המותג החדש מבית אלמביקה – טאלה

הגר אלמביק ביקשה להרחיב את המותג 'אלמביקה' וליצור משהו חדש. מפגש מקרי שלה עם לימור דיאנה חסון שעבדה אצלה לפני למעלה מ-20 שנה, הוליד בתוך תקופה קצרה את המותג 'טאלה' שהושק לאחרונה

"הרגשנו שהגיע הזמן למשהו חדש, רצינו להתרחב ולהגדיל את הקיים, ליצור בית אופנה של יותר ממעצבת אחת" עונה הגר אלמביק בתשובה לשאלה מה עומד מאחורי המותג הצעיר "טאלה" שהושק לאחרונה כאח הצעיר של "אלמביקה" הותיק.

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (68)

את האחריות להקמת המותג הפקידה הגר בידיה של המעצבת לימור דיאנה חסון (46) שעבדה אצלה לפני למעלה מ-20 שנה. דרכן המשותפת החלה כשלימור היתה סטודנטית בשנקר, היא הגיעה לעשות סטאג' אצל הגר שאימצה אותה בשמחה ואף נתנה לה מילגה בתקופת הלימודים המאתגרת. עבודתן המשותפת המשיכה גם לאחר סיום התואר ולימור מעידה שהגר מילאה תפקיד עצום עבורה בתחילת הקרירה שלה בעולם האופנה. הרצון לללמוד עוד ולהתקדם הוביל אותה ללימודי תואר שני באופנה בפריז. לאחר שנתיים בבירת האופנה ושנה נוספת באיטליה, חזרה לימור לישראל, עבדה תקופה כמעצבת ב'קום איל פה' ובהמשך הקימה מותג עצמאי בשם "נונה אלגה" ופתחה חנות באזור גן החשמל. כשהודיעו לה, לאחר עשור, שהבניין בו שכנה החנות מיועד להריסה החליטה לסגור את העסק ולהתפנות לביתה ולגידול ילדיה.

לאחר שנתיים בבית, פגשה לימור את הגר במקרה ברחוב, הגר, שכבר גלגלה את הרעיון של הקמת מותג חדש תחת חסותו של "אלמביקה" הותיק, הזמינה את לימור לפגישה, העלתה בפניה את הרעיון והאחרונה נענתה לאתגר בשמחה. היא כבר היתה בשלה לחזור לעבוד בעולם האופנה וההערכה הגדולה שלה לאלמביק ביחד עם ההיכרות ארוכת השנים והידיעה שהיא תקבל חופש מוחלט לעשות את שלה גם כשכירה, הובילו אותה להאמין שזה בדיוק המקום בשבילה. חצי שנה מאוחר יותר הושק המותג טאלה עם קולקציה ראשונה שמונה 30 פריטים לקיץ 2018.

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (71)

גישתה של לימור לאופנה, כפי שהיא מעידה על עצמה, שונה מזו של רוב המעצבים. היא לא מתייחסת לבגד כאל פריט אופנה אלא כאל מעין "מגן" שמהווה חוצץ בין הלובשת לבין העולם האמיתי ולכן מעל הכל הוא צריך להיות עוטף, מלטף ומכבד. לכן, היא אומרת, לעולם לא תתפשר על איכות הבד יפה ככל שיהיה. אם הוא לא יהיה נעים לימור לא תשתמש בו. הבגדים שהיא מעצבת כמעט לא מורגשים על הגוף ולמרות שסגנונה מחוייט ומינימליסטי יותר מזה של אלמביק ("אני מרוסנת יותר ממנה" היא מסבירה), אי אפשר שלא לראות את קווי הדמיון בגזרות ששומרות על מרווח בין הבגד לגוף.

ליצירת הקולקציה החדשה השתמשה לימור, בין היתר, בבדים שמצאה במפעל של "אלמביקה", כך בדי משי רבים שנאספו עם השנים בסטודיו הפכו לחולצות טי, אריגי פשתן איכותיים הפכו לשמלות קיץ קצרות ומסריגי קופרו נעימים עוצבו שמלות חולצה בהשראה ספורטיבית. עוד כוללת הקולקציה שמלות מחוייטות מפשתן עם פסים, מכנסי פשתן וכותנה רחבים ומכנסי ערב מאריג שחור בשילוב משי, חליפת חצאית מבד פליסה דקיק עם פסי לורקס ושמלת ערב מבד ריב (הבד המפוספס של 'גופיות הסבא') שנעטף בלורקס מנצנץ.

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (18)

"הקולקציה עוצבה בתהליך שבו חשבתי מה אארוז במזוודה לחופשה שחלמתי עליה זמן רב" מסבירה לימור "מה שהתחבר היטב גם ללוקיישן של צילומי הקולקציה במלון דן אכדיה בהרצליה. מלון מזיכרון ילדות של בילוי על חול הים. כמעצבת עשרים שנה, הקו שאינו משתנה בעבודתי הוא הרצון היציב להעניק ללקוחות שלי נוחות ונינוחות בלבישה לצד הקפדה על הגזרות והחומרים. האקלים שלנו, המיקום הגיאוגרפי, מכתיב בחירת חומרים טבעיים ברובם או בחירה מנומקת אם החומר אינו טבעי. הגזרות בתהליך העבודה, מתחילות ממראה רחב ובסוף מגיעות בתהליך חיוט למקום די קרוב לגוף. תמיד חשוב לי לוודא היכן הגוף ביחס לבגד. הבגד תמיד קרוב אבל לא מידי, שיישאר מקום. אם הבגד נח על הגוף, הוא מניח לך. מניח לך לעשות את מה שחשוב לך באמת".

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (40)

את שם המותג בחרו רק לאחר שהקולקציה היתה כמעט מוכנה בשלמותה, לאחר לבטים רבים עלה השם "טאלה" שמשמעותו בערבית היא עץ תמר צעיר הצומח מתוך ולצד האם. ואכן 'טאלה" נולד בבירור מתוך "אלמביקה", במקרים מסויימים אף לקחה לימור גזרות מוכרות של הגר ונתנה להן אינטרפטציה חדשה, אבל "טאלה" היא יישות עצמאית, צעירה ועדכנית, שתגדל בזכות החסות האמהית אבל תפרח לחלוטין בזכות עצמה.

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (52)

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (62)

 

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (45)

TALA SS18. photo grapher Dana Keren (36)

מחירים: חולצות: 330-480 שקל, שמלות: 590-750 שקל, חצאיות: 650 שקל, מכנסיים: 620 שקל

להשיג בסניפים נבחרים של רשת אלמביקה

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק