חלון ראווה: זוהר בלנק קמה וורד בלנק גריזים

האחיות זוהר וורד יצאו להרפתקה והקימו מותג אופנה שקיבל את שמן של הסבתות הפאשניסטות שלהן. איך מתנהלת העבודה המשותפת ומה הסוד לשילוב מוצלח בין משפחה לעסקים?

ורד וזוהר צילום שי אפגין

מי אנחנו?

זוהר בלנק קמה (39, נשואה+2) וורד בלנק גריזים (34, נשואה+2), המעצבות והבעלים של המותג Stella and Lori משנת 2011.

המותג נקרא על שמן Stella and Lori על שמן של הסבתות שלנו, נשים חזקות שעלו מאירופה ובין היתר היו מטופחות, סטייליסטיות וחובבות אופנה.

רקע:

אנחנו אחיות, גדלנו בתל אביב ומאז ומתמיד כל אחת מאיתנו ושתינו ביחד נשמנו עיצוב. זוהר למדה תואר שני במנהל עסקים, ורד למדה ארכיטקטורה ולאחר ששתינו הספקנו לעבוד בעבודות הקשורות לתחומי הלימוד  שלנו, החלטנו שאנחנו יוצאות להרפתקה משותפת. נרשמנו ללימודי עיצוב תיקים בבית הספר הגילדה וכבר תוך כדי הלימודים התחלנו לעצב ולייצר ארנקים ותיקים משם עיצוב הבגדים היה מהלך טבעי בשבילנו.

סטלה ולורי לדרס קוד צילום אסף ליברפרוינד (11)

מתי ולמה הבנתן שאתן רוצות להיות מעצבות?

תמיד ידענו שעיצוב ואסתטיקה הן חלק מהותי מחיינו. לאחר ההתנסות בתחומים אחרים הבנו שהתשוקה לעיצוב בוערת בנו וכאמור החלטנו לצאת להרפתקה.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

החלק המאתגר ביותר היה עצם קבלת ההחלטה של ללכת ללמוד תחום חדש משותף לשתינו ולהקים עסק עצמאי. כבר מתחילת הדרך ראינו והתייחסנו לדרך בסופר רצינות תוך בניה של עסק רציני.

מהי חלוקת העבודה ביניכן בעסק?

תמיד אנשים מופתעים לדעת שאין אצלנו חלוקת עבודה. שתינו עושות הכל. בראש ובראשונה מעצבות יחד ותמיד כששואלים איך אפשר לעצב יחד אנחנו מסבירות שמבחינתנו אי אפשר לעצב לבד. יש בינינו סיעור מוחות מתמיד והלימה מוחלטת בשפה העיצובית ובאג׳נדות העיצוביות. לדעתנו שיתוף הפעולה בינינו הוא זה שמוביל לתוצאות הטובות ביותר ולעושר של המוצר המוגמר.

מה הסוד לשילוב מוצלח בין משפחה לעסקים?

בהמשך לתשובה של השאלה הקודמת, עוד לפני הקמת העסק היה לנו ברור שאנחנו צריכות להקים משהו ביחד. יש בינינו יחסי קרבה והבנה עמוקים במיוחד, תפיסות עולם דומות. זה מאפשר שיח מעניין ומביא לתוצאות טובות. אנחנו אחיות וחברות טובות והעסק שלנו הוא חלק אינטגרלי מהחיים, מהיומיום שלנו ומהקיום שלנו.

איך אתן מתארות את סגנון העיצוב שלכן?

לפני הכל העיצוב שלנו הוא עיצוב מודרני. הוא לא מתרפק על העבר, הוא כאן ועכשיו, מחובר לימינו ולסביבה בה אנו חיים ולסביבות אחרות אליהן אנו נחשפות ביומיום, ברשת ובעיקר בנסיעות לחול. כמו כן אנחנו בדיאלוג מתמיד עם נשיות חזקה/הנשיות החדשה ושואפות לייצר סילואטה חדשה לגוף האישה.

סטלה ולורי לדרס קוד צילום אסף ליברפרוינד (27)

סטלה ולורי לדרס קוד צילום אסף ליברפרוינד (27)

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

הקולקציה האחרונה שופעת בקפלים וקיפולים שיוצרים שכבות, קומות, חציצות שמפרידות, מסתירות ויוצרות עניין ולמעשה טקסטיל חדש, מתוחכם ושונה מחומר הגלם. גם התיקים החדשים קיבלו קפלי עור ייחודיים.

סטלה ולורי לדרס קוד צילום אסף ליברפרוינד (25)

הגזרות ממשיכות את הקו שאיתו אנו מזוהות, גזרות רחוקות מהגוף ואוונגרדיות לרוב, המספרות סיפור ומהוות מצע לביטוי אישי.

בכל השמלות יש מוטיבים מעולם בגדי הגברים והן מתכתבות עם גזרות גבריות.

סטלה ולורי לדרס קוד צילום אסף ליברפרוינד (32)

טווח מחירים: 550 – 1,390 שקל.

טווח מידות: אנחנו מעצבות מיומנו הראשון רק ואן סייז, אוהבות לראות איך אותו הבגד יכול להתאים ולהלום מידות גוף שונות.

איפה קונים? ביריד הדרס קוד שיתקיים בתאריכים 23-25/11 בדובנוב 8, תל אביב- בהנחות של 15-30%.

בחנות שלנו ברחוב אייבשיץ 10 מתחם בזל תל אביב ,און ליין באתר האינטרנט www.stellaandlori.com וברשת רזילי

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק