חלון ראווה: חיה מיכלסון סמולרצ׳יק

כשחיה מיכלסון סיימה את שנקר היא התכוונה לנסוע ללונדון להתמחות בבית אופנה גדול, אבל התוכניות השתנו כשפגשה את בן זוגה השחקן עמי סמולרצ'יק. לפני כ-5 שנים הקימה בתל-אביב את מותג האופנה הנושא את שמה

Haia Self portrait

מי אני? 

חיה מיכלסון סמולרצ׳יק, בת 38, נשואה+2 בנים. המעצבת והבעלים של המותג Haia משנת 2012

רקע

גדלתי בעיר רחובות ולאחר שהתקבלתי ללימודי אופנה בשנקר עברתי לגור בתל אביב. לאחר שסיימתי את הלימודים היו לי תוכניות גדולות, לנסוע ללונדון ולהתמחות באחד מבתי האופנה, אבל התוכניות השתבשו כשהכרתי את בן זוגי, עמי סמולרצ׳יק, ממש לפני הנסיעה.

די מהר התחלתי לעבוד בקום איל פו ולאחר מכן ניהלתי את הסטודיו של טובל'ה. תמיד רציתי להיות עצמאית אז במקביל כבר התחלתי לעצב ולערוך מכירות ביתיות עם חברות שלמדו איתי בשנקר. זו היה תקופה תמימה וכייפית, עיצבנו ותפרנו בגדים בלי לחשוב על הוצאות והכנסות.

לאחר מכן כשהחלטתי להקים מותג הנושא את שמי, נרשמתי ללימודי ניהול ושיווק ובמקביל לשני הריונות רצופים הקמתי את בית האופנה שלי.

היום אני גרה ועובדת ברחוב י.ל גורדון בתל אביב, ממש מעל החנות והסטודיו של המותג, כך שלמזלי זה מקל עלי את התנהלות העסק מול הבית והמשפחה.

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

אבא שלי, שמואל מיכלסון, הוא מעצב שיער, כך שכל ילדותי אופנה היתה עניין מרכזי בבית. אחרי הצבא עבדתי עם אבי ולמעשה יועדתי להיות ממשיכה דרכו, אך בשלב מסויים משהו באינטואציה הרגיש לי שאני צריכה ללמוד משהו אחר. הייתי צריכה לפרוץ את הגבולות, אבל זה היה ברור שזה יהיה קשור באופנה, זאת הנטייה הטבעית שלי.

נתקלתי במקרה במודעה על תצוגת הגמר של שנקר ובכך נחשפתי לאפשרות של המסגרת הלימודית הזאת, רק כשהתחלתי ללמוד בכלל הבנתי על מה מדובר ואיפה אני לומדת. הלימודים קשים ותובעניים אבל נהניתי מכל רגע.

חיה מיכלסון צילום נטלי מיכלסון

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

האתגר היום יומי הוא למצוא את האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים שלי. ניהול עסק בעולם האופנה הוא תובעני וקשה ויש תקופות שאין לי חיים, אבל בשביל להצליח צריך לאהוב את זה בטירוף והרבה תמיכה מהבית.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

אני מעצבת בגדי קז׳ואל שמתאימים ליום ולערב. הסגנון שלי הוא רומנטי מינמליסטי. אני אוהבת טבע וארכיטכטורה וכשאני משלבת בין שניהם זאת הנקודה שאני מוצאת את עצמי ואת הסגנון שלי.

אני מקפידה על גזרות מחמיאות, חומרים טבעיים ואיכותיים ורמת גימורים גבוהה.

חיה מיכלסון צילום נטלי מיכלסון

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

יסמין סוול היא העורכת של סטייל.קום, הסגנון שלה אקלקטי, רומנטי-מחוייט. יש לה מראה אקזוטי והאישיות שלה מכתיבה את הסגנון שלה, כל מה שהיא לובשת נראה עליה נינוח.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

קולקציית הקיץ היא חיבור בין נשיות, אדמה וטבע. גזרות נשיות בצלליות משוחררות בצבעי אדמה, הרי המדבר והערבה.

הקולקציות שלי הן קפסולה, קולקציות קטנות, מתוך מחשבה של מראה שלם שמשתלב עם פריטים על זמניים של המותג שחוזרים מדי עונה בצבעים התואמים את פלטת הקולקצייה הנוכחית.

haia חיה מיכלסון סמולרצ'יק צילום נטלי מיכלסון (1)haia חיה מיכלסון סמולרצ'יק צילום נטלי מיכלסון (1)

טווח מחירים: 240-1200 שקל

טווח מידות: 42-36 – L-XS

איפה קונים? בחנות הסטודיו י.ל גורדון 45 תל אביב, באתר האונליין www.haia.co.il ובקרוב ביריד הדרס קוד 11-13/5 בדובנוב 8 בתל-אביב.

Haia studio בפייסבוק

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 

 

Save