הדוגמנית עם רגל הזהב מצטלמת לקמפיין בישראל

דוגמנית קטועת רגל הגיעה לישראל על מנת להעביר הרצאה והספיקה גם לצלם קמפיין ספורטיבי למותג ישראלי. הסיפור שלה מפתיע ומעורר השראה

lauren wasser וניבר מדר קמפיין ספורט אקטיב רנואר קיץ 2017 צילום רפי דלויה (228)

השבוע נחתה בישראל הדוגמנית לורן וויסר, שלקתה לפני כ-5 שנים בתסמונת ההלם הרעלי (TSS – Toxic Shock Syndrome) בגלל טמפון וכתוצאה מכך נכרתה רגלה הימנית.

לורן הגיעה לישראל להרצאה של TED ומותג האופנה רנואר מיהר לסגור איתה קמפיין ישראלי ראשון לקולקציית בגדי הספורט החדשה, לצד הפרזנטורית ניבר מידר. הצילומים נערכו אתמול (ראשון) במתחם התחנה בתל אביב.

lauren wasser וניבר מדר קמפיין ספורט אקטיב רנואר קיץ 2017 צילום רפי דלויה (183) (Custom)

לורן היא בתה של דוגמנית עבר בשם פמלה קוק וקריירת הדוגמנות שלה החלה כבר בגיל 5 חודשים, כשהצטלמה עם אמה לשער ווג איטליה. עד גיל 24 עסקה בדוגמנות ופיתחה קריירת משחק, אבל כל פעילותיה נקטעו בשיא כשהחיים שלה קיבלו תפנית רצינית בעקבות הזיהום החמור בו לקתה.

לורן היתה קרובה למוות, אבל בזכות תושיית הרופאים הצליחה לשרוד לאחר שרגלה הימנית ואצבעות רגלה השמאלית נכרתו.

lauren wasser וניבר מדר קמפיין ספורט אקטיב רנואר קיץ 2017 צילום רפי דלויה (296) (Custom)

לורן סיפרה בראיונות שלאחר האירוע לקתה בדכאון חמור ואף שקלה התאבדות, עד שפגשה את הצלמת ג'ניפר רוברו שטיפלה בה באמצעות פוטותרפיה. עם הבטחון החדש שצברה החלה להילחם למען הגברת המודעות לתסמונת.

ב-2015 העלו לורן וג'ניפר סרטון שגרף מיליוני צפיות והוביל לדיון גלובלי בנושא המושתק. במקביל חזרה לדגמן ואף צעדה על המסלול בשבוע האופנה בניו-יורק בשנה שעברה.

את רגלה הקטועההחליפה פרוטזה מוזהבת שהפכה לסימן ההיכר שלה ותופסת חלק משמעותי בקמפיינים בהם היא משתתפת. לאחרונה סיפרה שבקרוב יאלצו לקטוע גם את רגלה השניה ושהיא מצפה לכך לאור העובדה שהרגל הנותרת גורמת לה סבל פיזי.

lauren wasser וניבר מדר קמפיין ספורט אקטיב רנואר קיץ 2017 צילום רפי דלויה (188) (Custom)lauren wasser וניבר מדר קמפיין ספורט אקטיב רנואר קיץ 2017 צילום רפי דלויה (305) (Custom)lauren wasser וניבר מדר קמפיין ספורט אקטיב רנואר קיץ 2017 צילום רפי דלויה (392)lauren wasser 658

[youtube 8QdODP-PJC8 nolink]

על פי אתר הכללית תסמונת הלם הרעלי היא תופעה נדירה מאוד המתרחשת עקב זיהום הנוצר על פי רוב בשל הימצאות טמפון בנרתיק במשך זמן רב מדי. במצב כזה החיידק, המכונה סטפילוקוקוס אאורוס ונמצא הרבה על פני העור שלנו, מצליח לחדור לתוך מערכת הדם ושם משחרר רעלנים. ככל הידוע, נערות ונשים צעירות, מתחת לגיל 20 רגישות יותר לתופעה, אולם לא ניתן להעריך מדוע האחת נפגעת והשנייה לא.

התסמינים לזיהום הם חום, אודם וקילוף עור. במצב הקשה יותר נגרמת קריסת מערכות כללית, ובהיעדר טיפול אנטיביוטי – מוות. המניעה הטובה ביותר של המצב הנדיר היא על ידי הקפדה יתרה על היגיינה והחלפת הטמפון אחרי מקסימום 8 שעות.

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק