חלון ראווה: גלית רונדין

גלית רונדין אוספת תכשיטים ישנים מכל העולם, מפרקת ומרכיבה אותם מחדש. התוצאה היא פיסים ייחודיים וחד פעמיים שלעולם לא יחזרו אחד על השני

גלית רונדין

מי אני?

גלית רונדין, בת 49, גרושה ואמא לילדה בת 13. מעצבת ובעלים של מותג התכשיטים גלית רונדין משנת 1997.

רקע

אני בעלת תואר שני במנהל עסקים ומתגוררת בתל-אביב. חזרתי ארצה אחרי 5 שנים מרתקות בניו יורק שם גיליתי את התשוקה והאהבה הגדולה שלי לעיצוב תכשיטים. התפתחתי ושיניתי את קו המחשבה שלי מהקלאסי סטנדרטי וצפוי לחשיבה וראיה שונה של עיצוב מתוך תעוזה והתחדשות מתמדת.

התשוקה שלי לעיצוב זהה מאוד לתשוקה שלי לאמהות. ההתרגשות, ההתלהבות, הסיפוק, החוויה, השינויים וכמובן הדרך. שניהם הפכו את חיי לבעלי משמעות.

מתי הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

בזמן לימודי לתואר עיצבתי תכשיט לעצמי שזכה להמון מחמאות ופרגון. מהר מאוד הבנתי כי התפיסה השונה שלי לעיצוב, האמירה האישית והחצופה של כל תכשיט פלוס האהבה והעשייה הם הייעוד שלי.

RONDIN3617

מהו היה החלק הכי מאתגר בדרך?

החלק הכי מאתגר הוא עיצוב תכשיט שהוא בעצם סיפור אומנות ללא ידע/השכלה פורמלית בעיצוב תכשיטים. היצירתיות מתבטאת בעיקר בפתרון בעיות, איך להוציא לפועל את הרעיון בראש של עיצוב מורכב ללא כלים פורמליים. וכאן אני מאפשרת לעצמי ביטוי מוחלט וחופשי מכללים. כי ברגע שיש כללים יש חוקים וחוקים הם ההיפך מיצירה. וביצירה שלי חופשיה מחוקים, השמים הם הגבול.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

סגנון העיצוב שלי הינו אקלקטי, אוונגרדי, פריסטייל נועז ואיכותי עם דגש על מקוריות. כל תכשיט הינו אחד יחיד ומיוחד. לעולם לא תמצאו בקולקציה שלי 2 פריטים זהים.

אני אוספת תכשיטי וינטג' משוווקים בכל העולם – טבעות, צמידים, עגילים, שעונים ישנים, מפרקת אותם ושוזרת לכדי וואן פיס אחד. כשמתמקדים בפיסים הקטנים מהם מורכב כל תכשיט, ניתן לראות חלקים של תכשיטי העבר מהם הוא מורכב.

בכל פריט תמיד יהיה טוויסט מעולם החי – עכביש, נמר, דבורה, ציפור או זבוב שישולבו עם איזושהי חרב שמסמלת יציבות וכוח. כל פיס מיוצר באהבה וטומן בחובו ברכה לאהבה, מזל ושגשוג.

RONDIN36172

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

אני מתחברת לגמרי לסגנון של נערה ניו יורקית אמיתית כשרה ג'סיקה פרקר. דמות שהיא חופשיה שמחה נועזת צבעונית ומאתגרת שגם עומס כבד של צבעים ותכשיטים נראה עליה הכי טבעי והכי הרמוני. מעוררת השראה.

מה מאפיין את הקולקציה החדשה?

הקולקציה החדשה מאופינת בחופש ביטוי, שבירת מוסכמות, ניגודים והפכים בין ישן לחדש ובין קלאסי ומודרני תוך כדי שמירה על איזון והרמוניה. לכן נקראת the beauty & the beast

RONDIN36171

בקולקציה שילובים של סיכות פנינים, זרקונים ומתכות המתחברים לקולאז׳ אחד עם טוויסט מפתיע לכל תכשיט.

RONDIN36174

טווח מחירים: 390-1790 שקל

איפה קונים? את התכשיטים שלי ניתן לראות בחנות גילדת המעצבים שבדיזנגוף סנטר, קומה 2 ליד יער הפיות. כל יום בין השעות 10:00-20.00 ובימי שישי 9.30-15.30. ובאתר: designersguild.co.il

GUILD36176

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק