הדרך הנכונה והיעילה לחפוף את השיער

חפיפת שיער היא לכאורה אחת הפעולות הפשוטות שכולנו עושות בטבעיות. בפועל מסתבר שנשים רבות פשוט לא עושות את זה נכון ופוגעות בשיער במקום לטפח אותו. איפה טעינו?

לפעמים דווקא בדברים הכי פשוטים אנחנו טועות או "מקצרות תהליכים".

ממחקר קטן שערכנו בסביבתנו הקרובה שמנו לב שבכל הנוגע לחפיפת שיער, פעולה שגרתית שלא דורשת הרבה מחשבה, נשים רבות מחפפות ולא חופפות כמו שצריך. התוצאות, נראות על השיער.

אשה חופפת שיער shutterstock By Oleksandr Nagaiets

אז איך עושים את זה נכון?

אספנו טיפים לחפיפה נכונה בעזרתה של עדי פרג'י, מנהלת ההדרכה של לוריאל פריז.

1. סירוק – אם יש לך נטייה לקשרים (בעיקר אצל בעלות שיער יבש ודק), סרקי את השיער במברשת בעלת שיניים גמישות או מסרק מרווח עוד לפני החפיפה במטרה להתיר את הקשרים מראש ולמנוע את הסתבכותם במהלך החפיפה.

WETBRUSH צילום: יחצwet brush מבית לייף, מברשת בעלת סיבים חכמים שמתקשחים או מתרככים בהתאם להתנגדות השיער. פורמת קשרים בקלות מבלי למשוך, לקרוע או להכאיב (מחיר: 49.90 שקל)

2. שמפו – ראשית יש להרטיב היטב את השיער כולו במים פושרים. לאחר מכן יש להניח כמות קטנה של שמפו שמותאם בדיוק לסוג השיער שלך (שמן/יבש/צבוע/מוחלק וכו') על הידיים ולעסות היטב את הקרקפת בתנועות מעגליות באמצעות כריות האצבעות, על מנת להסיר ממנה את כל הלכלוך, הזיעה והשומנים. מומלץ להתחיל במרכז הקרקפת, לרדת לאזור העורף, מאחורי האוזניים ולחזור לקו השיער בחזית. את הקצף שנוצר החליקי למטה על אורכי השיער, אין צורך לשפשף בחוזקה. עדיף להימנע מלהניח שמפו ישירות על הקצוות. לבעלות שיער שמן במיוחד, או לאחר פעילות גופנית/הזעה, מומלץ לעשות חפיפה כפולה, כמו במספרה, כדי לוודא שהקרקפת והשיער נקיים לחלוטין. בסיום, לשטוף היטב במים זורמים.

3. מרכך – בכל הנוגע למרכך הכלל הכי חשוב הוא להשתמש בו רק מאמצע האורך של השיער ועד הקצוות. את המרכך לא מניחים אף פעם על הקרקפת והשורשים על מנת שלא יפגע בייצור השמנים הטבעיים. תפקידו של המרכך הוא להחזיר לשיער את הלחות והברק שהשמפו לקח. יש להשאיר אותו על השיער במשך 3-4 דקות (זמן מצוין להסתבן ולנקות את הפנים) ולהסיר ביסודיות במים פושרים זורמים. אחת לשבוע מומלץ להחליף את המרכך במסיכה מזינה.

4. שטיפה במים קרים – זה אמנם לא קל לביצוע, אבל בעיקר בימי הקיץ החמים נסי לעשות את השטיפה האחרונה של השיער במים קרים. הם יסגרו את נקבוביות השיער (שהשמפו ניקה ופתח) וימנעו מהלחות וחומרי ההזנה "לברוח". התוצאה – מראה בריא ומבריק יותר של השיער.

אשה מנגבת את השיער shutterstock By Alliance

5. ייבוש – לנשים רבות יש נטייה לשפשף את השיער במגבת ולאחר מכן לעטוף אותו ולהשאירו במצב הזה דקות ארוכות. אם את אחת מאלו הגיע הזמן להיגמל. סיבי המגבת הקשים פוגעים בשערה ושוברים אותה. את השפשוף יש להחליף בתנועות סחיטה עדינה באמצעות מגבת מיקרופייבר או חולצת טריקו מכותנה. מהעיטוף עדיף להימנע כיון שהוא מושך את השיער, אבל אם את בכל זאת בעניין, גם במקרה הזה השתמשי רק במגבת מיקרופייבר או חולצת כותנה.

6. היפוך סדר הפעולות – אם אחרי החפיפה השיער שלך מרגיש כבד ושומני את יכולה לנסות את הטיפ הבא – שימוש במרכך לפני השמפו. היפוך סדר הפעולות (בתנאי שמדובר במוצרים מותאמים, למשל אלו של מותג טיפוח השיער טרזמה), הופך את השיער לקליל ומלא נפח כי השמפו שוטף את השומניות והמשקל שהמרכך משאיר על השיער.

7. מינון – ההמלצה הגורפת היא לא לחפוף את השיער מדי יום. לבעלות שיער שמן מומלצת חפיפה אחת ליומיים, אם אין ברירה אפשר לבצע חפיפה יומיומית עם שני סוגים של שמפו לשיער שמן לסירוגין. לבעלות שיער יבש ודק מומלץ לחפוף פעם אחת עד שלוש פעמים בשבוע מקסימום. בין לבין תוכלו להיעזר בשמפו יבש שיספוג את השומניות מהקרקפת וירענן את השיער.

 ***