המדריך לעיצוב והדגשת גבות

גבות ממסגרות את העיניים ומשפיעות על מראה הפנים כולו. על מנת שימלאו את יעודן בצורה הטובה ביותר, כדאי לעצב ולהדגיש אותן. אספנו את הטיפים שיעזרו לך לעשות את זה נכון

Burberry Prorsum - Arrivals - LFW SS16

לרוב כשנשאל נשים מה הדבר שהן הכי מקפידות עליו באיפור, התשובות ינועו בין מסקרה למייקאפ וליפסטיק. כבודם של כל אלו במקומו מונח, אבל יש אלמנט מרכזי נוסף, גם במראה איפור בסיסי, שנשים רבות אינן מודעות לחשיבותו – הדגשת הגבות.

הגבות הן המסגרת של העיניים והמראה שלהן, הכולל צורה וצבע, משפיע בצורה בלתי מבוטלת על הלוק כולו.

בעזרתה של שלי גפני, המאפרת הראשית של סופר-פארם, אספנו את הטיפים הכי חשובים לעיצוב והדגשת גבות שכדאי לך לאמץ.

1. השאירי את הגבות עבות ומלאות, עידן הגבות הדקיקות תם מזמן. עם זאת, כשמדברים על גבות עבות, אין הכוונה לגבות פרועות וסוררות. חשוב להקפיד לסדר אותן, ליצור להן צורה מדוייקת ומחמיאה ולהסיר שערות שיוצאות מהמסגרת שנקבעה.

2. אם סידור גבות הוא לא המקצוע שלך, מומלץ לפנות לאשת מקצוע שיודעת לעשות את זה נכון. העלויות של סידור גבות אצל מומחית אינן גבוהות וההבדל בין סידור חובבני למקצועי הוא מאוד משמעותי. אשת מקצוע תדע להתאים את צורת הגבות למבנה פנייך בצורה המיטבית ובעזרת ציוד מקצועי הסידור יהיה מהיר ומדוייק.

shutterstock_288507686

3. אל תתפתי למרוט גבות באופן עצמאי בין הביקורים אצל המומחית, גם לא את השערות הקטנות ביותר "שיצאו מהשורה". שיער גבה בהיר ודק מפסיק לצמוח עם הזמן לאחר מריטות מרובות ולכן עדיף להשאיר את ההתעסקות עם הגבות רק לידיים מקצועיות על מנת לא להישאר עם קרחות.

4. את הגבות מסדרים, מעצבים וצובעים לפני הנחת צלליות.

5. השלב הראשון בטיפול בגבות במהלך האיפור הוא הסירוק. כשהגבות מסורקות ומסודרות אפשר לראות בבירור היכן ישנם חורים שמומלץ למלא בצבע.

6. במידה והגבות שלך מאוד דלילות ודקות מומלץ להשתמש בעפרון גבות שהוא עמיד יותר ומספק כיסוי מלא. אם הגבות שלך מלאות אבל יש בהן אזורים דלילים, מומלץ להשתמש בצלליות אותן מניחים באמצעות מברשת מלוכסנת.

shutterstock_431744302MU3117מימין למעלה, עם כיוון השעון: פופה, EYEBROWDESIGN SET, מחיר: 79 שקל |אליזבת ארדן, Beautiful Color Brow Shaper & Eyeliner – צללית לעיצוב, מחיר: 250 שקל | גרלן, פלטת גבות, מחיר 234 שקל | קלרינס, קיט גבות, מחיר: 278 שקל | DIOR Brow Palette מחיר: 282 שקל |  ג'ייד,  BASICS BRON POWDER PALETTE, מחיר: 59.90 שקל 

7. לבעלות גבות בהירות/בלונדיניות מומלץ לבחור בצללית או עפרון בגוון אפור עכבר בהיר. לבעלות גבות חומות כהות או שחורות יתאימו צללית או עפרון חומים -אפורים. גוון הגבה צריך להיות דומה לגוון השיער ומעט כהה ממנו.

MU31171שיסיידו, Natural Eyebrow Pencil SMK2, מחיר: 179 שקל | רבלון, עפרון וג'ל לגבות דארק בלונד, מחיר: 49.9 שקל | קרליין, עפרון גבות, מחיר: 59.90 שקל | לייף מבית סופר פארם, עפרונות לגבות, מחיר: 16.90 שקל | שיק, עפרון לגבות, מחיר: 16 שקל | אסתי לאודר, Double Wear Stay-in-Place Brow Lift Duo, מחיר: 135 שקל | לנקום, עפרונות לגבות, מחיר: 159 שקל. 

8. את מילוי הגבה בצבע מתחילים מהחלק העליון הפנימי ויורדים כלפי מטה.

shutterstock_520623487

9. על מנת לדעת מה אורך הגבה הרצוי, סמני באמצעות המברשת או העפרון קו דמיוני העובר בין זוית האף לזוית החיצונית של העין. הגבה אמורה להגיע בדיוק אל המקום אליו הקו ממשיך (הדגמה בסרטון).

10. הצבע שהוספת לגבה חייב להיות מטושטש היטב על מנת שיתקבל מראה טבעי ולא כתם צבע בולט.

11. בכדי להעצים את מראה הגבות, כדאי להניח על עצם הגבה מעט צללית בהירה עם ברק קל או בגימור מט, בהתאם לאיפור שבחרת.

12. לקיבוע הגבות והגברת עמידות הצבע, בעיקר אצל בעלות גבות סמיכות, ניתן לסיים את התהליך באמצעות מסקרת ג'ל ייעודית לגבות, שקופה או בצבע המילוי.

shutterstock_541755322BROWS301215מימין לשמאל: ג'יבנשי, MisterBrowFiller מילוי לגבות בגוון 2 Blonde, מחיר: 120 שקל | קליניק, ג'ל מוס לגבות, מחיר: 19 שקל | מיבליין ניו יורק, מסקרה לעיצוב גבות, מחיר: 60 שקל | לוריאל פריז, מסקרה לגבות, מחיר: 80 שקל.

צפי בשלי גפני מדגימה הדגשת גבות

[youtube wDuy3mAvJPs nolink]

 המחירים לפני הנחות ומבצעים