חלון ראווה: אלה כץ

אלה כץ התקשתה למצוא נעליים שהיא אוהבת במידה שלה והחליטה לעצב אותן בעצמה. התוצאה הפכה למותג צבעוני, שמח ומקורי בנוף הישראלי

מי אני?

אלה כץ. בת 29, רווקה. המעצבת והבעלים של מותג הנעליים  ELLA JOAN משנת 2018.

תמונה של אלה כץ למותג ELLA JOAN צילום יחצ

רקע

נולדתי וגדלתי במושב הזורעים שנמצא בגליל התחתון וכיום מתגוררת בנתניה. אני בעלת תואר ראשון בעיצוב טקסטיל, עם התמחות בהדפסה מ׳שנקר׳. במהלך התואר פיתחתי תשוקה לעיצוב הדפסים נועזים וצבעוניים.

כבעלת מידה 42 בנעליים, מידה הנחשבת גדולה בסטנדרטים של הארץ, תמיד התקשיתי למצוא נעליים שייקלעו גם למידה וגם לסגנון שלי. לכן בסיום התואר המשכתי ללימודי עיצוב נעליים במסלול הדו שנתי ב-׳גילדה׳. במהלך הלימודים עבדתי בחנות הנעליים ׳שופרא׳, עבודה אשר העשירה את הידע שלי בתחום הנעליים וחשפה אותי למותגים מכל העולם ולסגנונות מגוונים.

האהבה שלי לטקסטיל, להדפסים צבעוניים ונועזים והרצון ליצור נעליים הולידו את הקולקציה הנוכחית שלי.

ELLA JOAN צילום אלה כץ

מתי ולמה הבנת שא רוצה להיות מעצבת?

העיסוק באומנות, על תחומיה השונים, מלווה אותי כל חיי. כשהגיע השלב של בחירת תחום לימודים אקדמי היה לי ברור שאלך בכיוון האמנותי. אחותי הגדולה, המהווה השראה עבורי, למדה עיצוב טקסטיל ב׳שנקר׳. לראות את העבודות שלה ולשמוע על חווית הלימוד שלה גרמו לי להבין שתחום זה משלב בין האהבות שלי לצייר וליצור ומשם ההחלטה להיות מעצבת טקסטיל הייתה קלה.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

החלק הכי מאתגר היה למצוא את החומרים המתאימים לחזון שלי, כך שגם ההדפסה וגם המוצר המוגמר יהיו בעלי איכות גבוהה.

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

סגנון העיצוב שלי מושפע ממספר מקורות השראה, אחד מהם הוא תקופת ילדותי במושב, בו עולם הצומח והחי היוו חלק משמעותי מהנוף. מקור השראה נוסף הוא אופנת הרחוב היפני אשר מלאה בצבעוניות ואומנות סוריאליסטית. סגנון העיצוב שלי הוא מצד אחד נקי ומצד שני צבעוני ונועז, לא מפחד מריבוי אלמנטים. אני אוהבת לקחת השראות מעולמות שונים ולצייר אותם באינטרפרטציה שלי.

ELLA JOAN צילום אלה כץ

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

סוזנה לאו (Susanna Lau ) פאשניסטה ובלוגרית אופנה.

ספרי על הקולציה האחרונה

הקולקציה שלי מורכבת מתיקים ונעליים המתכתבים אחד עם השני ויחד הם יוצרים את הלוק המושלם. הנעליים הן סניקרס עם טוויסט בסגנון סטריט סטייל ובעלי ססגוניות המשווה להם מראה צעיר ונועז. הנעליים והתיקים עשויים בעבודת יד מוקפדת, ללא מוצרים מן החי.

ELLA JOAN צילום אלה כץ

טווח מחירים: 700 – 890 שקל

טווח מידות: 36 – 42

איפה קונים: ביריד "שופוני" הקרוב . נמל יפו, מחסן 2. יום ה' 18/10, 16:00-22:00, יום ו' 19/10, 9:00-18:00, יום שבת 20/10, 10:00-19:00.

אלה ג'ואן בפייסבוק 

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק