חלון ראווה: אסנת גוטמן

כדי לפנות בדיוק לנשים שהיא חושבת עליהן כשהיא מעצבת, אסנת בחרה לצלם את קולקציית התכשיטים שלה על נשים בגילאי 30-60 במגוון מראות ומידות. התוצאה שמחה ומקסימה

מעצבת האקססוריז אסנת גוטמן דיזיין. צילום אייל גוטמן (3)

מי אני?

אסנת גוטמן, בת 52, נשואה + 4 + נכדה. מעצבת תכשיטים.

את העסק שלי "אסנת גוטמן דיזיין " הקמתי ביוני 2013 עוד כשהייתי שכירה, וזאת לאחר שהילדים גדלו ורציתי להפוך את התחביב שלי לעסק קטן.

רקע

נולדתי וגדלתי בקרית אונו. תחום היצירה אינו חדש לי מכיוון שגדלתי בבית יוצר; מאימי קבלתי את הכשרון ליצור, ממנה למדתי לסרוג, לרקום ולתפור ומאבי את הראיה הרחבה שמאפשרת לי להפוך כל דבר ליצירה.

כילדה וכנערה הייתי בכל חוג יצירה אפשרי. תכשיטים אני יוצרת כבר כ-10 שנים בעיקר לעצמי, כולל חוג צורפות. הרצון להרחיב את תחום התכשיטים הגיע מכיוון שכל תכשיט שיצרתי והגעתי איתו לעבודה נמכר לחברותי.

קמפיין קיץ של מעצבת האקססוריז אסנת גוטמן דיזיין. צילום אייל גוטמן (מוקטן) (11)

בסיום הצבא נישאתי והתחלתי ללמוד לימודי איכות הסביבה וטכנאית כימיה. בסיום הלימודים התחלתי לעבוד כתברואנית ומדבירה במועצה מקומית אריאל. לאחר כ 5 שנים עזבתי ועברתי לחברת שיווק כימיקלים באשדוד. במהלך שנות עבודתי בחברת הכימיקלים עברתי מספר תפקידים מסוכנת מכירות דרך מנהלת תחום היגיינת מטבחים ועד מנהלת השיווק של החברה.

לפני כשנה וחצי התקבלה החלטה אסטרטגית בחברה העולמית והוחלט לבטל את תפקיד מנהל השיווק בישראל. מצאתי את עצמי מובטלת לראשונה בחיי אך עם עסק קטן. היה לי ברור כי זאת ההזדמנות שלי לפרוץ את תקרת הזכוכית ולהפוך לעצמאית. השינוי במעמד שלי משכירה לעצמאית דרש ממני ליצור לעצמי עסק עם בידול משמעותי. אם עד אותו היום יצרתי תכשיטים שיש הרבה כמותם רציתי ליצור תכשיטים שונים וייחודים. על מנת ליצור את העסק שיש לי כיום עברתי תהליך שבו חיפשתי מה אני אוהבת ומה חשוב לי והגעתי ליצור את המאפיין של המותג שלי : האהבה שלי לתרביות זרות והחיבור שלי לאיכות הסביבה.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

המותג שלי כיום מתמקד בתכשיטים ותיקים מחומרים ממוחזרים בהשראה אתנית. את ההשראות שלי אני סופגת מסרטים זרים בהם אני אוהבת לצפות וטיולים שלי במדינות כמו סין, גאנה, קניה, גאורגיה ועוד. עיקר התכשיטים שלי מיוצר מחומרים ממוחזרים אותם אני מייבאת בעיקר מגאנה.

סגנון התכשיטים והתיקים שאני יוצרת הוא סגנון בוהו אתני, תכשיטים צבעוניים עם נוכחות.

מעצבת האקססוריז אסנת גוטמן דיזיין. צילום אייל גוטמן (5)

לסגנון הלבוש של איזו מפורסמת את מתחברת?

אני מאד אוהבת את סגנון הלבוש של קרן מור ואת העיצובים של דורית בר אור .

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

הקולקציה האחרונה שיצרתי נקראת "סימטרי א- סימטרי". ההשראה לקולקציה הן נשים אפריקאיות בהן נתקלתי במהלך המסע שלי בגאנה. הצבעוניות של בגדיהן והשילוב של הטקסטורות.

תכשיטים של אסנת גוטמן צילום אייל גוטמן לרכישה באתר  www.asnatdesigns.co.il האינטרנט

הקולקציה מכילה תכשיטים המשלבים חרוזי עץ שונים עם חרוזי זכוכית ממוחזרת. בניגוד לעולם הסימטרי יצרתי קולקציה מנוגדת שמשחקת עם משקלים בצורה לאו דווקא מאוזנת בין הצדדים, כי לפעמים דווקא "המבולגן" והלא סימטרי הם הכי עוצמתיים, ומטרתו של תכשיט הוא לקחת את הלוק הסופי למקום מסקרן ומרגש ולאו דווקא בנאלי וסימטרי.

תכשיטים של אסנת גוטמן צילום אייל גוטמן לרכישה באתר  www.asnatdesigns.co.il האינטרנט (3)

 

ספרי מה עומד מאחורי צילומי הקולקציה

את הקולקציה הקודמת שלי צילמתי על דוגמנית צעירה ורזה והרגשתי שזה לא זה. זה אולי נכון מבחינת תעשיית האופנה אבל זה לא באמת פונה לקהל שלי ולנשים עליהן אני חושבת כשאני מעצבת.

הפעם החלטתי לבחור 6 נשים שייצטרפו אלי לצילומים, כולן בטווח גילאים של 30-60, כי לתכשיטים ואקססוריז אין גיל.

עולם האקססוריז ממש לא שייך רק לצעירות, אלא לכל אישה שהמראה שלה חשוב לה ורוצה להיות אופנתית. התכשיטים מתאימים גם למי שמתחזקת מלתחה קלאסית ומחפשת את הטוויסט באביזרים. יש משהו אצילי וקסום באישה בוגרת שכבר אימצה לעצמה סגנון וסטייל אישי שמאפשר לה להחזיק את הלוק בצורה אלגנטית ומרהיבה, גם כשהיא מוסיפה תכשיט בגווני ורוד פוקסיה.

היה חשוב לי לתת במה בקמפיין דווקא למגוון הנשים החזקות והנפלאות שמקיפות אותי, ודרך זה להראות לנשים שכולנו כלולות באידיאל היופי וכולנו יכולות להתלבש, להיראות ולהיות מלאות נוכחות.

קמפיין קיץ של מעצבת האקססוריז אסנת גוטמן דיזיין. צילום אייל גוטמן (מוקטן) (12)

טווח מחירים: 89  – 450 שקל

איפה קונים? באתר האינטרנט www.asnatdesigns.co.il  ובדף הפייסבוק העיסקי- https://www.facebook.com/asnatguttmandesigns

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק