אחרי הקיץ: איך לשקם את השיער?

עכשיו, כשהסתיו כבר כאן, אנחנו רואים את הנזקים שהשאירה העונה החמה על השיער ובאים לידי ביטוי, בין היתר, בנשירה ובשיער חסר ברק. מה ניתן לעשות ואילו מוצרים כדאי להכניס לשגרת הטיפוח?

shutterstock_704096971

לא רק מזג האויר שמתקרר והחצב שפורח, גם נשירת השיער המאסיבית שרבות מאיתנו חוות מעידה שהסתיו כבר כאן.

השיער שלנו, כמו העור, סבל בקיץ לא מעט – הוא נצרב מהשמש, התייבש ממי הים והבריכה ואיבד מחיותו ורעננותו, הוא נחלש ולכן עכשיו הוא נושר בקצב מוגבר. הוסיפו לזה ירידה ברמת ייצור המלטונין בסתיו ומעברים חדים בין טמפרטורות, שני אלמנטים שמשפיעים גם הם על חוזק השיער, ותקבלו כמות נכבדת של שיער שנשארת על המברשת אחרי כל סירוק ומראה עייף וחסר ברק.

הבשורה הטובה היא שם נטפל בשיער נכון, נימנע מדברים מסוימים ונקפיד על אחרים, נוכל לצמצם את הנשירה להחיות את השיער וכבונוס לקבל שיער רענן שיוכל להתמודד עם מה שצפוי לו בחורף.

תספורת –

shutterstock_741804580

אין מנוס מלהודות, השלב הראשון בהחייאת שיער חייב לעבור דרך הספר. קצוות יבשים ומפוצלים גורמים לשיער להיראות עייף וחסר צורה ותנועה ומעבר לזה הם גם גורמים נזק למבנה השערה ומעכבים את קצב צמיחתה.

המומחים ממליצים לגזור קצוות כל 6 עד 8 שבועות, אבל גם אם אינך יכולה לעמוד בהמלצה, נסי לאמץ לעצמך מנהג לגזור קצוות לפחות פעמיים בשנה בחילופי עונות. גזירה של מילימטרים ספורים תעשה הבדל גדול במראה השיער ובריאותו.

מסכה –

מסכות, הן לפנים והן לשיער, עדיין לא הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח של רובנו וחבל, כי הן יכולות לעשות דברים נפלאים בפרק זמן קצר.

מסיכת לחות או סרום טיפולי לפחות אחת לשבוע, צריכים להיות חלק בלתי נפרד מתהליך השיקום של השיער אחרי הקיץ. הקפידי לקנות מוצרים שמתאימים לסוג השיער שלך ולעקוב אחר ההוראות על מנת לקבל את התוצאה המיטבית.

SP311017

 לייף מסכת שיער לחיזוק סיב השערה, 27.90 שקל | דאב, מסכת שיער משקמת. מחיר: 16.90 שקל

חפפי פחות –

חפיפה יומיומית של השיער פוגעת בשמנים הטבעיים של הקרקפת, החיוניים לבריאות השיער ותורמים למראה חי ומלא ברק. אמנם לסוג השיער יש השפעה על התדירות המומלצת לחפיפה, אבל "השתמשי בפחות שמפו" זו המלצה שתועיל לכולן בלי קשר לסוג השיער שלהן.

בנוסף, נסי להחליף את השמפו שאת משתמשת בו, ייתכן שהוא לא מתאים לסוג השיער שלך ומחמיר את הבעיה. חפשי שמפו ייעודי לחיזוק שורשי השיער ומניעת נשירה.

SP31101712

פיטוציאן, שמפו נגד נשירה של פיטו פריז. מחיר: 70 שקל | אקטיב שמפו טיפולי לשיער מידלדל של דוקטור עור. מחיר: 64.40 שקל

חשוב להדגיש – קשה מאוד להזין את השיער מבחוץ ולכן חשוב לעסות את הקרקפת עם המוצרים על מנת להמריץ את הדם ולאפשר לחומרים ולחמצן להגיע לזקיקים.

שחררי –

shutterstock_744033037

אם את נוהגת לאסוף את השיער באופן קבוע, זה הזמן לשחרר אותו לחופשי. עיסוק היתר בשיער והמשיכה שלו רק תחמיר את תופעת הנשירה.

כשהשיער פזור תוכלי לעצב אותו באמצעות תכשירים שמתאימים לסגנון שאת רוצה ליצור – ספריי נפח, קרם לתלתלים, ספריי ברק וכו'. ביחרי את זה שמתאים לך ולא תתקלי יותר ב- bad hair day

 

SP3110173

קרם לחות לבניית תלתלים, מישל מרסייה ללייף. מחיר: 24.90 שקל | קרם לנפח Party Ready Volume Lotion של המותג TONI & GUY.מחיר: 49.90 שקל | TRESemee שמפו יבש ללא שטיפה. מחיר: 34.90 שקל

הפחיתי בשימוש במכשירי החלקה וייבוש –

אם את נוהגת לייבש את השיער בפן או להחליק אותו באופן קבוע באמצעות מכשירים ביתיים, נסי להיגמל, או לפחות להפחית מינונים.

אתגרי את עצמך בשבועיים ללא שימוש במכשירים שמחממים את השיער. ראשית תופתעי מכמות הזמן שנחסך לך, בהמשך תופתעי מכמה שהשיער שלך יראה חי, תנועתי ובריא, ומי יודע, אולי תתרגלי למראה הטבעי ותלמדי לאהוב אותו. אם את לא מסוגלת או רוצה לוותר, הורידי את הטמפרטורה של המכשיר למינימום האפשרי, העדיפי מכשירים עם בקרת טמפרטורה מובנית והשתמשי בתכשירים ייעודיים להגנה מפני חום.

SP3110175

קרם קרטין מבית נטורל פורמולה, מחיר 39.90 שקל

הקפידי על תזונה נכונה –

shutterstock_594621377

תזונה מאוזנת חשובה לכל תא בגופינו ולא פחות לבריאות השיער. חסרים תזונתיים ייראו בראש ובראשונה על העור, הציפורניים והשיער. שירלי קיטרון, רוקחת ודיאטנית קלינית בסופר-פארם מסבירה "כאשר התזונה לקויה זקיק השיערה נחלש, דבר שגורם בטווח הארוך לנשירה, אבל עוד לפני עלול לגרום לשבירת השיער ולמראה דהוי וחסר חיים"

בין הרכיבים החיוניים לשמירה על שיער בריא ניתן לציין בראש ובראשונה חלבונים, כיון שהשיער עצמו הוא חלבון ובנוסף – ברזל, אומגה 3, וויטמינים כשהעיקריים בהם הם A, C, ו- E. במידת הצורך ניתן לקחת תוספים של ויטמינים ומינרלים שמגיעים בכמוסות. מומלץ להתייעץ עם הרוקח לפני נטילת תוספים.

***