חלון ראווה: יבגניה שימנוב

יבגניה למדה אדריכלות אבל הרגישה שזה טכני מדי עבורה ולכן העבירה את כל הידע והמקצועיות לעיצוב שמלות כלה עם התמחות במידות גדולות. התוצאה מקסימה

מי אני?

יבגניה שימנוב, בת 32, נשואה+2. מעצבת שמלות כלה, עם התמחות במידות גדולות, למותג "סטודיו לבנה" משנת 2009.

יבגניה שימנוב, סטודיו לבנה. צילום: משה עמית

רקע

עליתי מרוסיה, למדתי אדריכלות אבל בליבי הרגשתי שזה טכני מידי. במקביל בזמני החופשי למדתי עיצוב וגם התפרנסתי מהתחום לאורך השנים – עיצוב גרפי, עיצוב פנים, עד שהגעתי לעיצוב אופנה והרגשתי שמצאתי את עצמי.

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

אני זוכרת שעוד בבית הספר כששאלו אותי מה תרצי להיות תמיד עניתי: עיצוב תעשייתי ועיסוק עם רהיטים, אך ברגע שנגעתי בטקסטיל ובעיצוב אופנה הרגשתי שאני רוצה ליישם את כל המקצועיות שלי בתחום האדריכלות והעיצוב הגרפי, דווקא באופנה. כלומר פרפקציוניזם ועבודה על פרטים קטנים וחשובים – איך בגד מונח על הגוף בצורה שהכי מתאימה לו.

סטודיו לבנה צילום יח"צ

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

היו כמה נקודות מאתגרות ביניהן איך לפתוח את הסטודיו בלי הון התחלתי ואחר כך לפתוח חנות משלי, כלומר לצאת מהסטודיו הביתי, האיזור הבטוח.

למצוא צוות של אנשים שכיף לי לעבוד איתם ואני סומכת עליהם בעיניים עצומות כך שכל לקוחה שמגיעה לסטודיו תצא ממנו מרוצה.

וגם האופרציה מול חנויות בחו"ל – עבודה על התהליכים צעד צעד בצורה מדויקת – תוך ראיה שיש הבדל בין עבודה עם לקוחות בחו"ל לעומת בארץ.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

סגנון העיצוב שלי מאוד קלאסי, מדויק, ללא מוטיבים מוגזמים מידי אלא ממקום נקי שקל להתחבר אליו. מצד שני מאוד חשוב לי שהשמלה לא תהיה משעממת, ויהיה לה לוק ייחודי רק לה. בכל שמלה צריך להיות משהו מיוחד שמושך את העין ומשאיר טעם של עוד: לראות את השמלה מכל זווית, בעוד תמונות, להבין איך היא משתנה, כמעט כל כלה מתחתנת אצלי עם חצאית הפתעה.

סטודיו לבנה צילום יח"צ

המשותף לכל השמלות שלי זו התחשבות מלאה באיך השמלה מונחת על הגוף, במיוחד במידות הגדולות. גזרות נכונות ובניה נכונה של השמלה, תמיכה בחזה, מחטבים פנימיים, ללא שקיפויות פרובוקטיביות באזורים רגישים. מכל הכלות שלנו וכל החנויות קיבלנו פידבק מעולה על ההתאמה המדויקת לגוף הנשי.

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

רותם סלע הייתה מהממת בחתונה שלה ובכלל.

בעלך עובד איתך. איך מתבצעת חלוקת התפקידים?

אני ובעלי עמנואל שותפים בסטודיו אני אחראית על כל תחום העיצוב והתפירה, העבודה המקצועית מול חנויות, ספקים ומתפרות וכמובן שותפה לכל הפגישות עם הלקוחות. עמנואל אחראי על הצד הניהולי – עובדים, ניהול החנות, ספקים וקשרי לקוחות בחו"ל. אנחנו משלימים אחד את השני בצורה מקצועית ובהרמוניה הזו העסק יכול להתנהל כמו שצריך.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

סטודיו לבנה צילום יח"צ

כמו בכל שנה הקולקציה שלנו מתחלקת לכמה קווים. עיקר הקולקציה וההתמחות שלנו היא שמלות במידות גדולות, יש גם ליין של שמלות צנועות. הקולקציה הנוכחית היא מאוד רכה, בוהושיק בהתאמה לטרנד אצל הכלות במידות קטנות יותר, בשילוב תמיכה מירבית, והתאמה אבסולוטית למבנה גוף ובעיקר לתחושה אישית נוחה ונעימה של הכלות.

בשמלות הצנועות הלכנו על סגנון מאוד אלגנטי, על זמני, עם נצנוצים עדינים או בלי, חצאיות רכות נשפכות. נוחות זה שם המשחק אצלינו, שמלה צנועה לא חייבת להיות חמה או לא נוחה בידיים או להיות עם מיליון שכבות בחצאית כדי להימנע משקיפות. אנחנו חשבנו על הכל כדי שכלה לא תצטרך להתפשר בגלל הרצון להיות צנועה.

סטודיו לבנה צילום יח"צ סטודיו לבנה צילום יח"צ סטודיו לבנה צילום יח"צ

את הליין הקלאסי של הקולקציה הנוכחית אנחנו מסיימים בימים אלה והשנה לראשונה נשיק אותה בשבוע האופנה לכלות בניו יורק באפריל 2019.

טווח מחירים:  השכרת שמלות קיימות מהקולקציה :6,000-7,500 שקל, תפירה חדשה 9,000-12,000 שקל.

טווח מידות:  34-52

איפה קונים? הסטודיו נמצא בדיזגוף 285 ת"א 03-522-1148. בחו"ל השמלות מוצגות ב-35 חנויות לשמלות כלה ב-7 מדינות שונות

אינסטגרםhttps://www.instagram.com/studiolevana/

אתר: https://studiolevana.com/

פייסבוק: https://www.facebook.com/StudioLevana/

צילומים: יח"צ