איך לטפל ביובש בקרקפת ובקשקשים?

מצבים של יובש בקרקפת וקשקשים מהווים את נחלתם של אנשים רבים – כאשר, המצב יכול להחמיר בתקופות "יבשות" כמו בעונת החורף או עונות המעבר.
החדשות הטובות הן, שכיום יש קשת רחבה של עזרים ופתרונות, אשר בכוחם לסייע בהתמודדות הטובה ביותר עם מצבים אלו.

מצבים של יובש בקרקפת וקשקשים מהווים את נחלתם של אנשים רבים – כאשר, המצב יכול להחמיר בתקופות "יבשות" כמו בעונת החורף או עונות המעבר.
החדשות הטובות הן, שכיום יש קשת רחבה של עזרים ופתרונות, אשר בכוחם לסייע בהתמודדות הטובה ביותר עם מצבים אלו.

יובש בקרקפת – קווים לדמותו
לפני שמתעמקים בפעולות ובתכשירים בהם ניתן להשתמש על מנת לטפל ביובש בקרקפת ובקשקשים.
חשוב להבין שיש לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום ליובש בקרקפת, כאשר, חלק מהסיבות נובע ממחלות עור שונות כמו: פסוריאזיס, אקזמה, גזזת ומחלות נוספות – במקרים בהם עולה החשד לאחת מאותן המחלות, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לרופא, על מנת לאבחן ולקבל טיפול מתאים.
מצבים נוספים אשר יכולים לגרום ליובש בקרקפת ולקשקשים הם: מצב בו כמות השומן בעור הינה גבוהה או נמוכה מדי ומזג האוויר – כאשר, מזג אוויר קר מהווה את אחד מהגורמים המרכזיים למצב של יובש בקרקפת – ולכן, בחורף, כדאי אף להשקיע יותר בכל מה שקשור לשימוש בתכשירי לחות איכותיים המיועדים עבור השיער ועבור העור ככלל.

פעולות נוספות בהן ניתן לנקוט על מנת למנוע יובש בקרקפת וקשקשת:

מריחת חמאת שיאה
חמאת שיאה יכולה להעניק לא מעט ברק ולחות לשיער – וזאת, בזכות העובדה שהיא עשירה בוויטמינים כמו E ו-A אשר ידועים ביכולות שלהם לחזק את השיער.
מריחה של חמאת שיאה מהקרקפת ועד לכל השיער, מהווה כפועלה אשר בכוחה להעניק לחות לקרקפת ולשיער.
חמאת שיאה אף נחשבת כבעלת יכולת להגן על השיער מפני היובש המהווה את נחלתן של החורף ושל עונות המעבר.

בחירה של שמפו ומרכך מתאימים
אם אתם סובלים מיובש בקרקפת או מקשקשים, ההמלצה היא לבחור תכשירים רחצה ובעיקר, שמפו ומרכך, אשר מותאמים באופן פרטני לשיער יבש או לשיער עם קשקשים.
חשוב להקפיד ולבחור בתכשירים אשר נחשבים איכותיים ואף מומלץ לעבור על רשימת הרכיבים של אותם התכשירים.
מכיוון שבהליך של חפיפת השיער, עלול להיווצר מצב של הסרת השומן הטבעי מהקרקפת, קיימת חשיבות גבוהה לא לחפוף בתדירות גבוהה – פעמיים עד 3 פעמים בשבוע, בהחלט יספיקו לצורך המטרה.

שימוש בתכשירים טבעיים
תכשירים אשר מבוססים על חומרים כימיים יהיו פחות מומלצים לשימוש עבור אנשים אשר מתמודדים עם יובש בקרקפת או עם קשקשים.
החדשות הטובות הן שאותם אנשים יגלו שיש לא מעט תכשירים טבעיים, אשר יכולים להוות כבחירה האופטימאלית בעבורם ולסייע להם ב"מלחמה" עם אותם המצבים הלא נעימים.
כמובן, שחשוב לבחור את התכשירים בתבונה, לבדוק מה הרכיבים אותם הם מכילים – ומהן התכונות של כל אחד מאותם הרכיבים.
ההמלצה היא גם לשים דגש על הוראות השימוש בתכשירים – גם אם מדובר בתכשירים שהינם טבעיים וכביכול, בכאלו אשר לא טומנים בחובם סיכונים או תופעות לוואי כאלו ואחרות, עדיין, שימוש לא נכון או לא מבוקר, עלול להרחיק אתכם מהתוצאות המבוקשות.

וממה להימנע?
אחרי שהתמקדנו במה ניתן לעשות על מנת לטפל בשיער יבש או בתופעה של קשקשים, בשלב הבא, חשוב לדעת גם ממה צריך להימנע וההמלצה היא להימנע בין היתר מהפעולות הבאות:

  • סירוק חזק מדי של השיער – להשתדל למגע מינימאלי בין המברשת לקרקפת.
  • שימוש בג'לים ובקרמים אשר מבוססים על חומרים כימיים – מה שעלול ליצור גירוי של עור הקרקפת.

כאמור, יישום כל הפעולות הללו יכול לסייע ב"מלחמה" בשיער יבש או בקשקשים. יחד עם זאת, ההמלצה היא גם לא לוותר על פנייה לרופא עור, על מנת שזה יאבחן את הסיבה למצב ויציע שיטות טיפול יעילות ואיכותיות.