בין קוסמטיקה לרפואה

מהי דרמו-קוסמטיקה, מהם יתרונותיה וסגולותיה, למי היא מיועדת וכמה זה עולה? מצאנו תשובות לכל השאלות

ייתכן ושמעתן כבר את המושג-דרמו קוסמטיקה, או שנתקלתן במוצרי טיפוח במדפים שקרובים לבית המרקחת בסופר-פארם, במיקום נפרד מזה של מותגי הטיפוח ה-"רגילים", ותהיתן למה בחרו לשים אותם דווקא שם.

כדי להבין מהם מוצרים דרמו-קוסמטיים, מהם היתרונות שלהם ולמי הם מיועדים, פנינו לרפי פרחי, רוקח ומנהל מעבדת פרופשונל של סופר-פארם שסיפק לנו את כל התשובות.

shutterstock_593579192

בין קוסמטיקה לרפואה

דרמו-קוסמטיקה היא למעשה קוסמטיקה רפואית (המילה דרמו נגזרה מהמילה דרמוטולוגיה שהיא רפואת העור).

תכשירים דרמו-קוסמטיים, נמצאים על התווך שבין עולם הקוסמטיקה לעולם הרפואה והרוקחות ומיועדים לתת מענה לטווח רחב של בעיות עור, לעומת התכשירים הקוסמטיים הקונבנציונלים שמספקים לרוב תועלות כלליות כמו למשל הרווית העור בלחות או טיפול אנטי-אייג'ינג ואינם נחשבים לתכשירים טיפוליים, כי אם מטפחים.

על אילו בעיות עור תכשירים דרמו קוסמטיים יכולים להקל?

בין בעיות העור שמוצרים דרמו-קוסמטיים יעודיים מבקשים לטפל בהן ניתן למנות פיגמנטציה, אקנה, יובש קיצוני, רגישות יתר, אדמומיות, פריחה, גירוי, אסטמה של העור, סבוראה ועוד. עם זאת, מותגי הדרמו קוסמטיקה מציעים גם תכשירים המיועדים לטיפוח יומיומי (ניקוי והזנה), הגנה מהשמש ואנטי אייג'ינג, שנותנים מענה רחב לנשים בעלות עור רגיש, גם אם אינן סובלות מבעיות נלוות.

נשים רבות מעידות שהן משתמשות בתכשירים דרמו קוסמטיים באופן קבוע בזכות מגוון סיבות שביניהן – המרקמים הנעימים, הריחות העדינים, תחושת הבטחון במוצר שנמכר בבית מרקחת וגם כמובן – המחיר.

סדרת הדרמו קוסמטיקה החדשה של לייף: סבון פנים לעור אדמומי ומגורה, מי פנים עדינים לעור רגיש ומגורה, סרום מטפח לעור, קרם עיניים עשיר, קרם לחות קליל וקרם מזין (מחירים: 56.90-79.90 שקל).

DERMOCOSMETICSLIFE1291

WIN WIN

בוודאי תשמחו לשמוע שעל אף יתרונותיהם הברורים של המוצרים הדרמו קוסמטיים, המחירים שלהם יהיו לרוב נמוכים מאלו של מותגי הקוסמטיקה הרגילים. הסיבה נעוצה, בין היתר, בעובדה שמותגים דרמו קוסמטיים מפנים את מירב המשאבים לתכשיר עצמו וסתפקים באריזות פשוטות ומינימליות ובתקציב פרסום דל שאינו כולל, למשל, תשלום לפרזנטוריות מפורסמות.

מהו עור רגיש?

shutterstock_624151025

עור רגיש הינו תיאור כללי למגוון בעיות ותופעות, החל מעור הסובל ממחלות ועד לעור רגיש לחומרים מסוימים וסובל מאדמומיות, קילופים ופצעונים.

הסובלים מעור רגיש יעידו על תחושת אי נוחות מתמשכת וגרד שלא רק מפריע מבחינה אסתטית אלא גם פוגע באיכות החיים.

עור רגיש אינו בהכרח מצב קבוע, הוא יכול להיות תלוי במזג אוויר קיצוני, תקופות לחץ ושינויים הורמנליים.

יש להבחין בין עור רגיש לעור אלרגי – עור רגיש הוא בעל נטייה לרגישות, כלומר יש אינסוף דברים שיכולים לגרות את העור בהשוואה לעור אלרגי שרגיש לחומר מסויים שאם נמנעים ממנו הבעיה נפתרה.

אחת הסיבות לפריחתם של המוצרים הדרמו-קוסמטיים בשנים האחרונות, נעוצה בעובדה שאורח החיים המודרני מוביל רבות מאיתנו לסבול מעור רגיש. כתוצאה מזיהום סביבתי, סטרס ומתח יומיומי, תזונה לקויה, איכות המים ועוד.

מה מייחד את המוצרים הדרמו-קוסמטיים?

מוצרי קוסמטיקה רפואית מבוססים על ידע מתעשיית התרופות ומכילים מרכיבים בעלי תכונות רפואיות אך הם אינם דורשים מרשם רופא. ניתן למצוא אותם בבתי מרקחת, או לצד בית המרקחת ברשתות הפארם, ולקבל ייעוץ מקצועי לגבי התאמת המוצר או השימוש בו מהרוקח.

מוצרים דרמו קוסמטיים של החברות המתמחות, מיוצרים תחת פיקוח של רופאי עור ועוברים בדיקות קליניות ומבחנים מחמירים לרגישות ואלרגיה. הם מכילים מרכיבים וחומרי ריח בכמות המינימלית ההכרחית ובדומה לתרופות גם תמצאו עליהם תאריך תפוגה שחשוב להקפיד עליו.

מוצרים דרמו קוסמטיים מומלצים לעונת המעבר

סדרת טוליראן אולטרא לילה של LA ROCHE–POSAY לעור פנים רגיש ואלרגי: תחליב לניקוי והסרת איפור מהפנים והעיניים, אקרם ולטרה לילה. מחיר מיוחד לעונת המעבר: 169 שקל למארז הכולל את 2 התכשירים (במקום 201 שקל)

LAROCHE179

סדרת ניקוי וטיפוח של סבוקלם: קרם לחות דל שומן לכל סוגי העור (מחיר: 96.90 שקל), סרום טיפוח לתחושת קירור והרגעה (מחיר: 99.90 שקל) וסבון פנים עדין במיוחד (מחיר: 79.90 שקל).

 9295 sebocalm group picture

מוצרים לעונת המעבר של אוון: הידרנס אופטימל קרם לחות עשיר (199.90 דקל), קרם מרגיע לאזור העיניים (209.90 שקל) ותרסיס רב שימושי של מים טרמיליים (34.90 שקל)

 AVENE13917

סדרת אקסאומגה של A-DERMA לעור יבש ומגורה: שמן ניקוי ורחצה לגוף ולפנים (109.90 שקל), קרם להרגעה וריכוך העור לגוף ולפנים (129.90 שקל)

 ADERMA16917

סדרת רטיניו פלוס לעור בוגר של דוקטור עור (זוכה פרס מוצר השנה לשנת 2016 בקטגוריית דרמו קוסמטיקה): קרם ילחות מחדש נגד קמטים ליום לכל סוכי העור SPF15 (מחיר: 194.20 שקל), קרם לילה ממצק נגד קמטים לכל סוגי העור (מחיר: 198.20 שקל) וקרם עיניים למיצוק ונגד קמטים SPF15 (מחיר: 168.50 שקל)

DROR17917

***