמה הבנת שאתה רוצה להיות מעצב?

מילדות התעסקתי באמנות. כבר בחטיבת הביניים התחלתי לעצב תפאורות ותלבושות להצגות בבית הספר. בשלב מוקדם בחיי ידעתי שעולם האמנות והעיצוב הוא ייעודי בחיים, והיה לי ברור שבחיי לא אעסוק בשום דבר אחר מלבד זה.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

החלקים המאתגרים עבורי הם הצדדים ה"אפורים" של העסק, כלומר שיווק וכספים. כמאמר הקלישאה: אני אמן, והעיסוק בצדדים האלה הוא לא הצד החזק שלי, בין אם זה שיווק של עצמי או של העסק או עבודה מול רואה החשבון.

מזל שיש אתגרים שאני משאיר לאחרים. השותפה שלי, שולי גלסברג, לקחה על עצמה את ניהול העסק ומתעסקת בכל האספקטים שאני גרוע בהם.

איך אתה מתאר את סגנון העיצוב שלך?

סגנון העיצוב שלי תמיד היה ותמיד יהיה תאטרלי, גדול מהחיים. אני אוהב להשתמש בהרבה צבע ובהומור, וחשוב לי מאוד שבכל דבר שאני עושה תהיה אמירה. אני מקפיד להטמיע את טביעת האצבע הייחודית שלי בכל עיצוב בו אני נוגע.

Maor Zabar 2018 photo Hila Shayer (38)

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת אתה מתחברת?

ליידי גאגא. קל.

ספר על החיבור לנטע ברזילי

את נטע ‏פגשתי לראשונה לפני כחודשיים, בשבוע האופנה במתחם התחנה, בתצוגת הגאלה בה מאיה ורטהיימר פסעה על המסלול בשמלה שלי. לא הכרנו לפני זה. פשוט ניגשתי אליה באופן טבעי ונאיבי ואמרתי לה כמה אני מחובר אליה וכמה אני אוהב את המסר שהיא מעבירה.

PANDORA SHINE גאלה שבוע האופנה תל אביב 2018 צילום אבי ולדמן

‏היא כנראה התאהבה בשמלה ובהד-פיס שהצגתי בתצוגה כי למחרת, כשנפגשנו שוב בתצוגה של שנקר, היא שמחה מאוד לראות אותי והכירה לי את הסטייליסט שלה, איתי בצלאלי. קבענו פגישה אצלי בסטודיו כדי לעבוד על שמלה והד-פיס לאחד מהאירועים שלה, ובסוף יצא שהם ביקשו ממני להכין סקיצה לשמלה לאירוויזיון. השאר? היסטריה!

איתי ונטע התאהבו בסקיצה וכבר באותו היום התחלנו לתפור את השמלה. על מלאכת התפירה הופקדה טל מרקוביץ׳, יד ימיני, אשר עובדת בצמוד אליי כבר חמש שנים והיא היתה קשובה לדרישות העיצוב שלי ולצרכיה של נטע.

נטע ברזילי Photo by Pedro Gomes/Getty Images

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

‏הקולקציה האחרונה היא בעצם הקולקציה הראשונה שלי, כיוון שהמותג הושק בינואר 2018. הקולקציה עוצבה בהשראת יצורים ימיים, צמחייה ימית ובנוסף שואבת השראה מהמיתולוגיה היוונית. ‏היא עשויה במגוון רחב של חומרים ובשימוש בטכניקות מגוונות כגון ‏עבודות יד רקמות הדפסות דיגיטליות הדפסת תלת-ממד וחיתוכי לייזר.

מאור צבר שמלת קורל פוקסיה 2000 להשכרה שח הד פיס500 להשכרה צילום הילה שייר

מאור צבר שמלת שושנון 2800 להשכרה שח הד פיס500 להשכרה צילום הילה שייר

מאור צבר שמלת מנטה ריי 2000 להשכרה שח הד פיס500 להשכרה צילום הילה שייר

מאור צבר שמלת קורלים מיני שחורה, 2,500 שקל להשכרה. צילום: הילה שייר

טווח מחירים: ערב: 1,000 – 5,000 שקל, כלות: 7,000 – 15,000 שקל.

טווח מידות: כל השמלות שלנו נתפרות לפי מידה לכל לקוחה.

איפה קונים? בן דוסא 19, יפו.

פייסבוק: https://www.facebook.com/maor.zabar

אינסטגרם: @maorzabarbrides

אתר: http://www.maorzabar.com/

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק